Диета 20 дена - 8 килограми

Дискусија во 'Диети' започната од ludoto19, 1 март 2010.

 1. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.186
  Допаѓања:
  40.585
  @sanjaeva ова дека јас сум ја отворила темата а :D, па помал грев мислам дека е праска :) млечно не мешај со месо,два протеина :) Ајде среќно со диетата
  И уште посреќно со телешкото хухуху :) што и да му правиш, некако жилаво и како гума е,така само зготвено,бар мене не ме ареса ( во манџичка путерче) :D
   
  На sanjaeva му/ѝ се допаѓа ова.
 2. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.136
  Допаѓања:
  85.511
  Ти си јa oтвoрилa и сегa имa дa ме слушaш кaкo кенкaм :rofl:
  Абе не сум мнoгу пo месoтo, a не е декa не гo јaдaм. Сегa ми се гaди, пa тoa е.
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.186
  Допаѓања:
  40.585
  Издржи до крај Сања,ние нема проблем ќе те слушаме :hai::rofl:, само да има резултат.
  па пиши го успехот :)
   
  На sanjaeva му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.436
  Допаѓања:
  55.399
  @sanjaeva малку доцна пишувам, ама според мене јогурт е помало зло.
  Како ти оди? Се држиш?
   
  На sanjaeva му/ѝ се допаѓа ова.
 5. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.136
  Допаѓања:
  85.511
  Сo мaли прекршoци, дa.
  Двa денa мaкa мaчaм сo телешкoтo....нo нaјмaчен ми беше трет ден пилешко. Сo вртoглaвици, гaдење,..пoврaќaње.
  Нaвистинa не рaзбирaм зoштo. Лaни 20+ денa хрoнo, нa тoлку месo ниту еднaш не ми се згaди.
  Седми ден вo тек, минус 4.5 кг.
  И не се гледaaт..тoa пoвеќе ме чуди.
  Дa ми кажуваше некoј декa нa грaв ќе се рaдувaм, немaше дa верувaм :rofl:
   
  На Ariel му/ѝ се допаѓа ова.
 6. TheEkaterina

  TheEkaterina Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2013
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  329
  Како успеа да намалиш толку кг? Мене утре ми е 6ти ден па едвај пола кг сум минус.:@
   
 7. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.136
  Допаѓања:
  85.511
  Наутро на гладно пијам цеден лимон со млака вода и преку ден многу вода.
  А..ма имав гости цел викенд и ја утнав работата.
  Терам пак нешто, ама надвор од правилата.
  Не дека беа гостите проблем, туку на жешково ме уби месото, чуствував чешање по цело тело.
   
 8. TheEkaterina

  TheEkaterina Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2013
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  329
  Вода пијам преку 3л денот. На жешково освен вода не ми се пие ништо друго.. ај ќе чекам резултати.
   
 9. sexymama

  sexymama Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  78
  Темава пајажина ни фатила ,па еве ја да зачистам малку ;)
  Утре ми е трети ден , јупииии
  Инаку оваа диета ми ја дадоа како медицинска диета
  Претходната недела исто пазев шо јадам 1.5-2 кгр сум доле , нешто варира ,може дека почнав и да вежбам аеробик па има врска тоа
  Ајде кој е со мене девојки?
   
 10. Giovanna9

  Giovanna9 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Јас ја имам држано одамна и имаше резултати... Сеа иам потреба пак оти после порагај ми останаа 10кг ама не знам дали може оти уште го дојам малечкото ( има 4 месеци ) ...
  Ако некој знае или има искуство нека кажува
   
 11. martin01

  martin01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2012
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  526
  Пол:
  Машки
  Не е препорачливо трудници или долки да држат диети и да користат суплементи без разлика какви и да се :) Со тие диети едноставно гладуваш а не е препорачливо пошто сте доилка.
  После некој период кога нема да доете може да се започни диета но засега можете да внимавате на внесот на калории,да држите баланс за да не добивате вишок кила. :)
   
 12. mcokolada

  mcokolada Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2015
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  114
  Zenski...jas vtor den privrsvam, malku tesko mi e ama normalno e to za pocetok
   
 13. sinoli4kaaaaa

  sinoli4kaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 септември 2013
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  Zdravo. Dali namesto telesko meso moze da se jade nekoj drug vid deka ne jadam telesko? :) blagodaram
   
 14. sanie

  sanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  16
  За диетава имам само пофални зборови, најдобра диета од сите останати, вакви резултати и за толку брзо време не може да се постигнат со никоја друга диета (ни хроно, ни ун). Сум била на диетава повеќе пати и секогаш има супер резултати а и најбавно се враќа изгубената тежина, барем кај мене е вака :)
   
 15. Crumica

  Crumica Активен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2018
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Devojki planiram periodov da ja zapocnam , znaci sakam nekade do 15 maj da oslabnam kolku mozam poveke za patuvanje , i ja vidov ovaa dieta , pa me interesira kolku max mozam da oslabnam za mesec ipol i dali moze po patuvanjeto vednas da prodolzam do hrono ili un i na toj nacin da ja odrzam kilazata em da dooslabnam ?
   
 16. blackdeath

  blackdeath Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2011
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  6
  Тука нема салата и леб или овошје??
   
 17. Mavrula

  Mavrula Активен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2017
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Jas ja imam drzeno dietata no nasabajle obavezno ovosje vo par jas jadev i banani.Rucekot ne gledav vo kolku sat go jadam ni vecerata no vecerata pola od rucekot treba da bide.Salata osven prviot den sekoj nareden moze slobodno i toa kolku sakas i sto sakas.Se slabee do 8 kg.a slabeesh i dva dena po zavrsuvanjeto na dietata.Moze kafe voda i sokovi bez sheker.Kilazata se namaluva najmnogu posle 10 den i toa moze i po 500 gr dnevno.Ima luge koi ja drzat 2 serii po red pa nisto ne im e.Kilazata ne se vraka osven ako ne jades do prejaduvanje.

  Namesto telesko jas jadev vareni jajca a mozelo i przeni i moze i pecurki no moze i da se kombinira .Ova mi go kazaa luge koi taka ja drzele dietava vo denovite so telesko
   
  Последна измена од модератор: 20 мај 2019
 18. MJ5

  MJ5 Нов член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2018
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  Dali nekoj ja drzi dietataaa? Mi treba brza efikasna dieta a ova mi lici super...i rezultati vo obem dali se primetuvaat? Pozz
   
 19. Regenbogen

  Regenbogen Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2010
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  169
  Пол:
  Женски
  jas od utre paniram...
   
  На DenaM му/ѝ се допаѓа ова.
 20. DenaM

  DenaM Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2017
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  227
  Пол:
  Женски
  и јас планирам оваа со 20 дена што е, само ме мачи дали може и да се вежба во исто време? и каков сок може да се конѕумира?