Диета 20 дена - 8 килограми

Дискусија во 'Диети' започната од ludoto19, 1 март 2010.

 1. budal4e

  budal4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  10
  dietava mi stoi dosta efikasna bidejki namnogu gi mrazam dietite pojadok rucek vecera vaka ti se znae redot i da ne se zamaras mnogu planiram dietata da ja pocnam posle veligdenskite praznici pa ke vidam kolku efekti ke ima .... pozz
   
 2. done

  done Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  71
  ja imam drzano nekolku pati dietava i ima dosta zabelezitelni efekti, dosta efikasna e :)
   
  На Ellena07 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Simona-M

  Simona-M Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  2
  Навистина има добри ефекти, но за жал не се многу трајни. Брзо се враќаат килограмите.
   
 4. simona.a

  simona.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  1
  Од утре ја почнувам диетава држете ми среќааа :D :lol: :D
   
  На Ellena07 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  490
  Моја другарка ја држеше диетава, само што не ослабна 8, туку 5 килограми. Знам дека се мачеше и беше тешко бидејќи често се случуваше да и падне шеќерот. Воопшто не јадеше благо дури и кафето го пиеше без шеќер. Само што после 3 месеци килограмите и се вратија :?
   
 6. marinapet

  marinapet Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  Имам слушано искуства за оваа диета, позитивни, но мене ми е проблем да бидам ограничена на строго определени намирници, макар што оваа диета изгледа поразноврсна во однос на некои други диети. Во секој случај, кај мене најдобро успеваат намалена количина на оброци, во чести интервали - некаде 6-7 мини оброци. Исто така, во комбинација со тоа трчам или се движам брзо и неколку пати во неделата сама изведувам аеробик - оној од Синди Крафорд, но ги скратувам сериите вежби на почетокот, а штом фатам темпо додавам на истите...Кај мене најмногу успева ова, бидејќи со честите оброци се подобрува метаболизмот.
   
 7. topceto

  topceto Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  I jas ja znam ovaa dieta ja imam drzeno navistina se slabeee no ne 8kg tuku okolu 5najveke.
  probajte ja
   
 8. gorgieva-coca

  gorgieva-coca Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
   
 9. EmCeee

  EmCeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2010
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  4
  Ako vi izgleda tesko mozite da ja drzite slicnata na nea jas so ja drzev samo so nema ograniceni saati jas cel den jadev od toa sto e napisano za denot i oslabiv 5 kg sega pram pauza eden mesec posle pak ke ja drzam ne eteska ic ako ti pagja sekerot mozis edno jabolko da jadis ama ne mn cesto i taka so sreka pozzdravce
   
  На Ellena07 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.573
  Допаѓања:
  99.797
  Дечкото си го ставив денес на оваа диета...ама дечки,некако многу со макароните и оризот,тоа се јагленихидрати...дебелеат...некако скептик сум,ама па друга диета за него не е...не може да се изгладнува и многу станува раздразлив ако не јаде,а мора да ослабе,мешето пет мин.пред него е,а лани летото беше тип топ...Ко божем проба со ун диетата две недели,беше на систематски,веднаш покачени протеини во урината му најдоа,ја прекина,провери пак,се беше во ред...а плус не мрдна со килограмите,само надуеност во стомакот чувствуваше.
  Ако успее диетчево,имате частење од мене...
   
 11. Miroslava

  Miroslava Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  20
  Јас ја држев диетата 3 пати во период од 1 година, значи со паузи. Првиот пат изгубив 7кг., вториот пат само 3, а третиот пат ништо. Сега сум уште подебела. Затоа веке не држам диети, сега возам велосипед.
   
 12. tanjaaaa

  tanjaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  12
  лилит кажи што се деси со диетата има ли резултати?Се мислам дали да ја почнам па ако ја држи дечко ти уште неговото искуство ке ми помогне во одлуката...поздрав
   
 13. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.188
  Допаѓања:
  40.684
  тањич, јас ја држев дурииии 5 дена :rofl: бев полесна 2кг, кога почнав пак да јадам нормално,после една недела се вагав :) и бев полесна 1.5 кг...закорузи 1.5кг за 5дена 6кг за 20 :) сакам пак да ја држам....
   
 14. tanjaaaa

  tanjaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  12
  па тоа е одлично ке пробам и јас да ја почнам па ке ви кажам резултати ;) фала за одговорот лудото 19 :P
   
 15. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.188
  Допаѓања:
  40.684
  пробај тањич не е тешка :* :* а има ефекти
   
 16. milaaaaa

  milaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2010
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  18
  sakam da ve prasam zosto ne e dozvoleno da se stavi seker vo cajot i kafeto koga e dozvoleno konzumiranje na sekakov vid slatki ? :^) sekerot vo kolacinjata ne moze da nasteti a sekerot vo kafeto moze ? :o malku e cudno pa ako moze nekoj da mi odgovori ;) pozz
   
 17. tanjaaaa

  tanjaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  12
  Da ke ja probam samo ako moze malku da mi objasnite kako se jade blago?zarem sekoj den?I ludoto aj src ako ne ti e tesko objasnimi kako ti izgledaat denovite i kako go kombiniras blagoto i kolku? :*
   
 18. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.188
  Допаѓања:
  40.684
  мислиш за 20 ден....? не се јаде секој ден благо ;( само 20 ден, и тоа да кажеме си јадела у 13ч и после 6ч следното јадење....2 пати на ден со разлика од 6 часа оброк до оброк а количеството не е ограничено.... :D
   
 19. tanjaaaa

  tanjaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  12
  mislam deka pak ne te svanav :lol: samo dvesetiot den smees da jades nesto blago taka? ;)
   
 20. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.573
  Допаѓања:
  99.797
  Еј сега видов Тања...издржа 16 дена,помалку 5 кг...се охрабри и као ај добар сум,има ефекти,сега ќе продолжам да јадам нормално,ама избрано и еве го тера со салати и има доста симнато,а физичка активност...од кревет во кола,од кола на столче,од столче во кола од кола пред тв или пс или кафиќ...ќе преметне некоја жила се плашам.