1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дино Мерлин (Dino Merlin)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од doktorka-an, 29 август 2010.

 1. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  343
  слушам и неможам да си поверувам,затоа отварам нова тема за ДИНО МЕРЛИН,најдобриот пеач за мене,секам да ве замолам сте кои ќе дознаете повеќе новости за Дино Мерлин да пишете тука,ваши забелешки,омилени песни,и се за него.......


  НАЈНОВО Е ТОА ШТО НА 18 СЕПТЕМВРИ ВО МЕТРОПОЛИС АРЕНА ЌЕ ИМА КОНЦЕРТ, ВО СКОПЈЕ..........

  ОДВАЈ ЧЕКАММММММММММММ,ГО ОБОЖАВАМ ЧОВЕКОТ....... :inlove: :inlove: :inlove:
   
  На rozita91, ludacaa и skyAngel им се допаѓа ова.
 2. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
  ДИНО МЕРЛИН ПАК ВО СКОПЈЕ

  Нема песна негова што не ја сакам ги обожавам сите :inlove: Сто посто му идам на концерт или како би рекол Амди Бајрам 103,5посто :D :D Минатиот пат во Борис Трајковски салата направи лом , ваљда сега и во Метрополис Арена ќе биде превртување :rofl: :rofl:
  8)
   
  На ludacaa и doktorka-an им се допаѓа ова.
 3. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  343
  ДИНО МЕРЛИН ПАК ВО СКОПЈЕ

  http://www.youtube.com/watch?v=11hjUe5tPvk

  моментално ја слушам и тоа е една од неговите најубави песни, а све је лаж е незаменлива според мене...
   
  На Miss-Independent, ludacaa и tweety24 им се допаѓа ова.
 4. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
  На doktorka-an му/ѝ се допаѓа ова.
 5. skyAngel

  skyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  2.765
  ДИНО МЕРЛИН ПАК ВО СКОПЈЕ

  Лелееееееееее колку само се радувам. Дино е легенда , песните му се закон,како човек е ставрно нај нај. Фала ти Динооооооооооо !!!!!!!!!!
  Рипањееее, пеањеее осеќам Скопје ќе грми тој ден !!!!!!!!!!!
  Сите песни му ги сакам,а во псоледно време ми е хит песната ТИ СИ МЕНЕ со НИна Бадрич.
   
  На doktorka-an му/ѝ се допаѓа ова.
 6. srculka

  srculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  170
  ДИНО МЕРЛИН ПАК ВО СКОПЈЕ

  Аааааааа КОЛКУ ГО САКАМ :l: :l: :l:
  Срцево ми залупа многу силно :$
   
  На doktorka-an му/ѝ се допаѓа ова.
 7. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  343
  ДИНО МЕРЛИН ПАК ВО СКОПЈЕ

  http://www.youtube.com/watch?v=sIcMc7qJvog

  има да грме на оваа песна,засекогаш е моја и на дечко ми најубавите моменти ми се случија на оваа песна............СКОПЈЕ ЌЕ ГРМИ ЦЕЛА ВЕЧЕР
   
  На rozita91 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
 9. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.190
  Допаѓања:
  5.531
  Пол:
  Женски
  На aNy-to му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ludacaa

  ludacaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  180
  ДИНО МЕРЛИН ПАК ВО СКОПЈЕ

  ма дино мерлин е срце човек песните му се лудницааа,нема песна а да не му е хитчееее

  така да и јас од дај чекам да дое 18ти лелеле :rofl: :rofl: :rofl:

  а иначе омилена песна од него ми е ако ме икада сретнеш

  http://www.youtube.com/watch?v=z_NKa4AyxyY
   
 11. Iva-Sliva

  Iva-Sliva Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  45
  ДИНО МЕРЛИН ПАК ВО СКОПЈЕ

  лелеееее немате поим колку се израдував... а баш пред некој ден зборев дека лани не го донесоа и дека оваа година 100% ќе дојдеееее јупииииииииии едвај чекам
  иначе мене омилена од него ми е Недостајеш 8)
   
  На doktorka-an му/ѝ се допаѓа ова.
 12. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  153
  На Speechless и skyAngel им се допаѓа ова.
 13. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  566
  Пол:
  Женски
  ДИНО МЕРЛИН ПАК ВО СКОПЈЕ

  superrrrrrrrrrr! :rofl: obavezno ke idam na koncert,covekot e legenda,od site balkanski zvezdi,najmnogu bi sakala da prisustvuvam na negov koncert.bese zvezda i za vreme na bivsa jugoslavija i den denes e zvezda.pravi prekrasni pesni,hitovi koi navistina imaat sodrzina,stihovi koi dopiraat do sekogo.negovata muzika ima dusa,ne e samo komercijala napravena za da se vrti i sobiraat pari.
  prosli put ne bev na negoviot koncert,ama ovoj pat niso nema da me spreci. ;)
   
  На skyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
 15. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  343
  Дино Мерлин пак во Скопје

  [​IMG]
   
  На rozita91 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  343
 17. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  343
  Дино Мерлин пак во Скопје

  ДИНО МЕРЛИН е псевдоним на познатиот пејач од Босна и Херцеговина Един Дервишалидович.Роден е во 1962 во Сараево. Тој е изведувач на рок, поп и забавна музика во Босна и Херцеговина.Исто така е и познат композитор во земјите на бивша Југославија.Во 1983 г. ја основа групата „Мерлин”, за која ја пишува музиката и текстовите. Својата соло кариера ја започнува во 1991 г.,под артистичниот псевдоним ДИНО МЕРЛИН. Оттогаш станува еден от најомилените изведувачи на Босна и бивша Југославија. Дино Мерлин е автор на првата химна на Босна и Херцеговина „Једна и Једина”.Има обожаватели насекаде по светот. Преку годините прави многу самостојни концерти, участвува на фестивали - од Босна и Херцеговина до Данска, добива многу награди, има десетици хитови. Досега има издадено десет албуми, последниот од нив “Испочетка” (2008).
   
  На Iva-Sliva му/ѝ се допаѓа ова.
 18. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  153
  На doktorka-an му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
  На doktorka-an му/ѝ се допаѓа ова.
 20. skyAngel

  skyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  2.765
  Дино Мерлин пак во Скопје

  Da l’ si budna il’ spavas
  imas li pojma gdje sam sad
  da l’ ti ista jos znaci ako cujes
  da dolazim u zabranjeni grad

  Da ti kazem da te volim
  zadnji put da izgovorim to
  da mi tijelo gori
  kao sto nikad nije gorilo

  Kad si rekla da me volis
  prvi put kad si rekla to
  da ti tijelo gori
  kao sto nikad nije gorilo
  kad si rekla da me volis :inlove: :inlove:
   
  На doktorka-an му/ѝ се допаѓа ова.