1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дневникот на Кери (The Carrie Diaries)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Elena-97, 2 јануари 2013.

  1. Anouk

    Anouk Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    806
    Допаѓања:
    1.380
    Па да де, тоа е Кери од “Сексот и градот“, само прикажани нејзините тинејџерски денови...

    На почеток не за џабе вика - “Before there was sex, before there was the city, it was just me, Carrie, Carrie Bradshaw..."
     
  2. osmatetratka

    osmatetratka Активен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    11
    Ужас. Кога гледам серија детално анализирам и гледам сега нели кога полагаше Кери за возачка и кога ги виде позади како се бакнуваат Себастијан и Дона нели после он и викаше дека не сакал така да дознае она и на крај она му кажа „абе и јас имам дечко се вика Џорџ блалба мајкаму Кики.. одам да го побарам“ тоа беше уште пред Џорџ и Кери да се фанат уште кога требаше да отиде на забавата на мајкаму на Џорџ. А после на таа „зимската забава“ коа беа коа сакаше Кери овој Себастијан да го види нејзиниот сегашен дечко он викаше „чудно ми е како никогаш не ми го спомна“ плус и ги запозна а всушност му имаше спомнато оти е волку веирд? :^)
     
  3. RockNroLLGirL

    RockNroLLGirL Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2014
    Пораки:
    1.577
    Допаѓања:
    5.706
    Пол:
    Женски
    ја гледав на телевизија пред некое време ми се свиде серијата .. сега почнав да ја гледам од сезона 1