1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Диета со сладолед

Дискусија во 'Диети' започната од antonina, 8 септември 2012.

 1. antonina

  antonina Популарен член

  Се зачлени на:
  29 август 2011
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  809
  Пол:
  Женски
  Диета со сладолед
  Самото име на оваа диета ќе привлече многу љубители на слатките :)
  Седумдневно мени за оваа диета:
  -Појадокот е ист за сите 7 дена и се состои од чаша јогурт или млеко, 2 парчиња интегрален тост, лажица мармалад или мед.

  Понеделник
  Ручек: сладолед во корнет, банана или 2 праски.
  Вечера: бело пилешко месп со зеленчук, 2 парчиња интегрален леб.
  Десерт: 2 топчиња млечен сладолед.

  Вторник
  Ручек чоколаден сладолед, 2 праски или 2 сливи.
  Вечера: тестенина со свеж домат и босилок, житарици со млеко, салата од домати со маслиново масло.
  Десерт 2 топчиња сладолед со шлаг.

  Среда
  Ручек: овошен сладолед, 2 праски или 2 сливи.
  Вечера: варена брокула, кромид и пиперка, печена пиперка зачинета со маслиново масло, 2 парчиња интегрален леб.
  Десерт: леден млечен напиток.

  Четврток
  Ручек: сендвич- сладолед, банана или 2 праски.
  Вечера: салата од 150 гр. морски плодови, 4 одрезоци од немасна печеница или варена шунка.
  Десерт: овошна салата со топка овошен сладолед.

  Петок
  Ручек: сладолед по избор, 2 резденки диња или лубеница.
  Вечера: бела риба на скара со магдонос и малку масло, мешан зеленчук на скара, 2 парчиња интегрален леб.
  Десерт: леден колач.

  * За викенд, за ручек и вечера се комбинира сладолед по избор со порција бело пилешко месо на скара или риба со зелена салата. За десерт милк-шејк.

  [​IMG]
   
 2. loveeeeeeeeee

  loveeeeeeeeee Активен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  1
  Колку се ослабува со диетава???