1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Диета со пилешка супа – 5 килограми за 7 дена

Дискусија во 'Диети' започната од volsebna, 29 март 2012.

 1. volsebna

  volsebna Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2012
  Пораки:
  1.162
  Допаѓања:
  803
  Пол:
  Женски
  еве ви уште една диета.....
  Диета со пилешка супа – 5 килограми за 7 дена
  Оваа диета е создадена да трае 7 дена и покрај тоа што во многуте нејзини верзии се вели дека може да трае колку што вие ќе посакате, или колку што вие имате потреба. Важното е да се знае дека со нејзина помош дефинитивно намалувате 5 килограми неделно. Таа се состои од една рецепта за супа и 5 различни видови појадок по избор. После појадокот единственото нешто што е дозволено до следното утро е супата.

  Продукти неопходни за приготвување на супата: парче рен, целер, пиперка, лук, 700 грама пилешко, 450 грама моркови, 300 грама брокули, една половина кромид, сок од половина лимон и две лажици маслиново масло.

  Наутро можете да изберете: парче сирење со полнозрнест леб, житарици со јогурт, шејк од млеко и банана, кисело млеко или 250 грама урда. Најдобро е да ги менувате, да не биде секој ден исто.

  Диетата со пилешка супа има и други предности освен што можете да ослабнете многу за релативно кратко време. Супата содржи многу малку калории но затоа многу зеленчук кој содржи многу важни материи за нашето добро здравје. Со консумацијата на супа ќе се чувствувате сити, без да примате премногу калории.
   
  На ChristinWild, mia9184, emily.sweety17 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. volsebna

  volsebna Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2012
  Пораки:
  1.162
  Допаѓања:
  803
  Пол:
  Женски
  Јас искрено не сум ја држела, но ми рекоа дека е доста ефикасна.. може да пишете за резултати
   
 3. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.077
  Допаѓања:
  1.630
  само еднаш можеш да јадеш супа или?
   
 4. volsebna

  volsebna Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2012
  Пораки:
  1.162
  Допаѓања:
  803
  Пол:
  Женски
  не, колку сакаш, ама само тоа до следното утро :P
   
 5. Aries9

  Aries9 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2012
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  43
  Вреди да се проба :)
  A мора ние сами да ја правиме,или може купечка супа ? :D
   
 6. Sawyer

  Sawyer Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2011
  Пораки:
  432
  Допаѓања:
  3.032
  Пол:
  Машки
  Машко сум,и не ми треба диетава,но ај баш пишете после една недела држење на диетата и кажете кој ви бил ефектот,несакам да звучам демотивирачки,но 5кг за една недела не се многу,туку премногу.Една недела жртвување ми изгледа премногу малце за да може да се изгубат 5кг.Се надевам ќе ме демантирате :D
   
 7. volsebna

  volsebna Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2012
  Пораки:
  1.162
  Допаѓања:
  803
  Пол:
  Женски
  pa treba sami да ја правиме, неможеш да најдеш купечка што ги има внатре продуктите што овде ги пишува
   
 8. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.296

  Купечките супи се полни со конзерванси и не се квалитетни како домашно направена супа која има повеќе витамини и минерали. По сит ќе те држи домашната супа отколку купечката
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 9. milica.ku

  milica.ku Активен член

  Се зачлени на:
  30 март 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Mi se dopadja dietata,ke ja probam sigurno, samo me interesira dali vo supata moze da se stavi sol, vegeta, zacini...
   
 10. Chupe

  Chupe Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  656
  Допаѓања:
  416
  Не знам како ќе звучи ама мене нешто не ми е јасно :$
  Значи, сабајле појадуваш и после тоа цел ден (ручек, вечера) јадеш само супа, така? или погрешно сум разбрала :) и наредното сабајле пакпојадокот од овие набројаните и повторно супа цел ден и така 7 дена. Ај некој нека ми појасни :lol:
   
 11. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.296
  ДА, така
   
 12. alekcoki

  alekcoki Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  30
  Вака ај ако сакате малце појасните некако 700 гр пилешко тоа се однесува на количината на супа за цела недела или ???Колку вода мислам колку количински треба да биде супата и дали тоа е за една недела малце не ми е јасно ???А и видов дека нема одговор од зачини шо можи?
   
 13. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.932
  Пол:
  Женски
  ми звучи убедливо и не тешко но јас би си купила супу дефинитивно :D ќе ја пробам ќе почнам од понеделник па добро ќе ми дојдат 3 кила помалку 5 ќе ми бидат многу :) вреди да се проба...
   
 14. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.352
  Допаѓања:
  18.454
  Пол:
  Женски
  мх, мх, се` што обожавам да јадам... :P Штом слабеењево можело да биде толку вкусно, мора да се проба (и така коа има пилешка супа дома, ја пола тенџере го јадам :lol: ) Wish me luck :)
   
 15. Chupe

  Chupe Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  656
  Допаѓања:
  416
  Ајде вие што почнавте со диетата земете си за обврска да ни пишете како ја приготвивте супата (мислам на целата постапка на приготвување и намирниците кои ги ставивте), за да ни биде појасно на таквите како мене :lol:
  Благодарам однапред
   
  На volsebna му/ѝ се допаѓа ова.
 16. emily.sweety17

  emily.sweety17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  И мене ми се допадна диетата, баш и 5 килограми имам за намалување ако навистина успева супер ќе биди . Само уште рецептот за супата и дали тие 700 грама се за тие 7дена или за еден ден? ;)
   
 17. volsebna

  volsebna Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2012
  Пораки:
  1.162
  Допаѓања:
  803
  Пол:
  Женски
  za 1 ден, ако ти е многу стави помалку, ама рачунај дека треба да ја јадеш за ручек и за вечера
   
  На emily.sweety17 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Neodlucna

  Neodlucna Популарен член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  853
  Допаѓања:
  1.045
  Супер ми звучи диетава,јас нема да ја држам во блиска иднина,но за понаака ми е супер идеја,,само што би јдела за доручек само овошје.поздрав и со срека на сите.
   
 19. interistka

  interistka Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2011
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  15
  диетава ја користам моментално и зошто сме двајца вторпат варам супа .... првиот пат се заедно варев и ставив маку повеќе целер и се осеќаше ..... вториот пат го изрендав целерот и го ставив точно кога го тргнав тенџерето значи не е варен туку на некој начин обарен и сокот од лимон тогаш го ставив исцедив 2 лимона не се ни осекаат ..... наместо брокула немав ставив грашок .... стек не ставам по 700 грама туку по петсто и на оваа количина иде околу 4 литра вода ако ставис помалку ке биде густа .... инаку заситува јас сум пробала некогаш со обична супа и не те држи а ова да 2 пати дневно јадам ама со салата плус зелка или марула .... уште еден совет пред да го сецкате месото обарето го малку едно 5 мин нека врие и таа вода истурета ја за да му излезе онаа првата маснотија ...... после неколку дена незнам колку сум ослабена ама се цувствувам по лесно ..... поззз
   
  На BurstBerry му/ѝ се допаѓа ова.
 20. GaY.bOy

  GaY.bOy Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  3
  Дали некоја со искуство околу диетава ќе може да ми каже дали има ефект, дали е тешка/напорна, дали има негативни страни, од каде потекнува и некои др цл. работи. Сакам целосно да се информирам оти сепак за здравје се работи, а диетава ми ветува многу... :))