1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Диета “Јапонско чудо”

Дискусија во 'Канта' започната од Lilit, 18 февруари 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.470
  Допаѓања:
  146.983
  Ви нудиме една одлична диета со чија помош можете да ослабнете до 10 килограми и да ја сочувате новата тежина во следните 2-3 години.

  Ден 1

  Појадок – кафе без шеќер

  Ручек – 2 тврдо варени јајца

  Вечера – парче варено месо и сезонска салата

  Ден 2

  Појадок – кафе без шеќер и парче двопек

  Ручек – 2 тврдо варени јајца

  Вечера – парче шунка, салата и чаша кисело млеко

  Ден 3

  Појадок – кафе без шеќер

  Ручек – свежо овошје и зеленчук

  Вечера – 2 тврдо варени јајца

  Ден 4

  Појадок – кафе без шеќер

  Ручек – 2 тврдо варени јајца и сок од моркови

  Вечера – 2 тврдо варени јајца, парче шунка, салата

  Ден 5

  Појадок – кафе без шеќер

  Ручек – печена риба со домати

  Вечера – се прескокнува

  Ден 6

  Појадок – кафе без шеќер

  Ручек – 200 гр варено или печено пилешко месо

  Вечера – 2 тврдо варени јајца, еден морков  Ден 6

  Појадок – кафе без шеќер

  Ручек – 250 гр бело пилешко месо

  Вечера – 2 тврдо варени јајца и еден свеж морков

  Ден 7

  Појадок – кафе без шеќер

  Ручек – парче посно месо и едно овошје по избор

  Вечера – по желба

  Диетата трае 14 дена. Кафето може да се замени со зелен или црн чај без шеќер. Првата седмица ќе изгубите од 5-7 килограми. Втората седмица по 5оо гр секој ден. Не треба да се конзумираат сол, шеќер и алкохол. Од 7-от до 14-от ден диетата се повторува по истиот редослед. Стриктно исполнетата диета гарантира 3 години зачувување на истата тежина. Тие кои не можат да издржат кога ќе огладнат многу нека си каснат овошје или зеленчук, без грозје и банани.
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.480
  Допаѓања:
  63.992
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.