Форумџика на годината 2022
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дислексија

Дискусија во 'Канта' започната од Cinderfakinrella, 23 декември 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Популарен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  957
  Допаѓања:
  7.425
  Пол:
  Женски
  Здраво дечки, мислам дека ваква тема немало... Барем така истрагата ми покажа.. Сакав да ве прашам дали некој од вас има ваков проблем и колку уствари сте запознаени со него.
  Некој ја смета за дар, друг за тешкотија... Но, се зависи од човекот и неговите сфаќања.
  Имено, Ајнштајн е еден од тие кој доживотно се соочувал со неа. Њутн, Стив Џобс, Роби Вилијамс, Џенифер Анистон... Листата е огромна.
  Па? :)
  Инаку од ваму дознав за овој „феномен“: https://www.facebook.com/zdruzenie.einstein/?
  Јас направив тест и се испостави дека имам во блага форма.

  П.с. Ако мислите дека оваа тема само „смета“ комотно во канта! :)
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.762
  Допаѓања:
  60.412
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.