Диета 20 дена - 8 килограми

Дискусија во 'Диети' започната од ludoto19, 1 март 2010.

 1. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.483
  Допаѓања:
  131.454
  Пол:
  Женски
  Ако скратите на калории, секако ќе ослабете. Тоа што ви треба е калориски дефицит, а не телешко, пилешко, макарони..
  А тоа дека количински не е ограничено, јас ако се најадам денес кило пилешко сигурно ќе ослабам, или цело кесе макарони со 300грама сирење..глупости во боја(facepalm)
  Свесни сте дека всушност од тие кг што сте ги изгубиле, може 80% се течности?
   
  На Em.Emily му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.361
  Допаѓања:
  26.034
  Пол:
  Женски
  Ај доста ма.
  Не сме сите како тебе по 1 кг да јадеме на едно јадење :rofl:
  Диетава има ефект и јас потврдувам а дали се загубени течности важно и од нив се чувствуваме подуени и важно нешто е загубено :P
  Битното во диетава е што не се мешат намирници не се внесува леб благо сокови ..
   
  На TheEkaterina му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.483
  Допаѓања:
  131.454
  Пол:
  Женски
  Ајде дојди кај мене да трчаме, ако не симнеме 20кг за еден месец, следниот цело јадење на моја сметка :)
   
 4. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.361
  Допаѓања:
  26.034
  Пол:
  Женски
  Значи 20 ќе скинеме а ?
  Јас не можам да трчам хаха.
  Ако не ги скинеме следниот уште 20 ќе качиме.
  Да кажеше цело шетање на твоја сметка, мора ли јадење да ти е секој втор збор ?
  А ?
  А ?
  А ?
  :lol: :^:
   
 5. Nikolina L

  Nikolina L Активен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2016
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  Jas od sekakva dieta najbrzo vo nozete i stomakot slabeam.. I zadnikot mozi da se kazhi.. A racete mi se najproblematichniot del kako i da e, odam do kraj ne se predavam. Denes cel den gotvam blago i iskreno ne mi se kasnuva ich od sho sakam tolku mnogu da oslabam i da smenam neshto vo zhivotov. Epten sum srekjna i duri iznenadena od samata sebe sho sum mozhela i vaka.
   
  На macence994 и TheEkaterina им се допаѓа ова.
 6. TheEkaterina

  TheEkaterina Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2013
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  329
  Sakam da ja pocnam. Lesna e dietava se gleda. Ama nema da mozam da rucam do 11 a da veceram do 18. Toa mi e problemot. Doma sum so dve decinja i do kaj 12-13 e ludnica. Jadenje, pienje, spienje... duri kaj 13 pocvam so rucek praenje... da prodam da ja modifiicram spored moeto vreme. Poso do 1:00-1:30 sum budna navecer da rucam kaj 15-16 so mazot mi i da veceram kaj 20-21. So mislite? ^_^
   
 7. kristince51

  kristince51 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  787
  Допаѓања:
  1.019
  moze i taka da jades zosto da ne samo da ima 6casa vremenska razlika bez jadenje megu obrocite,i jas togas jadev i poveke sita bev zosto kaj mene problemot bese navecer gladna bev i zatoa i jas edniot obrok mi bese 13 casot a drr,20 30,ili 21 casot sega i se zgolemi denot plus pokasno legnuvame.
   
  На TheEkaterina му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Nikolina L

  Nikolina L Активен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2016
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  Isto i jas mislam deka dobra ti e idejata no sepak koga kje jadish navecer kaj 20.30 ili 21 gledaj da ne jadish kolku shto jadis na ruchek oti sepak navecher e, plus toa pokasno e.. Vidi probaj si kako ti odgovara taka ☺️
   
  На TheEkaterina му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Nikolina L

  Nikolina L Активен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2016
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  Sakam da ve prasham dali smeam da prodolzham so druga dieta koga kje zavrsham so ovaa? Primer da pochnam odma so un dietata ☺️ ili da prekinam so dieta i da si pazam pak da jadam samo pozdravo zgotvena hrana? Planiram leb da ne jadam povekje ni posle dieta, a blago da si dozvolam samo ednas nedelno da kasnam. Sho mislite?
   
 10. TheEkaterina

  TheEkaterina Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2013
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  329
  @Nikolina L, prodolzi so druga dieta poso nema da mozis da se vratis vo kolosek posle prekinot. Mene mi e taka. Ke ja drzam ke napram pauza i posle dur da pocnam da fatam ritam eden mesec pominal. Pa nemam volja itn..
   
  На Nikolina L му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Nikolina L

  Nikolina L Активен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2016
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  A koja dieta mislite deka ke mi deluva posto se plasam od un da ne se zdebelam oti ima i leb vo nea za jadenje i plus povekje pati se jadi vo denot.. Nez dali da ja prodolzam taa ili da si pravam sama nekoj plan za obroci a da ne se zdebelam..
   
 12. Nikolina L

  Nikolina L Активен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2016
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  Девојки утре треба да јадам телешко па сакав да ве прашам дали смеам да ставам печурки, кромид, лук и моркови да не ми мириса толку оти не јадам телешко?
   
 13. TheEkaterina

  TheEkaterina Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2013
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  329
 14. Nikolina L

  Nikolina L Активен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2016
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  Neznam iskreno da ti kazham ne se imam vagano i ne planiram da se vagam do kraj ama se osekjam deka sum oslabena se poznava po alistata.. Farmerkite mi se polabavi i nozete i stomakot mi se oslabeni i mnogu polesno se osekjam. ☺️
   
  На TheEkaterina му/ѝ се допаѓа ова.
 15. TheEkaterina

  TheEkaterina Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2013
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  329
  @Nikolina L, ја заврши? Се вагаше? Шо се деси? Чисто онака ме интересира. :)
   
 16. Nikolina L

  Nikolina L Активен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2016
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  Да ја завршив и имав симнато 4 килограми и одма се префрлив на ун. Сеа сум 15ти ден од ун и вежбам и сите фустаните што не ме береја сега ми седат преубаво и ќефој сум :$
   
 17. TheEkaterina

  TheEkaterina Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2013
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  329
  И која р спрема тебе подобра? Ун или оваа?
   
 18. Nikolina L

  Nikolina L Активен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2016
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно ун. Вервај многу полесно е со ун диетата а е доста ефикасна. Значи 2 недели ја држам и со вежбање почнав пред 1 недела и стомакот како да ми се стопи.. Во половината сум одма ослабена и во рацете и нозете. Сепак мислам дека вежбањето игра голема улога иначе јас бавно слабеев предходно кога ја држев. Зависи од човек до човек.. Секој си е различен. Ако си решена да слабееш продолжи со ун обавезно.
   
  На TheEkaterina му/ѝ се допаѓа ова.
 19. TheEkaterina

  TheEkaterina Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2013
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  329
  Да решена сум. Оваа со нутриционистов ме уништи финансиски и сакам да ја прекинам и да почнам со друга слична на неа ама поефтина, по се изгледа тоа ќе е ун. Од оваа шо ја држам ослабена сум 4кг за 3 недели ама во обем сум појќе. Фала за советот.
   
  На Nikolina L му/ѝ се допаѓа ова.
 20. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.136
  Допаѓања:
  85.511
  5 ден и криза :D
  Не сум гладна, ми се гади и самата помисла од јадење...ама од моралното 8)
  Минус 3.5 кг.
  Омалаксаност.
  Сукња што ја носев пред 6 дена, како потесна да ми е :o..зошто вака?
  Можда се топат од горе надоле, па заглавува на струк :!:

  @Ariel @ludoto19 .. Од месото ми е :x. Да се напијам малку јогурт или една праска? Кој грев е помал :wasntme:
  Купив телешко за следните 3 дена. Ќе биде тешко. После со рибата пак и некако.Одвај чекам гравче :D