1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дневникот на Кери (The Carrie Diaries)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Elena-97, 2 јануари 2013.

  1. Emma89

    Emma89 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    425
    Леле скроз ја заборавив премиерата на оваа серија. Две епизоди, се фрлам на гледање.

    Да не е фемина, којзнае кога ќе ми текнеше :D
     
  2. prettyliar

    prettyliar Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    893
    Пол:
    Женски
    Леле многу беше интересна вторава епизода,Кери многу убаво се облака,Себастијан е многу добар а и убав е богами :D Дона па |( тој што и беше дечко 100 пати е поубав од поубав од полицаецот :)
     
  3. Miss.Ricci

    Miss.Ricci Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    945
    Допаѓања:
    5.744
    Пол:
    Женски
    И не ми го доловуваат ефектот на 80-те. Што знам, додека го гледам немам чувство дека се работи за тој период. Со облеката така-така, ама со оглед на тоа што и денес се носат такви парчиња имам чувство како да е тинејџерска серија снимена токму во овој период.
    Инаку преубава ми е серијава. Си кажав веќе :)
     
  4. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    И на мене не ми го доловуваат ефектот на 80-те. Добро е што барем музиката што иде во позадина е од тоа време, инаку дејствиево ќе мислев дека е од овој период.
    Како за почеток добра е серијава не е лоша :)
     
  5. Konfetka

    Konfetka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    34
    Костимографијата тотално им ја утнале или не доволно се потрудиле да креираат парчиња што би соодвестувале со 80-тите затоа што се барем мене се познава дека само купени а не шиени за потребите на оваа серија. Како и да е не ми тоа баш некоја голема пречка за да не ја следам серијава, баш ми е интересна и се топам на тоа сцените со Кери и Себастијан како некоја тинејџерка :D.
     
  6. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    На Miss.Ricci и Waka-waka им се допаѓа ова.
  7. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Ех, мораа ли толку брзо да го хакнат Себастијан, не е фер.
    Али ете си го добивме секс анд тхе сити моментот, ваџеџеј егзибит :^)
    Наречете ме затуцана, али кој нормален човек го прави тоа.
    Али тоа е што е, океј се заврши.
    Битно го видивме наследникот на Саманта, т.е оваа е на пред серијата, така да двојничката :D
    Ричи ако не ти е тешко секој вторник симнувај си ги од http://thepiratebay.se/search/the%20car ... ries/0/7/0
    Само први рефреш и новата епизда треба да биде веќе ставена.
    Не е некоја филозофија затоа, зашто јас лично мрзам да чекам некој друг да ми стави линк.
    Промо за еп.4
    Ќе биде интересно, фајнели аут оф д клазет.
     
    На Miss.Ricci му/ѝ се допаѓа ова.
  8. prettyliar

    prettyliar Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    893
    Пол:
    Женски
    Супер епизода,интересно ми беше кога на таа и ставаа парички и нели :D Кери преубаво се облака и косата и е убава. :)
     
  9. Elena-97

    Elena-97 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    2.107
    Еве од сега во спојлер и јас ќе ги ставам мислењата за епизодата, некои сеуште ја немаат почнато па да не им рушиме филм.

    Ми се допадна се на се, иако таа изложбата беше маалку, добро малку повеќе weird.
    Ова се за Себастијан малку чудно ми падна,прво мислев дека се работи за татко му а не за него, ама изгледа е баш како што е прикажано во серијата, Себастијан се моткал наоколу.
    Хајлајт ми беше дечкото на Маус, какви срциња се заедно :inlove:
    За изгледот на Кери во епизодава имам само пофалби. Косата е сеуште прекрасна како што беше во втората, а тоа што го носи е предобро. Почетната комбинација, со пеплум маичето и црвените точкасти панталони, ахх.. :wasntme:

    Четвртава изгледа интересно, ајде пак ќе чекаме една недела :|
     
    На kravce и Miss-Angie92 им се допаѓа ова.
  10. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Кери ми беше ту мач агресив и посесив пред Себастијан, она си имаше и такви моменти во Сексот и градот понекогаш. Нормално Себастијан се подисплаши и му ја кидна, се надевам дека ќе се сплеткаат пак, некако одлична спојка ми се двајцата.
    На моменти, сестричето ми иде на нерв, но одлично си ја има сфатено улогата, и добри реплики има. :)
     
    На Miss.Ricci му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Ale.Ambrosio4

    Ale.Ambrosio4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2011
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    48
    Може некој да постира линк за online да ја гледам серијава? :D
     
  12. Elena-97

    Elena-97 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    2.107
  13. Emma89

    Emma89 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    425
    Сите се согласуваме за стајлингот, па и за статистите од страна, за улиците, за стварите во куќата на Кери, се' изгледа како за денешно време. Само автомобилите се стари :D Стварите во Кери од Сексот и градот каде каде изгледаат постаро од овие :D

    Во секој случај и јас ги изгледав епизодите до сега што се излезени, до сега ми се допаѓа како оди текот на настаните, ама посакував барем малку повеќе допирни точки да има со Кери што ја познаваме, како и за нејзиниот начин на живот. Многу промени има меѓу нив две, некако не можам да се навикнам во вакво издание па затоа постојано правам споредби. Омилена ќе ми остане Кери старата, а и подобро ќе биде да си снимат трет дел од филмот.... тоа недостига. Во меѓувреме старите епизоди ќе се гледаат по не знам кој пат :D
     
  14. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Изгледа само јас ја гледам серијава, независно од Сексот и градот. За мене ова е друга серија стварно, и секоја потрага по нешто заедничко ми е некако залудна :^) И да сакаат, не можат да успеат да ги поврзат двете серии.
    Патем и мене во претходната Кери ми беше ептен убава. И само јас ли сум што не го свиѓа Себастијан? :^)
     
  15. Miss-Angie92

    Miss-Angie92 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    694
    Пол:
    Женски
    Не си единствена, и мене не ми се свиѓа :D
     
    На Waka-waka и kravce им се допаѓа ова.
  16. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.650
    Пол:
    Женски
    Колку време трае една епизода, 20 минути? :?:
    Ви се придружувам и јас, ми изгледа интересна. :wasntme:
     
  17. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    ^ Една епизода трае 40 минути :)
    Инаку да интресна е серијава гледај ја :)
    Кога сме кај Себастијан и на мене не ми се свиѓа типацот...
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  18. prettyliar

    prettyliar Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    893
    Пол:
    Женски
    Мене па многу брзо ми помина епизода :D супер епизода беше секоја епизода станува се поинтересно :)
     
  19. Elena-97

    Elena-97 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    2.107
    Ни мене Себастијан не ми е нешто посебно...
    Овој новиов во епизодава беше сладок, го заборавив како се викаше.
    Ама Волт ми е најубав во цела серија! Дефинитивно!

    Јеј, најдов сликче и од двајцатаа :inlove:

    [​IMG]

    Појако ке беше оваа епизода да излезеше на вистинскиот Хелоуин, дека сите така прават, божиќни епизоди за божиќ, хелоуин епизоди на хелоуин. Ама ок, ми се допадна музиката во позадина, уживав слушајки ја. Сите очекувавме Волт да си признае дека е геј, ама уствари се деси спротивното, пак се врати со Меги. Кери... не ми беше некој посебен фактор во епизодава. Ама морам да го пофалам глумењето на Freema Agyeman која ја глуми Лариса. Предобра е!
    Маус ми беше интересна во епизодава, иначе ми е просечна, ама сега успеа да ме насмее :D
    За облеките веќе е дискутирано, ама јас тотално се согласувам со ова што го најдов на интернет за модата во серијата.

    Последната комбинација на Кери беше препрепрејака! Пуплум маичка со крагњиче, sign me up!
     
  20. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Волт бре, што напраи бре? Зошто бре? Баш си беше добар дечкото :rofl:
    И да, и мене ми се свиѓа ликот на Лариса, ептен е таква...како што ја нарече Кери, егзотична :D забавна е
    Мислам дека доста брзо го преболе Себастијан, приказната брзо заврши (валјда) изгледа се остава простор за нов лик :^)