1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дислексија, дискалкулија, дисграфија...

Дискусија во 'Канта' започната од babyblond, 16 декември 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. babyblond

  babyblond Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  1.540
  Пол:
  Женски
  Дали сте запознати со овие поими? Дали сте ги препознале и кај вашите деца или нивните другарчиња?
  Дали ви е потребна помош? Дали знаете што е дислексија?
  [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
 2. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.712
  Допаѓања:
  14.422
  Пол:
  Женски
  Јас до ден денес не знам да си врзам врвки на патики. Знам само чвор, а машна не, колку се имам само мачено ама ете..Малце и со топките сум терсене ама не до толку :D
  Со другите работи немам проблем, ама за врвките се нервирам многу и на крај ги баталив..:^)
  Појма немам дали ми е нешто од ова или сум само изрод :D
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.