1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дисперзирани студии во Куманово

Дискусија во 'Образование' започната од manja666, 1 декември 2011.

 1. manja666

  manja666 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  1.144
  Допаѓања:
  17.995
  Ме интересира какви се условите за студирање на дисперзираните студии во Куманово . Исто така доколку некоја од вас знае нека напише и кои смерови може да се студираат овде . Би ви била мн благодарна затоа што ми треба информацијата .
   
 2. manja666

  manja666 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  1.144
  Допаѓања:
  17.995
  Ај да ја мрднам малце темава . Ако е запознаен некој нека пише дали дисперзираните студии во Куманово се од Штуловиот универзитет и дали сите предавања им се на албански .
   
 3. ElenaRisteska

  ElenaRisteska Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  9
  Ќе има дисперзирани стуии по Геодезија односно Градежен факултет, и студии по информатика.
   
 4. Mermaid90

  Mermaid90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  1.095
  Допаѓања:
  1.019
  Сега во конкурсот видов дека и по англиски ке има ке се примаат 40 редовни студенти,а има и бизнис администрација од државниот факултет во Тетово знам дека на македонски има паралелка само незнам колку е тоа равиено сооглед на тоа што кај нас само албанците се запишуваат таму.
   
 5. SnowWhite8

  SnowWhite8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  1.271
  Допаѓања:
  1.607
  Пол:
  Женски