1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дм производи што ги користам

Дискусија во 'Канта' започната од Queen^^, 7 ноември 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Queen^^

  Queen^^ Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2015
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  83
  Пол:
  Женски
  Здраво феминкии! :hai:
  Не најдов ваква тема па сакав да ја започнам . Тука можете да ги наброите производите што ги користите од дм и да ги опишете. Така ке споделуваме искуства и ке си препорачуваме производи. Знам дека има слични теми, но нема ваква конкретно.
  Јас од дм користам:
  Balea trend it up glatt spray (виолетов спреј со неодолив мирис за права коса. Многу е ефикасен. Досега косатта ми беше прекршена, но повеќе не.)
  Balea young wash gel ( гел за миење лице, розева боја. Баш не сум задоволна бидејќи уште повеќе ми се вцрвува и исипува лицето. Можеби не е за мојот тип на кожа)
  Balea young tonic (зелен тоник, има многу убав мирис, но откако ќе ставам од него ми се лепи цело лице)
  Balea golden shine (нешто поубаво нема. Боди спреј и лосион за тело, оставаат светки, ја хидрира кожата и прекрасно мирисаат)
  Balea young antibacterial pouder ( ок е ама не ми се свиѓа тоа што не покрива многу)
  Ebelin безалкохолен ацетон со сунѓерче :D
   
 2. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.072
  Леле милион теми за ДМ, досадно е веќе |(
   
  На Sky-butterfly и Bridget им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.