1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Длабоки деколтеа

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Ikky1.5, 15 јуни 2012.

  1. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.306
    Допаѓања:
    16.767
  2. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Средно длабоко деколте да, за кој си има што да покаже уфф јас гордо си носам, ама и за тоа си има одредена граница и степен до каде изгледа провокативно и привлечно а од каде вулгарно и пренападно. За мали гради самите девојки избегнуваат во принцип да носат зошто се отцртува големината на градите, а нели сите сакаат поголеми гради... повеќе познавам девојчиња што носат поголем број прслуци за да им изгледаат поголеми градите и покриени, отколку што ги изложуваат, што ми е многу невкусно истотака.

    Како и да е, ДА за деколте но на бујни гради и не предлабоко, туку со вкус. Мене па ми е невкусно опнала деколте, а ребрата напред и се познаваат. :^)
     
  3. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Па јас не се ни расправав, не знам зошто помисли така :?: Само ми падна чудно зашто длабоко деколте те потсеќа на бугарски певаљки а самата постираше слики од деколте кое ти се допаѓа а е голо до пупак :wasntme:
    И дека ме цитираше мене, а си напишала храброст во знак-наводници, малку двосмислено ми изгледаше ;)
    Јас кога напишав мислев на пристојно деколте,а не на такво какво што наведе при цитирање (за да не бидам сфатена погрешно)
    Еј совршенство мое тејк ит изи цуцо :*
    А еве Памелче добра слика ставила, добра идеја за идните невести, кои планираат летово да прават свадба, можат ножот меѓу гради да си го стават па по секси да биде сечењето на тортата.
     
  4. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    На мене искрено предлабоко деколте ми изгледа вулгарно и воопшто не ми е вкусно. А особено ако имаш поголеми гради и тогаш некако не изгледа баш убаво, барем според мене. И јас имам малку поголеми гради и никогаш не сум се носела со предлабоко деколте.

    Инаку се што е претерано не чини. Сосема малку е во ред, изгледа секси ама се помине ли границата на добриот вкус е веќе вулгарно и ефтино. Не ми е намерата никој да навредам, ова е само мое мислење ;). Сепак мислам дека подлабоко деколте стои на помали гради.
     
  5. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Знам понекогаш и јас да облечам нешто со длабоко деколте но сепак внимавам до каде.Да не е непристојно.Имам мали гради и не делувам многу нападно така.
    А за претерани деколтеа со големи гради не сум многу за,не изгледаат добро...
     
  6. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.729
    Допаѓања:
    122.076
    Се што е умерено и со вкус,е убаво,така и со деколтето.
    Ми се гади кога ќе видам баба на 50,60 год со деколте огромно,а такви верувајте има.И не е пријатно за очи |(
    Порано немаше шанса нешто да ми зирка,со мојата 85ка,а сега 80ка,и пак ми е што знам ,не ми се носи.Малку да,ама ептен длабоко не сум носела. Многумина ми велеле дека баш имам гради за деколте,и дека треба да носам,ама јас пуста не :$ Еве и фустанот за свадба ме убедуваа да ми биде со длабоко деколте,јас не сакав ништо да зирка.Сум имала гради,а на другите им додавале за да изгледа корсетот полн :lol: Малку се сложивме,ама за мало деколте,другото се се прибра :lol:
    Вакво нешто ми се допаѓа ....

    [​IMG]
    [​IMG]
     
  7. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Jaс и деколтето сме непозната категорија :lol:
    Ем имам мали гради, ем никогаш не сум сакала големи и никогаш до сега не сум почуствувала желба за деколте. Секогаш сум за да покажам нога, грб, стомак веќе не е модерно а и добро е го немам стариот затегнат стомак :D ама деколте јок.

    Ама кај мене неќам деколте, ал кај други ако е со вкус зашто да не.
    А кај нас кога ќе се спомне деколте одма ти доаѓаат на видик огромни цицки, распуштени, во блуза 2 броја помала. Стандард од крајност во крајност се оди.
    Секогаш се загледувам ко муж некој во цури со средна големина на гради и деколте кое и одговара на нејзините гради.
    А за убаво деколте треба и убав градник, често ќе видам набрана чипка или градикот и е премал па ги дигнала во вис или и градникот оставила да се гледа |(.
    Секоја чест на девојките што знаат да носат деколте кое не изгледа вулгарно и пред се знаат да го носат тоа деколте.
     
  8. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    А што ќе кажете за ова деколте :lol: :lol:

    [​IMG]
     
  9. Inhume

    Inhume Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    243
    За оваа вештачкава кукла нема што да се каже и деколтето дури и е ужасно башка дека силикони ужасна си е :lol:

    Иначе убаво е да носиш, убаво изгледа ама јас не би можела да носам несакам да бидам центар на внимание и несакам секој трет да ми зјапа во градите.
     
  10. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Во умерени граници деколтето изгледа секси и привлечно за сечии очи. Барем досега јас не сум сретнала некоја да се носи вулгарно со градите, познатите со друго дваесет.

    Јас немам предиспозиции за богато деколте едино ако не ставам потпунки, ама не планирам да си ги форсирам пошо секако сум задоволна од нивниот облик и големина. Знам да излезам и без прслак. Пример имам едно корсетче кое прилепено само на гради ми стои многу убаво. Исто имам блуза натресена кај деколтето шо баш фино ми изгледа без прслаче. Никогаш не сум изгледала вулгарно, ниту пак сум се чувствувала како сите погледи да мораат да бидат вперени во моите гради.
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  11. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.306
    Допаѓања:
    16.767
    Имам иста ваква маи, само е сива на ситни риги. Ја носев синоќа, ама добро носев и прслоче и сега ми ѕиркаа малце нели, ама у граници на нормала. Ете и ја прв-пат носев маица со деколте. :D

    [​IMG]
     
  12. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    Си носам.Имам што да покажам солидна дојка држам.Не дека ги вадам близначките до ресана , едноставно пристојно секси изгледа.Си носам и мислам дека одлично ми стои.И поддржувам само во случај кога не се граничи со вулгарност и ако вадиш барем убава цицка извади.Не некоја ХХY или вакви скраја да е,деформирани или свиснати недај боже.
    Значи ова никако !!!
    [​IMG]
    [​IMG]


    Ова да !

    [​IMG]
     
    На Calypso и pamelche им се допаѓа ова.
  13. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Во град к***а ке не наречат да.....
     
  14. LittleFairy

    LittleFairy Популарен член

    Се зачлени на:
    30 април 2012
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.935
    Не. Глупо ми изгледа, гледам една иде со длабоко деколте и сељачишта само таму гледаат. Ај некоја да беше да има што да покаже ама цела беше издеформирана |(
     
  15. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    али вакви подоле никако не би носела
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  16. Unique.chick

    Unique.chick Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    2.390
    сум за длабоко деколте ама ако има што да се покаже..
     
  17. barbyyy

    barbyyy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
    ич не ми се свиѓа длабоко деколте имам една пријателка абе да и испаднеа уште малку бевме собрани кај мене и сега мајка ми беше надвор не дека нема видено ама постар човек собери си ги па и како седнала за повеќе да и се видат мене она тогаш ми изгледаше како курва што нема друго и тоа го покажува за да ја забележат
     
  18. praski4e

    praski4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    652
    Допаѓања:
    378
    Пол:
    Женски
    Зависи за каде и какви гради имаш.Ако е за излегување може но не претерано деколте да ти излезат цели туку нормално каде се гледа нешто ама не се сепак тоа што е прикриено е поинтересно :)
     
  19. cucii...ii

    cucii...ii Активен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    12
    Има кој знае што да покаже па изгледа убаво. Ама јас лично се чуствувам како криминал да правам ако ми се разголени градите.
     
  20. sm1zla

    sm1zla Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2011
    Пораки:
    730
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    па и јас носам блузи и мајци со деколте ама не ептен се да мии се виде..ок имам еден фустан и само 2 пати го имам носено и незгодно ми е да го носам на 14 годишна возраст со такво деколте не..мош понатаму ако ми се фака фустанот зошто да не?? :)