Диета 21 ден

Дискусија во 'Диети' започната од Ејприл, 25 јануари 2017.

 1. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  2.957
  Допаѓања:
  84.035
  5 ден: пилешко и салата
  6 ден: пилешко и салата
  7 ден: риба и салата

  Не дека е диетава како хроното да се пишува што се јадело, па тоа да даде некому идеја, ама пишувам колку да кажам дека сум уште ИН.:)
   
  На ALISA0000 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  3.973
  Допаѓања:
  26.905
  колку кг си минус и коа ден си?
   
 3. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  2.957
  Допаѓања:
  84.035
  Прв циклус завршувам. 7 ден.
  Околу 4 кг.
   
  На Justicija, ♡BuBaLe♡ и ALISA0000 им се допаѓа ова.
 4. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  2.840
  Допаѓања:
  11.394
  Пол:
  Женски
  Диетава сум ја почнала и не сум довршила заради тоа месо .... Како го издржувате месото ? Може ли некоја замена за него ,?
   
 5. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  2.957
  Допаѓања:
  84.035
  12 ден, - 5кг.
  Бaнaни денес.
  Утре гoзбa, месo и сaлaтa ќе се јaде.
  Не чуствувaм глaд. Амa oчиве глaдни :rofl:
   
 6. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  2.957
  Допаѓања:
  84.035
  Истерав 21 ден, -6 кг. ама не сум задоволна од мојата дисциплина.
  Мешав денови, повторував денови, а со самото тоа излезе некоја модифицирана диета.
  Она од што сум задоволна е дека се слабее во обем. Веќе носам фармерки кои ми беа и те како мали. Добро и кг не се за потценување.
  Верувам дека со доследно држење на диетата резултатите би биле уште поголеми.
  Продолжувам со уште еден циклус од 21 ден. Не е тешка за држење. Нема денови во кои се гладува.
  Ќе се потрудам стриктно да се водам по диетава.
   
  На zhap4e и ALISA0000 им се допаѓа ова.
 7. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  3.973
  Допаѓања:
  26.905
  Да не дружиш во морална подршка
  честитки на успехот браво
   
  На sanjaeva му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Anastasia1

  Anastasia1 Активен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2017
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Ajde nekoja nova vo dietava
   
 9. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.598
  Допаѓања:
  86.745
  Пол:
  Женски
  Сум заборавила дека има и ваква диета ^_^
  Тогаш, денес ден 1..овошје ќе се мљацка.
   
  На Yalishandela и Apina им се допаѓа ова.
 10. Dog.forever

  Dog.forever Нов член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2018
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Zdravo dali nekoj ja drzel ovaa dieta i kakvi rezultati imam visoka sum 167 a imam 84 se plasam veke od mojata tezina moze li nekoj da mi pomogne?
   
 11. martin01

  martin01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2012
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  523
  Пол:
  Машки
  Samo smeni rezim na ishrana. Isfrli sekakov vid na gazirani pijaloci, nezdrava hrana kako sto se hamburgeri, pici, razni testenini, blagi slatki. Jades nizok vnes na hidrati kako sto se lejka, grav, grasak, ovez, oriz, kompir. Jades proteini, jajca, pilesko, telesko, riba, riba tuna vo voda. Jades zdravi masti, kikiri, bademi, lesnici, orevi. Najdobra dieta ti e rotacia na hidrati ili keto dieta. Ako ti treba detalno opisuvanje kazi. Tie dieti irena un hrono oslabi za 20 dena, so tie dieti samo ke si ja oslabis krvta, ke imas vrtoglavici, se desavat problemi so insulinot i glukozata, pad, krevanje i pak pad na energia i posle prestanok vrajkas dupla kilaza.
   
 12. Dog.forever

  Dog.forever Нов член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2018
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Ti blagodaram no jas baram nekoj rezim na ishrana po koj bi se drzela za da oslabam vaka nikogas nez sto da jadam
   
 13. LaDyDoLl

  LaDyDoLl Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.625
  Допаѓања:
  16.586
  Пол:
  Женски
  Ме заинтересира, ја проучив, а посебно ме мотивираа резултатите на @sanjaeva од оваа диета и денес почнав.
  Посебно ми се допаѓа што има многу овошје, а јас обожавам.
  Со протеините( месото) ќе правам комбинации и замена со јајца.
  Се надевам на резултати. Ако има некој, нека се пријави :)
  Денес цел ден овошје:)
   
  На bonabona му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Marina232

  Marina232 Активен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2018
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Ја држи ли моментално некој оваа диета да си бидеме подршка, мене ми е втор ден :D
   
 15. MARILENA

  MARILENA Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2015
  Пораки:
  171
  Допаѓања:
  50
  Пол:
  Женски
  Планирам од утре да почнам. Вака не ми изгледа воопшто тешка.
   
 16. Yalishandela

  Yalishandela Активен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2018
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  68
  Пол:
  Женски
  Ајмооо весело, веселооо, еве ме се пребацив тука. Исчитав, навистина ме мотивираат резултативе, од Сањаева, од Лило, навистина супер!

  Денеска прв ден, јадев мандарини и портокали, за до вечер ќе правам смути од јаболки, аронија и пола банана за на работа.

  Ми изгледа океј режимов за да се издржи тачно 21 ден :D , има витамини, мевце, тамам сВе :)

  Ќе вежбам и пијам зелен чај во меѓувреме, па ќе пишам резултати за 10 дена, до тогаш не се мерам. (lalala)
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 17. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.598
  Допаѓања:
  86.745
  Пол:
  Женски
  Yalishandela ме потсети.:sweat:
  Време е.

  102394875759003 обид да заличам на човек.
  102394875759003 пати неуспешно. Можда овој пат ќе победиме, вистински. :D:tmi:

  Ден 1 - овошје.
  Почнато со кафе, кива и сок од пола лимон сабајлечки.
   
  На Yalishandela му/ѝ се допаѓа ова.
 18. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.598
  Допаѓања:
  86.745
  Пол:
  Женски
  Почна и заврши првиот ден со киви само. Никакво овошје не ми се јадеше, уствари. Утрово се разбудив гладна.
  Ден 2 - зеленчук.
  Симнав една апликација detox diet plan или така нешто со слична диета и за ден два предлог зеленчуци се: варен компир 1, моркови, краставица, домат, праз, зелка...ќе се држам до компирот и морковите.
   
  На Yalishandela му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Yalishandela

  Yalishandela Активен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2018
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  68
  Пол:
  Женски
  Ден 2 - зеленчук.
  Сеа една краставица коа ќе ја спрштам сабајлечки, а за до вечер ќе зобам морковчиња малкуцка, па зелче.. Све у деминутИВЧЕ! (heidy)
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 20. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.598
  Допаѓања:
  86.745
  Пол:
  Женски
  За да ти е слатко и да си викаш, мхм, мхм, сеа што вкусно нешто ќе си каснам :D

  Ден 3- комбинација зеленчук и овошје.
  Почна со цеден лимун, една кива, кафе...сеа компир варен и таков ќе е овој ден.
   
  На Yalishandela му/ѝ се допаѓа ова.