Диета 20 дена - 8 килограми

Дискусија во 'Диети' започната од ludoto19, 1 март 2010.

 1. Ma4u64ence

  Ma4u64ence Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  8

  Од УН-Диетата не само што ке ти се смачи едно 3 месеци, и тие 3 месеци едни постојани 4 дена што цело време се повторуваат.....Диетата не се однесува само на слабеење, туку и здрав живот, здрави навики што треба да ги применуваш.Значи ти ако имаш некоја навика да секогаш кога си нервозна-јадеш благо а тоа те гои, навиката треба да ја смениш и да не конзумираш благо во таква состојба.Или пак седиш дома, гледаш некое добро филмче и грицкаш нешто блачко, соленко....Наместо тоа, земи си едно јаболко...И така секој ден пробај денот со кафе да го започнеш...нема да ти се јаде.Секојдневно доручкувај, ручај а вечерата одбегнувај ја....И гледај што помалку леб, кифлички, банички...Итн... ;)
   
 2. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.900
  Пол:
  Женски

  И што после диетата? Ќе си ги вратиш килограмите само, ништо повеќе.
  А тоа слабеење во два дена едно кило, е само од што си внесила помалку јадење, а измери се во обем ќе бидиш дека нема промена. Така е секогаш.
  Јади се ама помалку, најуспешниот начин со кој ќе ослабеш а килограмите никогаш нема да ги вратиш пошто ќе го навикниш организмот на малку јадење. Зошто да се ограничувам според некој список што да јадам а што не? Се што сакам ќе си јадам, ама помалку.
  Испробано, од искуство зборувам. Али како си сакате, на крај после толку диети сами ќе сфатете дека ова е најдобриот начин. :)
   
 3. anastasija85

  anastasija85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  1.023
  искрено не верувам во диетава.мислам дека не е доволно време за да се навикне организмот на ова темпо,а и намирниците не ми се допаѓат,а бре неможеш да ослабнеш ако јадеш се а не вежбаш и спортуваш,значи со лежење и со диета не ми се верува дека ќе има некој ефект. :)
   
 4. Mila92

  Mila92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2010
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  4
  да и јас се согласувам со тебе дека здравиот начин на исхрана е најдобар за постигнување на спор но траен резултат.Оваа диета е само брзо решение да изгледам малку подобро за нова година,а иначе сум свесна дека пак ке ги вратам :)
   
 5. Regenbogen

  Regenbogen Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2010
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  169
  Пол:
  Женски
  Од диетава моја другарка ослабе 20тина кг. и тоа ја држеше во 2 циклуси и баш и беше пријатна...барем така таа кажуваше а и резултатите си покажаа...Во меѓувреме вежбаше и уште вежба. Сега јаде нормално ама нема враќање на кг. а штом примети нешто веднаш 2-3 дена месо и вишокот го нема...Дефинитивно се слабее од оваа диета само, барем според мене, ти треба добар мотив како што имаше таа.
   
 6. Regenbogen

  Regenbogen Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2010
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  169
  Пол:
  Женски
  Заборавив да додадам дека и јас ја држев своевремено и најдолго ми било 10дена и зачудо имаше резултати ама месото ти се згадува.
   
 7. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.442
  Допаѓања:
  7.681
  Пол:
  Женски
  И братучед ми ја држеше диетава и ослабе точно 8 кила за 20 дена.И јас почнав да ја држам и стигнав до 8 или 9 ден и морав да ја прекинам зошто тој период слава ни беше па родендени па на братучедка ми веридба.Иначе убава е диетава само тоа телешкото 3 дена е гадно !
   
 8. k.i.t.t.y

  k.i.t.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2011
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  74
  За 20 дена ке симнам 8 кг баш и не верувам.. Ама да симнам едно 3,4 кила ке бидам задоволна :) Може и ке се наканам деновиве на диетава баш ми изгледа лесна.
   
 9. Chupe

  Chupe Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  656
  Допаѓања:
  411
  Слична ваква диета држев пред некоја година, слична затоа што наместо пи три дена со месото и другиве работи , се беше по еден ден. Си ослабев што си ослабев АМА за многу кратко време си ги вратив килцата. Може малце ќе ве погњавам ама морам да ви кажам и предупредам дека од диети за слабеење , НЕМА ФАЈДЕ. Јас си ја расипав крвната слика и еве 5 години не можам да се оправам. Кога сме веќе кај слабеењето , нема ништо поубаво од природно и здраво слабеење со редовни оброци кои ќе содржат само здрава храна ( без пирошки од Џамбо, комбиниран од Седмица и бурек од Вегера).
  Спортување и само спортување , ваквите диети 20 дена , 7 дена само ве залажуваат и ви даваат моментални резултати, а најтешко паѓа разочарувањето кога за кратко време ќе си ги вратите кг што ги симнавте и некој +.
   
 10. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.076
  Допаѓања:
  1.619
  3, 4 i 5 den
  Pilesko meso so salata, vareno ili peceno na skara bez masnotii.
  6, 7 i 8 den
  Telesko meso so salata.Mesoto vareno podgotveno po vas vkus.
  9, 10 i 11 den
  Riba so salata, podgotvena po vas vkus pecena vo folija ili tuna od konzerva, no ne vo maslo tuku vo voda.
  12, 13 i 14 den
  Zrnes zelencuk, grav, grasok, leka ili boranija moze mesano podgotveni kako corbi ili tavce gravce.
  15 i 16
  Kompiri vo site mozni varijanti, peceni, vareni ili pomfrit.

  Е кој би можел да го издржи ова браво, па како јас ќе јадам три дена грав, или три дена риба или пилешко месо, сакам да ослабам но мислам дека нема да можам да издржам .
   
 11. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  961
  Пол:
  Женски
  Zdravo devojki. Ja procitav dietava i iskreno mislam deka ke mozam da ja izdrzam, zasto i onaka ne sum bash po blagoto. No ima li nekoj da mi se pofali od dietava ili neznam da se pozali, nekoj sto ja drzel kakvi rezultati ima??? Pozz i cekam da mi pisete :D

  [mod-kirilica:3rzujjbs][/mod-kirilica:3rzujjbs]
   
 12. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.195
  Допаѓања:
  40.956
  има резултати :D :lol: од 6-8 кила се слабее :D добра е диетава, ама многу е досадна, и месо месо месо месо еден куп месо... Ако можеш држи ја :)
   
 13. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  961
  Пол:
  Женски
  Ja pocnuvam od utre ponedelnicki! Gotovo se resiv! bash ke vi pisam za moite rezultatie hehe. pozz ludo :)
   
 14. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.195
  Допаѓања:
  40.956
  Eпа ајде со среќаBи ја држела и јас AMA 9 дена месо ќе умрам плус и ќе банкнотирам :D Cкапо е месото :lol:
   
 15. sonuvacka

  sonuvacka Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2010
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  32
  со оваа диета се слабее 4 кг и 4 см во обем, гарантирано
   
  На Ellena07 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Vodolija

  Vodolija Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  12
  Девојки, Вие што сте ослабнале со оваа диета дали бевте и физички активни или не?
  јас ја почнав денеска .. почнувам со првиот оброк :D ама и почнав да вежбам, веќе еден месец не сум вежбала и одма се измориив :^) поздрави...
  се надевам дека ќе ја издржам диетава
   
 17. sonuvacka

  sonuvacka Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2010
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  32
  и без вежбање 4 кг
   
 18. Vodolija

  Vodolija Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  12
  Епа супер, сега уште поголема волја ми даде :D :*
   
 19. veki23

  veki23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  2
  ја држев диетата и за 6 дена ослабнав 2кг, но неможев да продолжам зошто месото е одвратно па почна да ми се лоши после 6тиот ден сега си ги вратив килограмите:( и си ветив дека никогаш повеќе нема да држам диети, па сега се обидувам со здрав начин на исхрана, па ќе видиме што ке постигнам:)
   
 20. soncka2

  soncka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  6