1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Диета со суви сливи

Дискусија во 'Диети' започната од Lilit, 5 ноември 2013.

 1. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.635
  Допаѓања:
  149.216
  Оваа диета спаѓа во редот на брзи и кратки диети, кои се применуваат неколку денови, најчесто кога облеката ви се смалила за еден број, или ви претстои настан на кој морате да изгледате совршено...

  Уфф.. Добро е! Конечно симнав некое килце! А и не се мачев многу...

  Диетата е прилично едноставна и по малку досадна:

  Појадок: 6 суви сливи
  Ужина: 1 јаболко
  Ручек: 1 варено јајце и 1 виршла
  Ужина: исто како и ручекот, 1 варено јајце и 1 виршла
  Вечера: една чаша јогурт

  Не навлегуваме во тоа колку е здрава оваа диета, бидејќи очигледно дека не е, како и сите други брзи диети. Значи, ова е популарна диета за оние што сакаат да ослабнат 2-3 килограми за неколку денови. Се препорачува само на целосно здрави лица и тоа за временски период 3-5 денови. Во текот на диетата, задолжителна е и секојдневна физичка активност од најмалку 15-20 минути. Ако правилно се спроведува, со оваа диета се губи по 1 кг дневно.
   
  На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MarryxD

  MarryxD Нов член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2013
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  :D Имам слушнато за ова,иначе браво браво
   
 3. elanor

  elanor Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  516
  Допаѓања:
  1.023
  Пол:
  Женски
  Ја знам оваа диета. Брза, кратка, ефикасна.
  Ама не повеќе од 5 дена. :lol: И не очекувајте чуда :D Реално 2-3 кила.
  Ова е ако треба некаде да одите, па ви треба нешто брзински.