1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дилема...?

Дискусија во 'Канта' започната од Lutki4ka, 5 ноември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Lutki4ka

  Lutki4ka Активен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  1
  Здравоо девојки :D , сакам да прашам нешто,ваше мислење ми треба

  Пред пет години тоа беше прва година во средно запознав еден дечко воопшто не го сакав и си викав јас никогаш со овој но сепак почнав врска затоа што многу инсистираше бевме некое време во врска а ми беше прв дечко затоа и толку тешко ми беше да одлучам :rofl: потоа раскинавме крај на се,јас си фатев друг по вториов и трет , а овој никогаш не исчезна од мојот живот :lol: незнам зошто ама цели пет години со оваа шеста значи и ден денес сме во контакт без разлика шо и да правиме дали се караме , го бришам од фб , бројот си го менувам , друг дечко фаќам тој буквално не ми исчезнува од животот секогаш се појавува и кога и да ми се јави или на фб нешто ќе го прифатам (а секогаш му го разгледувам профилот) , тој мора да ми кажи Те сакам , ми недостигаш , или некој план за во иднина и секогаш ми вика дека ти си била и секогаш ке ми бидиш во животот што никој друг ми нема кажано ама мене не ми се верува многу , многу :?: и ке пробаме некое време недела , две...ама му давам многу шанси незнам зошто ни јас,
  и сега има еден проблем не сака многу да се слушаме доволно било во 2 дена еднаш :o мене тоа не ми е јасноо ми вика јас не те гледам секогаш (а инаку се гледаме многу ретко , тој во еден јас во друг град) и многу ме нервира како можи да има врска,да ме сака,да планира иднина со мене а да не сака да ме слуша?? и затоа се караме....


  Е сегаа има уште нештоо има уште еден шо ми се јавува така се слушаме детето е многу фино ]:) све јас како шо ке кажам и да му викам , и да го одбивам едноставно се прај како да не слуша значи не знам како можи некој на некој начин постојано да те одбива а тој воопшто да не се лути , незнам зошто или дека е толку добар и наивен и се е јас како шо ќе посакам незнам навистин, се обидувам да сменам
  нешто ново ама не можам никако не ми е мил :| дури и жал ми е не сакам да испадни навреден искрено не сум навикната некој цело време да ме бара да сака да ме слуша , да ме гледа толку многу па затоа можи и вака мислам...

  Шо мислете дали да продолжам со тој (првиот) шо ви го споменав , или со овојј... :geek: ?
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.