babylove овошни кашички

Диња диета

Дискусија во 'Диети' започната од Lilit, 9 јули 2013.

 1. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.865
  Допаѓања:
  117.853
  Со оваа диета се губат 2 килограми за 5 дена.
  Дињата е силен антиоксиданс и е богата со калциум, магнезиум, фолна киселина, железо, каротен, нијацин, сулфур, богата е со витамин А и Ц. Одлична е за кожата, особено пред изложување на сонце.

  За време на диетата потребно е да пиете повеќе вода од вообичаено, може да се пијат чај и кафе незасладени или засладени со стевија и од масло може да се користи само маслиново.

  Појадок - Диња во неограничени количини
  Ужина - шоља јогурт
  Ручек - Диња во неограничени количини
  Ужина - Неколку парчиња диња
  Вечера - 100 грама месо (пилешко, мисиркино, телешко, риба) и неограничена количина на било каква салата. За десерт, можете повторно диња,но и не мора.

  Искрено мене ќе ми се згади од многу диња, не ја сакам премногу,ама обожавателки на диња, бујрум. :D
   
 2. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.391
  Пол:
  Женски
  ^ Никогаш не ми било јасно зашто вечерата да е побогата од ручекот, никогаш!
  Нели навечер е потешко да јадеш месо него за ручече?
  Али ова што диња се стори 10 дињи ти требаат за 2 дена :D
  После диња нема у уста да стаам, што е многу многу е, за мене барем.
   
 3. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.388
  Има логика за оваа диета жив пример сум јас.
  Минатата година цели две/три недели бев на диња и кафе и навистина симнав килажа се чудев како е можно...но кога прочитав што напишала Lilitсфатив дека е толку е ефикасна оваа диета....
   
 4. Malena85

  Malena85 Активен член

  Се зачлени на:
  8 август 2013
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  32
  Диња диета-јадеш сее освен диња :rofl:
   
 5. martina98

  martina98 Активен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  10
  Јас сега држам таква диета и ефикасна е добро јас не се придржувам баш на таа диета ама ефикасна е и оваа :)
   
 6. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  437
  еве една слична диета со диња, ама ова 7кг за 7 дена премногу е , не ми е за верба, а вака менито добро е :) има и месо и зеленчук и јогурт.
  Мени за диетата со диња за 7 дена:
  Резултати: Намалување 7 кг
  Диетата со диња е ефикасна за целиот организам, бидејќи го прочистува, ја зголемува сексуалната желба и го зајакнува имуниот систем.Калциум, витамин А и Ц, калиум и железо се само дел од она што го содржат дињите. Детокс диета со диња е другото име на оваа ефикасна диета за слабеење. Можеби токму ова е она што ви треба.

  Појадок: 150 гр диња и чаша јогурт,

  Ручек: 150 гр диња, 220 гр бел ориз на пареа, 1 чаша зелен чај,

  Вечера: 220 гр бел ориз на пареа, свежа сезонска салата, 200 гр варено телешко месо или бело пилешко.

  Менито е исто за 7-те дена од диетата. Во текот на денот, кога ќе почувствувате глад е дозволен уште еден оброк со диња, 150 гр.

  Како резултат очекувајте 7 килограми помалку за една седмица, прочистување на организмот, подобрување на расположението.