1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Диета со јајца и грејпфрут – 10 кг за 5 дена!

Дискусија во 'Диети' започната од mamma, 10 октомври 2012.

 1. mamma

  mamma Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  Оваа диета станува се по актуелна зошто со неа се согоруваат маснотии и се намалуваат многу килограми во рамките на само неколку дена. Реално можете да ослабнете до 10 кг за само 5 дена!

  Зошто да ја изберете оваа диета?

  Грејпфрутот припаѓа на групата храни кои согоруваат масти. Со други зборови грејпфрутот има хранливи материи кои ги разградуваат маснотиите и ги отстрануваат од телото. Грејпфрутот исто така ја подобрува размената на материи и го стимулира варењето на храната. Јајцата особено белката имаат многу протеини. Кога ги комбинирате овие две храни се претпоставува ефикасноста на слабеење да се зголеми многукратно.

  Диетата со јајца и грејпфрут е доста строга па затоа не се препорачува за луѓе со сериозни здравствени проблеми!

  Основни принципи на диетата:

  Оваа диета може да трае најмногу 7 дена! Јас ви препорачувам само 3-4 бидејќи и тоа ќе ви даде добри резултати, а организмот нема да гладува.

  Мени:

  Јадете по 5 грејпфрути на ден комбинирајќи ги со 5-9 белки. Во идеалниот случај треба да има 10 порци дневно по ½ грејпфрут и една белка од јајце на секој час. Уверете се дека пиете многу вода и треба да останете умерено активни, например пешачење по 45 минути секој ден.

  Како што гледате оваа диета ги исклучува 100% мастите од искраната. Содржи само белковини и прости шеќери од грејпфрутот, па затоа резултатите се гарантирани.

  Мој совет е наутро да пиете чаша зелен чај без шеќер и навечер непосредно пред легнување уште една, за да се исчисти организмот од токсини и да ги искористите ползите од зелениот чај кои не се малку, особено моќните антиоксиданси и ефектот за намалување килограми.

  Ви посакувам успех!
   
  На dankadani му/ѝ се допаѓа ова.
 2. mamma

  mamma Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  ДАЛИ ЈА ПРОБАЛ НЕКОЈ ОВАА ДИЕТА?ЗНАМ ДЕКА СПАГА ВО ЛОШИТЕ ДИЕТИ АМА АКО ИМА РЕЗУЛТАТИ ВРЕДИ ДА СЕ ПРОБА....
   
 3. Darya

  Darya Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  51
  Ја би да ја пробам..и онака сум фан на брзи диети (што најчесто се нездрави) :)
   
 4. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.087
  Пол:
  Женски
  Вие не сте точни со единици мерки за килограми и време. Имате појма колку се 10 кг, и колку краток е периодот предложен за да се изгубат истите ?! Невозможно, од логика гарантирам. Башка гарант има бумеранг ефект и ја ремети секоја функција на организмот. Не е здраво ова.
  Не би пробала ни под разно, ваквите диети се штетни. Не е изводливо да функционираме нормално само со јајца и грејпфрут, имаме потреби од разни витамини и други хранливи состојки кои овие два продукти не ги нудат.
  Свесно самоубиство. Кој и да ги измислува овие диети, е будала. Со навреда да. Будала е.
   
  На crimson му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Little.Star

  Little.Star Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Dali nekoj ja ima probano ovaa dietta?? Jas citav i po drugi stranici deka e efikasna ali pisuvase 10 pounds, a ne kila, taka da toa e 5 kila,valjda :^) Eve denes mi e 1vi deni odlucno izdrzuvam, nemam oseteno nikakov glad. Sum slusnala i drugi komplimenti za dietava pa mislam deka vredi da se proba :D Pozz :D
   
 6. ivanchhe96

  ivanchhe96 Активен член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  znae li nekoj dali dietava ima jo-jo efekt?
   
 7. Cuce1712

  Cuce1712 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2012
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Jas ja imam drzano dietava i da vi kazam ima efekt.Za 5 dena oslabev 5 kilogrami,vo tekot na dietava sekojdnevno piev po 2 litri voda i spotruvav okolu polovina cas .Otkako ja zavrsiv vednas pocnav so UN dieta pa ne znam dali ima jo-jo efekt.
   
 8. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.464
  Допаѓања:
  10.832
  Брзите диети по дифолт имаат кракткороен ефект,така да слабеење за 5 дена во нормални услови е просто неизводливо,затоа што му доаѓа како шок на организмот.
  Јас не би можела да живеам само на јајца и грејпфрут. :!:
   
  На london-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 9. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Ако на некој му е толку итно и битно да ослабе,што да не..Ама да не премине во навика.
   
  На london-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 10. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  Девојки јас пробував многу диети и се откажав од сите,а вчера видов дека морам да слабеам и се решив за диетава оти е кратка.
  Е сега сакам да ја почнам од утре но несватив : се работи за ВАРЕНИ јајца нели??
   
 11. a.nuska

  a.nuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  65
  а можи портокали???
   
 12. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  17.648
  Допаѓања:
  95.736
  Пол:
  Женски
  По 5 дена идете на клиника со такси или пешки, не е наведено. Знаете што се 5 дена само на грејпфрут и јајца? Прво, цревата ќе ви се продупчат од таа киселина, цитрусите се опасни за варењето, мене од еден цитрус ми се случува да има дијареа а камоли 5 во текот на денот, и јајца, мислам ве молам, името на диеатата е јајца и грејпфрут, има наведено само да се јаде јајца и грејпфрут, и да се спортува по 45 минути, а извини од каде таа енергија за спортување? Абе не си играјте мајтап со организмот, ќе изгубите 10 кила ама после ќе качите 15, тоа ти е така. Инаку, временсиве рокови, не знам дали сте знаеле ама на организмот му треба најмалку 4 дена за да се научи на некој режим, да сфати дека е на диета и дека треба да почне да гори од мастите, бидејќи ние нели нормално ги напаѓаме мастите, е како бе мили мои после 4 дена, за само еден де ќе се изгубат 10 кила?
  Значи немојте да се занесувате дека за 5 дена ќе бидете манекенки и после ќе си се фрлите на пиците и кокаколите, тоа само на сон. Седнете, прочитајте малку на интернет пред да влезете во оваа авантура, видете што добивате а што губите,кога веќе се фаќате на орото научете ги барем чекорите правилно. Цела година читав за УН пред да ја почнам, а можев, со грешките кои сигурно ќе ги правев да започнам веднаш и штом ја завршам да си ги вратам килцата, да се опуштам, да се раскомотам, што ми е гајле, јас битно ќе си ослабев. Значи здравјето пред се, сфатете дека и без тие 10 кила треба да продолжите да живеете здрав живот, а не да окапете на гастро ;)