Диета 20 дена - 8 килограми

Дискусија во 'Диети' започната од ludoto19, 1 март 2010.

 1. emili.m

  emili.m Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  13
  Мајка ми ја држеше диетава пред неколку години (двапати мислам)и ниеднас не симна ниту еден килограм,ја пробав и јас ама не ја дрзев до крај зосто месото сварно здосадува ...bad diet :/ :)
   
 2. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  228
  Јас од денес ја почнувам,па ќе ви пишам резултати за 10 дена.Иначе таман ми се погоди за у вторник на слава сум и си имам телешко,така да ќе си јадам ќебапчиња :D конечно и јас да не се лигавам на слави или свадби и да полнам желудник со вода :D :D :D
   
 3. b.u.b.i

  b.u.b.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2011
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  еве и јас да ви кажам мое искуство, денес ми е 11 ден од диетата и се чувствувам убаво, го навикнав организмот и не ми се јаде и што е многу важно има видливи резулатати :) Според мене диетата не е тешка, има доволно за јадење и лесно се навикнуваш..Ви посакувам среќа на сите, поздрав :)
   
  На Ellena07 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. srculenculencence

  srculenculencence Активен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  И јас сакам да ја пробам диетава но ке ве замолам да ми кажете дали навистина има ефекти,ако има тогаш ке ја почнам уште утре
  :) :**ве сакам
   
 5. srculenculencence

  srculenculencence Активен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  ке ми кажи некој?
   
 6. streli4ka

  streli4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  диетата ја имам пробано и навистина има одлицни ефекти,и мозе да се јадат повеке помали оброци дневно и највазно е да се пие колу мозете повеке вода
   
 7. b.u.b.i

  b.u.b.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2011
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  секако дека има ефекти, јас уште 3 дена ќе ја завршам и конечно ќе се измерам да видам колку кила сум симнала.. сепак се познава многу и сите ми кажаа :) нема да се покаеш (строго се придржувај на неа). поздрав и со среќа
   
 8. ljubica.p

  ljubica.p Активен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Диетата е ефикасна , јас ја држев 20 дена и скинав 5 килограми има за јадење не е тешка , но треба да се готви ...
   
 9. Just.Someone

  Just.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Искрено мене и не ми личи ова на некоја диета :/
   
 10. alekcoki

  alekcoki Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  30
  Јас држев слична на оваа само јадеш по 3 дена исто
  1, 2 ,3 ден макарони
  4, 5 ,6 пилешко
  7, 8 ,9 телешко
  10,11, 12 риба
  13,14,15 компир
  16,17, 18 ориз
  19 јогурт
  Со сите јадења се јаде салата и можеш да јадиш повеке пати во текот на денот ,има неверојатни резултати
  Затоа што најчесто причината за дебелината е мешањето на храната не доволното количество зеленчук а не количината , повеке видот на храната , така да со сигурност нема да се здебелиш со ваква исхрана :)
   
  На DenaM и lepa.milena им се допаѓа ова.
 11. eva11

  eva11 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  1.852
  Допаѓања:
  728
  ABE SE ZAGLAVIV NA TEMA DIETI I CITAM CITAM I ZNAETE STO STRASNO MNOGU MI SE PREJADE EDNA MILKA SO JAGDA AUUUF LIGI MI POTEKOA AMA ZAL MI E NEMA PRODAVNICA U 1 NOKSKA TAKA DA KE SI LEGNAM HAHAH
   
 12. Saki15

  Saki15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  141
  Оваа диета е дружеше моја другарка имаше 88 кг мислам прекумерно за нејзина возраст. И е држеше еднаш и ослабе 8-9-10 кг, после 1 месец повторно е држеше ама многу многу крвта и ослабе, на часови често викаше „ми се смати„ и една вечер паднала во веце се онесвестила и е носеле на болница на инфузии, и од тогаш е нема држено. Јас оваа диета во никој случај не би ја држела и да имам 100 кг. Воопшто не е здрава.
   
 13. ada21

  ada21 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 август 2011
  Пораки:
  1.401
  Допаѓања:
  5.193
  Пол:
  Женски
  јас ја почнав оваа диета ,имам слушано дека некои симнуваат дури и до 10 килограми ,јас искрено потремни ми се 7 (т.е.не ми се потребни) хахах
  супер е диетава не се чуствуваш гладен и слабееш ,еве мене ми е веќе 7 ден на телешко сум денеска стварно ми е гадно телешкото но кога си гладен мораш нешто :)
  инаку не сум се мерила ,но по облеката посебно по фармерките се чуствувам ослабено некои 2-3 килограми ...се надевам до 20 ќе симнам 7-8 :D
   
 14. Ellena07

  Ellena07 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  12
  А например може телешкото да го заменам со нешто друго?..како например со пилешко..бидејќи неможам да јадам телешко.. :)
   
 15. ada21

  ada21 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 август 2011
  Пораки:
  1.401
  Допаѓања:
  5.193
  Пол:
  Женски
  неможе ,мора телешко да е ...и јас не јадам ама прејадов :) со повеќе зачини и се неутрализира
   
 16. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  435
  имам 64 кг и сум висока 170см сакам да ја држам диетава таман да си дојдам до кај 57, 58 така ми е најубаво, плус и си трчам на кеј па ако сака некој од понеделник да ми прави друштво за диетава да си даваме подршка ;)
   
  На Ellena07 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Ellena07

  Ellena07 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  12
  Офф леле нема шанси да јадам телешко..Незнам што ќе правам..и како ќе се справувам,но тоа чудо не го ставам во уста.бљак

  Инаку јас од понеделник почнувам со диетава..бидејќи сега ја држам седумдневната..Па ако сакаш заедно ќе си се тешиме .поздрав :* ;)
   
 18. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.846
  Допаѓања:
  5.082
  Пол:
  Женски
  Неколку прашања :wasntme:

  Прво,месото се јаде без маснооти,што значи на скара нели. Е сега,неможе да се пече со масло во рерна,така?

  Второ,соковите - не смее да се пие густи и газирани,е тогаш какви смее? о.О

  Трето,мора да е телешко месото во тие неколку дена?? |(
  Телешко месо не јадам па што сака нека е! Јас ќе го сменам со друго,ми е гајле х)

  Четврто,за кај пилешкото месо дали може да се јадат купечките пилешки прсти(замрзнати),ама не пржени туку печени?

  Молам некој за одговор,фала :bow:
   
 19. LadyH

  LadyH Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  85
  исто сум и јас, сакам да ослабам до кај 57, 56 иначе имав 65 сега имам 63 ама не се осудувам на диетава ми падна у очи една друга 7 дена, 20 дена и мојот начин на живот и слабокрвноста неќе моќи :|
   
 20. Ellena07

  Ellena07 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  12
  Вака значи јас ја држам диетава..2 ден ми е..
  За првото што имаш пишано да ти кажам дека и јас ќе јадам од утре пилешко на скара,зошто да не,а можеби и варено..
  За второто јас воопшто не консумирам сокови..
  За третото и јас не јадам телешко,а во никој неможам да ставам во уста,па незнам што да се случи..така што јас си сменив 3,4,5,6 и 7 ден ќе јадам пилешко,а 8,9,10 и 11 ќе јадам риба 8)
  За четвртото и јас планирам да си јадам пилешки прсти,пржени на скара,сепак и тоа е пилешко
  Мислам дека ти помогнав ;)
   
  На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.