1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Диета со пилешка супа – 5 килограми за 7 дена

Дискусија во 'Диети' започната од volsebna, 29 март 2012.

  1. volsebna

    volsebna Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2012
    Пораки:
    1.162
    Допаѓања:
    805
    Пол:
    Женски
    еве ви уште една диета.....
    Диета со пилешка супа – 5 килограми за 7 дена
    Оваа диета е создадена да трае 7 дена и покрај тоа што во многуте нејзини верзии се вели дека може да трае колку што вие ќе посакате, или колку што вие имате потреба. Важното е да се знае дека со нејзина помош дефинитивно намалувате 5 килограми неделно. Таа се состои од една рецепта за супа и 5 различни видови појадок по избор. После појадокот единственото нешто што е дозволено до следното утро е супата.

    Продукти неопходни за приготвување на супата: парче рен, целер, пиперка, лук, 700 грама пилешко, 450 грама моркови, 300 грама брокули, една половина кромид, сок од половина лимон и две лажици маслиново масло.

    Наутро можете да изберете: парче сирење со полнозрнест леб, житарици со јогурт, шејк од млеко и банана, кисело млеко или 250 грама урда. Најдобро е да ги менувате, да не биде секој ден исто.

    Диетата со пилешка супа има и други предности освен што можете да ослабнете многу за релативно кратко време. Супата содржи многу малку калории но затоа многу зеленчук кој содржи многу важни материи за нашето добро здравје. Со консумацијата на супа ќе се чувствувате сити, без да примате премногу калории.
     
    На ChristinWild, mia9184, emily.sweety17 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. volsebna

    volsebna Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2012
    Пораки:
    1.162
    Допаѓања:
    805
    Пол:
    Женски
    Јас искрено не сум ја држела, но ми рекоа дека е доста ефикасна.. може да пишете за резултати
     
  3. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    само еднаш можеш да јадеш супа или?
     
  4. volsebna

    volsebna Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2012
    Пораки:
    1.162
    Допаѓања:
    805
    Пол:
    Женски
    не, колку сакаш, ама само тоа до следното утро :P
     
  5. Aries9

    Aries9 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2012
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    43
    Вреди да се проба :)
    A мора ние сами да ја правиме,или може купечка супа ? :D
     
  6. Sawyer

    Sawyer Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2011
    Пораки:
    432
    Допаѓања:
    3.031
    Пол:
    Машки
    Машко сум,и не ми треба диетава,но ај баш пишете после една недела држење на диетата и кажете кој ви бил ефектот,несакам да звучам демотивирачки,но 5кг за една недела не се многу,туку премногу.Една недела жртвување ми изгледа премногу малце за да може да се изгубат 5кг.Се надевам ќе ме демантирате :D
     
  7. volsebna

    volsebna Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2012
    Пораки:
    1.162
    Допаѓања:
    805
    Пол:
    Женски
    pa treba sami да ја правиме, неможеш да најдеш купечка што ги има внатре продуктите што овде ги пишува
     
  8. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333

    Купечките супи се полни со конзерванси и не се квалитетни како домашно направена супа која има повеќе витамини и минерали. По сит ќе те држи домашната супа отколку купечката
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  9. milica.ku

    milica.ku Активен член

    Се зачлени на:
    30 март 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Mi se dopadja dietata,ke ja probam sigurno, samo me interesira dali vo supata moze da se stavi sol, vegeta, zacini...
     
  10. Chupe

    Chupe Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2011
    Пораки:
    656
    Допаѓања:
    421
    Не знам како ќе звучи ама мене нешто не ми е јасно :$
    Значи, сабајле појадуваш и после тоа цел ден (ручек, вечера) јадеш само супа, така? или погрешно сум разбрала :) и наредното сабајле пакпојадокот од овие набројаните и повторно супа цел ден и така 7 дена. Ај некој нека ми појасни :lol:
     
  11. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    ДА, така
     
  12. alekcoki

    alekcoki Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    31
    Вака ај ако сакате малце појасните некако 700 гр пилешко тоа се однесува на количината на супа за цела недела или ???Колку вода мислам колку количински треба да биде супата и дали тоа е за една недела малце не ми е јасно ???А и видов дека нема одговор од зачини шо можи?
     
  13. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    ми звучи убедливо и не тешко но јас би си купила супу дефинитивно :D ќе ја пробам ќе почнам од понеделник па добро ќе ми дојдат 3 кила помалку 5 ќе ми бидат многу :) вреди да се проба...
     
  14. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    мх, мх, се` што обожавам да јадам... :P Штом слабеењево можело да биде толку вкусно, мора да се проба (и така коа има пилешка супа дома, ја пола тенџере го јадам :lol: ) Wish me luck :)
     
  15. Chupe

    Chupe Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2011
    Пораки:
    656
    Допаѓања:
    421
    Ајде вие што почнавте со диетата земете си за обврска да ни пишете како ја приготвивте супата (мислам на целата постапка на приготвување и намирниците кои ги ставивте), за да ни биде појасно на таквите како мене :lol:
    Благодарам однапред
     
    На volsebna му/ѝ се допаѓа ова.
  16. emily.sweety17

    emily.sweety17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    И мене ми се допадна диетата, баш и 5 килограми имам за намалување ако навистина успева супер ќе биди . Само уште рецептот за супата и дали тие 700 грама се за тие 7дена или за еден ден? ;)
     
  17. volsebna

    volsebna Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2012
    Пораки:
    1.162
    Допаѓања:
    805
    Пол:
    Женски
    za 1 ден, ако ти е многу стави помалку, ама рачунај дека треба да ја јадеш за ручек и за вечера
     
    На emily.sweety17 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Neodlucna

    Neodlucna Популарен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    1.051
    Супер ми звучи диетава,јас нема да ја држам во блиска иднина,но за понаака ми е супер идеја,,само што би јдела за доручек само овошје.поздрав и со срека на сите.
     
  19. interistka

    interistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2011
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    15
    диетава ја користам моментално и зошто сме двајца вторпат варам супа .... првиот пат се заедно варев и ставив маку повеќе целер и се осеќаше ..... вториот пат го изрендав целерот и го ставив точно кога го тргнав тенџерето значи не е варен туку на некој начин обарен и сокот од лимон тогаш го ставив исцедив 2 лимона не се ни осекаат ..... наместо брокула немав ставив грашок .... стек не ставам по 700 грама туку по петсто и на оваа количина иде околу 4 литра вода ако ставис помалку ке биде густа .... инаку заситува јас сум пробала некогаш со обична супа и не те држи а ова да 2 пати дневно јадам ама со салата плус зелка или марула .... уште еден совет пред да го сецкате месото обарето го малку едно 5 мин нека врие и таа вода истурета ја за да му излезе онаа првата маснотија ...... после неколку дена незнам колку сум ослабена ама се цувствувам по лесно ..... поззз
     
    На BurstBerry му/ѝ се допаѓа ова.
  20. GaY.bOy

    GaY.bOy Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2010
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    3
    Дали некоја со искуство околу диетава ќе може да ми каже дали има ефект, дали е тешка/напорна, дали има негативни страни, од каде потекнува и некои др цл. работи. Сакам целосно да се информирам оти сепак за здравје се работи, а диетава ми ветува многу... :))