Дисперзирани студии во Куманово

Дискусија во 'Образование' започната од manja666, 1 декември 2011.

 1. manja666

  manja666 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  1.142
  Допаѓања:
  17.998
  Ме интересира какви се условите за студирање на дисперзираните студии во Куманово . Исто така доколку некоја од вас знае нека напише и кои смерови може да се студираат овде . Би ви била мн благодарна затоа што ми треба информацијата .
   
 2. manja666

  manja666 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  1.142
  Допаѓања:
  17.998
  Ај да ја мрднам малце темава . Ако е запознаен некој нека пише дали дисперзираните студии во Куманово се од Штуловиот универзитет и дали сите предавања им се на албански .
   
 3. ElenaRisteska

  ElenaRisteska Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  9
  Ќе има дисперзирани стуии по Геодезија односно Градежен факултет, и студии по информатика.
   
 4. Mermaid90

  Mermaid90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  980
  Сега во конкурсот видов дека и по англиски ке има ке се примаат 40 редовни студенти,а има и бизнис администрација од државниот факултет во Тетово знам дека на македонски има паралелка само незнам колку е тоа равиено сооглед на тоа што кај нас само албанците се запишуваат таму.
   
 5. SnowWhite8

  SnowWhite8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  1.206
  Допаѓања:
  1.500
  Пол:
  Женски