Диета 20 дена - 8 килограми

Дискусија во 'Диети' започната од ludoto19, 1 март 2010.

 1. Regenbogen

  Regenbogen Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2010
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  169
  Пол:
  Женски
  сок нема..вода, чај, кафе без шеќер...евентуално вода и лимон.. а за вежбање не знам,сигурно може...

  Ете денес прв ден, тукушто појадував...67,5 ...цел 60...не е недостижно но тешко се одржува
   
  Последна измена од модератор: 21 мај 2019
  На tubus и DenaM им се допаѓа ова.
 2. tubus

  tubus Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  srecno so dieta ,pisi kako ti odi ,inaku ja merkam i jas
   
 3. Mavrula

  Mavrula Активен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2017
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Jas ja imam drzeno nekolku pati i stalno imav rezultati otprilika stalno od6-8kg no na savajle jadev i ovoshje vo par i do sega be na UN no poveke rezultati imam od drugava dieta
   
 4. Bizbiz

  Bizbiz Активен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2017
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Женски
  Ја држам диетава, строго според сите правила,16ти ден ми е денес, значи вториот ден со компири.... и ослабена сум 3кг самооо :(
  Тие што сте ослабеле по 5-6кг кога ви падна килажата? Уште 4 дена имам од диетава....и не верувам дека уште ќе слабеам
  Или има надеж? :):)
   
 5. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.176
  Допаѓања:
  12.669
  Пол:
  Женски
  Ми се смачи од УН и се преселувам на оваа диета :D
  Посакајте ми среќу :D
   
 6. Bebulleee

  Bebulleee Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  4.316
  Допаѓања:
  20.397
  Пол:
  Женски
  Со среќа... :*
  Јас сум на УН.. ајде ела дружиме остави ја оваа ќе ги врати ОДМА. ( пробана ми е) :worried:]:)
   
 7. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.176
  Допаѓања:
  12.669
  Пол:
  Женски
  Не знам зошто ми здосади Ун ,сакам да сменам ....едвај слабеам со Ун ...колку кг ослабна со оваа диета?
   
 8. Bebulleee

  Bebulleee Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  4.316
  Допаѓања:
  20.397
  Пол:
  Женски
  Со оваа диета ослабив 5кг за 20дена. И одма ги вратив.. дупло :lol:
  Ааа до УН за 28дена -7кг. И не се поправив 2 г.. сега пак се вратив зошто имам некое кило плус
  ( моментално Ун 13ти ден -3кг)
  Ако стагнираш со килограмите со ун пробаја Турбо Ун
   
  На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
 9. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.611
  Допаѓања:
  46.489
  Пол:
  Машки
  Верувате у вакви диети? 8 кила за 20 дена сериозно? И да е вистина е голем шок за организмот со јојо ефекти од кога ќе се заврши. Затоа постепено треба да се регулира исхраната и малку кардио и ќе си дојде на место. Избацете бел леб, газирани сокови, грицкалици и благи работи и успехот ви е загарантиран. Среќно(fingers)
   
  На SofiMar_, Alisa22, Bebulleee и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Bebulleee

  Bebulleee Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  4.316
  Допаѓања:
  20.397
  Пол:
  Женски
  Точно!
  Затоа ун " диета" ми се покажа како нај супер.. Повеќе здрав начин на исхрана и внесуваш се што му е потребно на организмот отколку диета да речеме
   
  На John Snow му/ѝ се допаѓа ова.
 11. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.611
  Допаѓања:
  46.489
  Пол:
  Машки
  И најважното е да не се очекува резултати за месец дена, треба да бидете упорни и да не се разочарувате после првото мерење.
  Ко лајф коуч сум:tmi:
   
  На DiCaprio и Bebulleee им се допаѓа ова.
 12. DiCaprio

  DiCaprio Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2019
  Пораки:
  350
  Допаѓања:
  1.278
  Пол:
  Машки
  Половина килограм неделно или 2кг месечно, тоа е здраво и одржливо. Не се лажете со глупости. :)
   
  На truffles и WildMk им се допаѓа ова.
 13. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.176
  Допаѓања:
  12.669
  Пол:
  Женски
  Два дена добро ги поминав :)
  Утре 3 ден почнувам со пилешко ...се мислам како ке издржам 9 дена на месо ...
   
  На tubus и Bebulleee им се допаѓа ова.
 14. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.176
  Допаѓања:
  12.669
  Пол:
  Женски
  4 ден пилешко ...
   
  На Bebulleee му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.176
  Допаѓања:
  12.669
  Пол:
  Женски
  5 ден пак пилешкоо...
  Од утре би требало да сум на телешко месо но би сакала да го заменам со друг протеин на пример со варени јајца :)
   
 16. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.702
  Допаѓања:
  135.851
  Дај аман да им докажеме дека не е здраво.
  Имав и јас пост пишано дека не чинат вакви креш диети, ама ми го нема постот.
   
  На AAKG и DiCaprio им се допаѓа ова.
 17. DiCaprio

  DiCaprio Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2019
  Пораки:
  350
  Допаѓања:
  1.278
  Пол:
  Машки
  Тоа цело време се трудам, и тема имам отворено хахахаха...сите инстант сакаат
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 18. AAKG

  AAKG Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2019
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  228
  arnold i milos sarcev ne uspeeja da oslabat 8kg za 20 dena a ne kamoli so ovaa em nezdrava em nevozmozna dieta. Ova ne e nacin na ishrana... Vnimavajte so dieti koristite.
   
  На DiCaprio му/ѝ се допаѓа ова.
 19. sanie

  sanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  16
  Мислам дека ако не ви се допаѓа диетава нема ни потреба да коментирате како другите треба да се хранат, и дали е здраво или не. Секој има право на избор, а таков вид на коментари можи да дадат само луѓе што никогаш немале проблем со голем вишок на килограми. За тој што има проблем со голем вишок на килограми и тоа како е битно да има вака брзи резултати барем на почеток кога ќе почне диета за мотивација, па после може да се продолжи и со поздрава храна и не толку стриктни диети. Диетава е добра отскочна даска за намалување на килограми а исто така и со слабеењето и губењето на килограмите ќе се посвети повеќе внимание и кон здрава храна па и вежбање. Сигурно не е исто вежбањето со 100 кг. и со 80. Сум ја држела диетава и ја држам секогаш кога ќе има потреба и потврдувам дека се слабее и дека до сега не сум имала никаков здравствен проблем предизвикан од неа. Напишано со најдобра намера од некој што мака мачел со голем вишок на килограми. Поздрав
   
  На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.176
  Допаѓања:
  12.669
  Пол:
  Женски
  Е да си ми жива :)
  Поздрав до т.н. експерти и како објаснете ми човек од 100кг на пример да трча? Колкава е вероватноста да ги искриви нозете? Дали човек од 100 кг и човек од 70 кг можат исто да слабеат? Или тие од 100 кг побрзо слабеат бидејќи имаат многу вишок ?!
  Диетава си е ок , ослабнав доста , им ја препорачувам на сите
   
  На kikikikirika и sanie им се допаѓа ова.