1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дизајн и инженеринг на облека-технолошко-металуршки факултет

Дискусија во 'Образование' започната од MotherMonsterI, 3 април 2014.

 1. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  834
  Цурици ме интересира дали некоја од вас е запишана на овој смер и како ви е сакам да ми дадете детаљи шо се дешава и така натака. дали е убаво дали има перспектива и најбитно од се што не можам да најдам е кое звање ќе го имаш...дипломиран.....???
   
 2. stefyle

  stefyle Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  108
  Пол:
  Женски
  Некој да се активира на темата бидејќи ме интересира и мене нешто повеќе за овој смер на факултетов
   
 3. missmk

  missmk Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2012
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  15
  Јас сум на технолошки 3та годона, но не сум на дизајн на облека. Од она што го слушам од колешките можам да кажам дека не е воопшто тешко. Прва година е досадна бидејќи се слуша матемаика, хемија, физика.. а за понатака е интересно. Еден од најлесните смерови на факултетот би рекла дека е.
   
 4. JanaMrava

  JanaMrava Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2018
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  140
  Пол:
  Женски
  Некој ако го студира овој смер нека пиши детали дали вреди да се упишеме тука и сл......?