1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дила (Сител)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Polsko, 16 март 2015.

 1. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  917
  Допаѓања:
  567
  Пол:
  Женски
  Серијава моментално ја даваат на тв пинк.
  Претходно ја даваа во Босна и Херцеговина, Хрватска и Бугарија и имала голема гледаност. Јас видов нешто на youtube и многу ми се допадна. Не разбирам како нашиве досега не ја откупиле. Се надевам дека некоја телевизија ќе се сети и ќе ја откупи.
  Има 62 епизоди од по 90 минути.
  Во главните улоги се Еркан Петекаја и Хатуџе Сендил
  [​IMG]
   
 2. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  917
  Допаѓања:
  567
  Пол:
  Женски
  Од сител ја откупиле, наскоро ќе ја даваат
   
 3. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  7.180
  Допаѓања:
  30.203
  Пол:
  Женски
  Дали некој ја гледа серијава?
  Мене уште од првата епизода ми го привлече вниманието.
  Знае ли некој што ќе се случува понатаму? Ќе бидат ли заедно Дила и Јавуз(Риза)
   
 4. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  917
  Допаѓања:
  567
  Пол:
  Женски
  Јас ја гледам
  Дила кога ќе дознае дека Јавуз е всушност Риза ќе пука во него, но ќе остани жив.
  На крајот ќе заврши со нивната свадба и свадбата на Азер и сестраму на Риза Фатма. Инаку на моменти е и по малку досадна ама со убав крај
   
  На joy1 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 5. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  7.180
  Допаѓања:
  30.203
  Пол:
  Женски
  Леле само колку на живци ми иде Азер. Поодвратен лик според мене нема во серијава, не дека другите ликови се многу добри во карактерот, ама Азер според мене е врвот на негативноста.
   
 6. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  917
  Допаѓања:
  567
  Пол:
  Женски
  Ништо подобра не е ни мајка му на Риза, неа не можам да ја смислам. Таа е уште полоша и од Азер
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 7. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  7.180
  Допаѓања:
  30.203
  Пол:
  Женски
  Се почна од тој Азер, а мајка му на Риза воопшто не ја оправдувам, но таа заслепена од мајчинската љубов кон Риза и со цел да го заштити, затоа и ги прави тие гнасни работи.
   
 8. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.940
  Пол:
  Женски
  Абе филмот не го гледам ама кога го видов овај глумецот од првиот пост^ на екран си ги подзатрив малку очите :o слаба сум на постари мажи што да правам:sweat::D
   
 9. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  917
  Допаѓања:
  567
  Пол:
  Женски
  Вчера се омажи Хатиџе (Дила) со нејзиниот колега Бурак

  [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 10. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  1.392
  Пол:
  Женски
  Мене ми е малку нелогична целава серија, таа е образована, адвокатка, а ја остава тој да се однесува со неа како да е животно, ја врзува, ја шета врзана, дрн, дрн... Па тој пука во маж и, таа во него и на крај среќно и весело се завршува, се се заборави???
   
 11. Eoo

  Eoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  198
  Пол:
  Женски
  Da ama taka e i vo zivotot na kraj site se odnesuvaat kako nisto da ne se slucilo, a se sluicilo...
   
 12. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  7.180
  Допаѓања:
  30.203
  Пол:
  Женски
  Ќерката на Арзу дали е од Риза?

  И дали ќе се дознае и како дека Султан со тој швалерот ја убија мајка и на Дила?
  И дали Дила ќе дознае дека Азер не е татко на детето на Султан, туку швалерот?
   
 13. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  917
  Допаѓања:
  567
  Пол:
  Женски
  Мелек е ќерка на Риза и Арзу.
  Султан на крај на серијата ќе оди во затвор, а Азер ќе има дете со Фатма.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 14. jackob

  jackob Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2014
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  2
  Султан ќе го убие и Рашит ќе намести дека ѓ самоубиство и писмо во кое тој демек признава дека сам ја убил ерен
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 15. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  7.180
  Допаѓања:
  30.203
  Пол:
  Женски
  Уште колку епизоди има до крај на серијата?
   
 16. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  487
  Уште пола, некаде во ноември ќе заврши.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 17. xxxm

  xxxm Активен член

  Се зачлени на:
  26 март 2015
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  44
  Пол:
  Женски
  Зошто Сердар го уби брат му Селчук?
   
 18. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  7.180
  Допаѓања:
  30.203
  Пол:
  Женски
  Што уште ќе се случува во серијава?
   
 19. blackpanter

  blackpanter Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2015
  Пораки:
  1.051
  Допаѓања:
  6.003
  Пол:
  Женски
  Знае некој сеа кога ќе ја даваат серијата. нели дека вечер почнува големиот брат?
   
 20. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  7.180
  Допаѓања:
  30.203
  Пол:
  Женски
  Сега во моментов има Дила