Диета 21 ден

Дискусија во 'Диети' започната од Ејприл, 25 јануари 2017.

 1. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.598
  Допаѓања:
  86.752
  Пол:
  Женски
  Мислам дека можеш да избереш друго месо. Битно е да внесеш протеини тој ден; да не е некое мрсно:) или пржено во многу маснотија. Плус и да не го мешаш месото со работи како компири, пример. :) Она ден за телешко, пилешко, „рибешко“ :D е повеќе со намера да не се повторува едно исто месо - демек, разнообразие. Од овошје.... јади банани, слободно,. Само помалку банани повеќе други овошки. Внесувај цитрусни и јаболки пошто ти го прочистуваат организмот.
   
 2. a.nuska

  a.nuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  63
  Може шопска салата?
   
 3. peperutche21

  peperutche21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2015
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  901
  Пол:
  Женски
  без сирење
   
 4. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  2.957
  Допаѓања:
  84.035
  @zhap4e ја истера диетава до крај? Резултати?
   
 5. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.598
  Допаѓања:
  86.752
  Пол:
  Женски
  Ма, јок. Не ја истерав. :) Апетитот ми се намали овие три, речиси четири недели како не пијам витамини па.. решив да не се замарам/измачувам со диета. :)
  Пробај. Види, ако ти пасува терај. Кај некои имало ефекти, кај други пак не. :)
   
  На sanjaeva му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Оленка*

  Оленка* Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 декември 2014
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  720
  Пол:
  Женски
  Ја држев минатата недела и за 4 дена симнав 3,5 кг. Не очекував така брзи резултати бидејќи имав многу малку за симнување. Не чувствував глад и потреба за благо.
  Не ја продолжив диетава оти се настрвив за пица, и веќе недела дена се молам да ја почнам пак, овојпат истрајно.
   
  На lilo и zhap4e им се допаѓа ова.
 7. lilo

  lilo Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  715
  Пол:
  Женски
  Денес ми е 4 ден банани и млеко. Ама јас ќе јадам јогурт и банани. Само нема да ја држам 3 недели туку 2,5.
   
  На Оленка* му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Оленка*

  Оленка* Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 декември 2014
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  720
  Пол:
  Женски
  Јас убедена дека од понеделник ја почнувам пак, би почнала уште денес ама деновите за месо повеќе ми одговара да ми бидат во викенд. Ќе ја држам додека не дојдам до 50, сега сум 55,5
  После цело лето одржување со салати и овошје. :D
   
  На lilo му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ivanus

  ivanus Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  51
  Јас ја почнав со 71,5 кг диетава, сега сум 66.5 имам уште 3 дена до крајот ама мислам дека нема да ги издржам дека овие денови нема да сум дома. Задоволна сум, немам кризи за благо како што ги имав порано. ( Инаку имам 2 дена утнато скроз, првиот и десетиот јадев и благо тогаш, само леб не. Напоменав пред тоа дека и во денот со бананите и млекото пијам чоколадно млеко дека само млеко не можам) Сакам барем уште 3 кг ама ќе видиме после викендот мислам пак да продолжам да ја држам уште 2 недели дека ми е стварно супер, се осеќам полесно, се навикнав и не ми се јаде.
   
 10. n0Limits

  n0Limits Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2017
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  296
  Пол:
  Женски
  Сака некој да почне од утре со мене ? :) Полесно е кога се има поддршка :lol:
   
 11. lilo

  lilo Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  715
  Пол:
  Женски
  Дали некој моментално ја држи диетава?
   
 12. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  2.841
  Допаѓања:
  11.394
  Пол:
  Женски
  Ја држи некој диетава?
   
 13. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  2.957
  Допаѓања:
  84.035
  5-та јаболка денес, лаам :toivo:

  @lilo @Justicija ќе дружите?
  Не во лаење :D
   
 14. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  2.957
  Допаѓања:
  84.035
  Ден 2: ориз и патлиџан
  ориз и краставички
  краставички

  Кафе со млеко си дозволувам. 2 на ден.
   
 15. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  2.957
  Допаѓања:
  84.035
  Ден 3: јаболка, грав, краставица, патлиџан

  сама си пишувам во темава :D
   
 16. shining_star

  shining_star Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2015
  Пораки:
  343
  Допаѓања:
  1.251
  Пол:
  Женски
  И јас ја имам држено оваа диета, ама ја истерав до бананите и млекото. Се мерев секој ден и секој ден намалував по точно 700 грама, што за една недела би ослабела скоро 5 килограми. Сакам да ја почнам пак ама не можам месо да јадам ич, не ми е вкусно воопшто и многу ретко јадам. Дали ќе има резултати да ја држам до четврти ден и после од почеток пак? :D
   
  На theowndemon и sanjaeva им се допаѓа ова.
 17. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  2.957
  Допаѓања:
  84.035
  ден 5: јајца
  ден 6: печурки
  ден 7: риба

  можеш и така

  едит: ова по мое :D
   
  На shining_star и theowndemon им се допаѓа ова.
 18. Meliha.

  Meliha. Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2016
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  107
  Пол:
  Женски
  може ли да се замени месото со нешто друго бидејки не јадам :)
   
 19. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  5.997
  Допаѓања:
  95.726
  Вака со промените на @sanjaeva можеби и ќе пробам јас, само нека ми дојди еднаш зошто тогаш или јадам премногу, или премалку па да нема некакви забуни тие дена. :lol: Убаво е да се пробуваат нови работи, само месо не ми е прв избор кога јадам и не би можела цел ден месо да јадам, мора да направам промени ете. :wasntme:
   
  На sanjaeva и shining_star им се допаѓа ова.
 20. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  2.957
  Допаѓања:
  84.035
  4 ден: 5 банани (2+2+1) и 2.5 чаши млеко.
  Половинката чаша млеко ја чувам за зорт :)
  ...а зорт ми е цел ден :(
   
  На ALISA0000 му/ѝ се допаѓа ова.