1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Директна продажба (каталози)

Дискусија во 'Барање работа' започната од Gia30, 20 април 2014.

 1. Gia30

  Gia30 Нов член

  Се зачлени на:
  1 март 2014
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  Здраво феминки...сигурна сум дека има многу девојки кои заработуваат преку директна продажба на најразлични производи преку каталози...која компанија мислите дека нуди најдобри услови за заработка?
   
 2. Lady.butterfly

  Lady.butterfly Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2014
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Здраво :)

  Веќе пола година работам во нова козметичка компанија за директна продажба ФАРМАСИ. До сега сум презадоволна! И од маркетинг планот и од производите и од работната атмосфера. Нуди голем потенцијал за раст и самодокажување бидејќи е нели нова, интерсено е, има и дружба и работа! Можностите за заработка и развој на бизнис се одлични, најдобри во однос на другите МЛМ компании, и секако без почетна инвестиција. Производите се на природна база (на база на вода и арганово масло), без силикон, парабен, парафин и алкохол. Поседува и ХАЛАЛ сертификат за квалитет.

  Ако имате некое прашање плус слободно.

  Поздрав Феминки
   
 3. Elence.25

  Elence.25 Активен член

  Се зачлени на:
  17 април 2014
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  4
  Јас работам веќе 4 години со директна продажба на производи од Авон. Сега за сега ми е супер, работам кога сакам и колку сакам. Заработувачката е различна секогаш, имаш определен процент што го земаш. Предност е што е горе доле забавно, можеш да го работиш додека пиеш кафе со другарките. :)