1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дневникот на Кери (The Carrie Diaries)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Elena-97, 2 јануари 2013.

  1. Miss-Angie92

    Miss-Angie92 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    726
    Пол:
    Женски
    Интересна епизода :)
    Особено беше погодена музиката, една од причините што воопшто ја гледам серијава е заради песните што траат :D
    Инаку, сега засега најинтересен лик ми е таткото на Кери и Дорит, многу ми е смешен. :lol: Срцка е :inlove:
     
  2. Emma89

    Emma89 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    425
    Аии, заборавив пак, излегла нова епизода. Супер.
    Инаку и мене не ми се допаѓа Себастијан воопшто.
     
  3. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Не баш спротивно мислам дека не е завршена приказната, што знам, мислам дека ова е само почеток.
    Инаку зашто не ви се свија Себас, мене баш ми е кјут, и глумецов одсекогаш ми бил хот.
    Баш штета ако го заменат.
    Еве и дека не е крај за Себас, барем како што сватив од 21та секунда :D
    http://www.youtube.com/watch?v=SpqLwpn0x18

    Иначе добар лик е Лариса да, баш го буди дивото во Кери.
    Вака ми е то гоод то би чру.
    Ипак не е Кери толку навина и послушна и добра, барем јас не ја замислувам така и на 16 години.
    Валт ГЕТ АУТ ОФ Д КЛАЗЕТ НАУ!!!! Поглупа одлука амин.
     
  4. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    ^Не ми е по вкус :D уште од првата епизода кога го видов, кога збореа као еве го најголемиот фраер..и коа се појави |( :D
    Абе...таму кај 8 секунда мене ми изгледа како да е завршено со Себастијан :^) :D А мислам дека е, зашто испадна као ајде френдс се сега, но мор хард филингс :^)
    И нов дечко а? Па добро, овој ми изгледа по симпатичен :$
     
  5. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Меги и Волт ми се ептен симпатичен пар. И Себастијан со Кери ми се допаѓаат, ама ако, нека има страглс малку. На Себастијан ушите да му ги јадам. :D
    Ја мислам дека Лариса совршено и доаѓа на Кери како одговор на сите безобразни прашања, оваа нели како постара и поискусна, доаѓа како енциклопедија за секс. Ама оној со Тина Тарнер фризурката што и се упушти на Лариса во кревет ми беше урнебес, лајн кинг. :D
    Забавата ми беше so '80s.


    А за промото . . . дај бре нека ја макнат Дона, на живец ми игра, мора и по некое такво мрсулче да се мота низ серииве. |(
     
  6. Miss.Ricci

    Miss.Ricci Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    945
    Допаѓања:
    5.744
    Пол:
    Женски
    Многу убав овој гејот што му се пушташе на Волт :D
    Инаку Кери се повеќе и повеќе ми се допаѓа како се поставува. Девојчево одлично си ја врши работата. Башка сестричкава ѕверка е :D Lamee :D
    Уф, ми се чини нема да пропуштам ниту една епизода. Како ги фатив вака со ред, мх, мх. Едвај чекам наредна
     
  7. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.585
    Допаѓања:
    80.672
    Пол:
    Женски
    И јас ги изгледав досега излезените епизоди. :D
    Се согласувам со сè што сте кажале за споредбите меѓу двете серии, ама сепак јас сум за оваа, па шта буде - нек буде! :)
    За ништо не ја менувам онаа „големата“ Кери, ама отсекогаш ми биле интересни овие тинејџ-глупости.
    И оваа актерка има некоја харизма, некоја жичка што ја прави посебна. А факт е, дека е мнооогу поубава од Сара Џесика Паркер - која патем ми е многу чудна, нема некоја вонсериска лепота, а сепак те влече да ја гледаш пак и пак и сè така до бескрај. :)
    Сума сумарум - засега серијава е океј и се надевам дека нема да ја расипат. :worried:
    По ГГ, почнав да ставувам од расипување на сериите. :rofl:

    Фејврит капл и мене ми се Меги и Волт. Преубав е овој, поубав ми е и од Себастојан. :$
     
  8. Sanniii

    Sanniii Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    1.291
    Допаѓања:
    3.113
    Пол:
    Женски
    И јас почнав да ја гледам серијава, да си ги фатам со ред епизодиве.:D
    Ми се чини дека сум единствена што кога ја гледам, не ја споредувам оваа Кери со онаа од "Сексот и Градот". Можеби е до тоа што никогаш не сум ја сакала S&C како серија, а ниту ми се јавила желба да почнам да ја гледам.

    Инаку се согласувам со горенаведените критики дека серијава ептен влече накај тинејџерска, но сепак интересна е за гледање и тепање на време. Девојкава која ја игра Кери ми е преубава. Има слатка насмевка и преубави плави локни. Човек да не ги тргне очите од нив.:wasntme: Другарот Волт е многу симпатичен, само штета што е геј. Дечково Себастијан ни малку не ми е убав или пак шармантен, уште па кога ќе го каже она Bradshaaaaw коса ми се крева.|( За крај, Лариса ми се допаѓа ептен како лик. Забавна е, и има поголемо искуство од Кери кое се повеќе и го пренесува што и помогнува полесно да се вклопи во новава средина.

    Се на се`, не е лоша серијава. Ќе продолжам да ја гледам, па ќе видиме како ќе се одвиваат дејствата понатаму. :)
     
  9. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.262
    Допаѓања:
    8.664
    Излезе новата епизода?Ако може некој да стави торент. :)
     
  10. Sanniii

    Sanniii Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    1.291
    Допаѓања:
    3.113
    Пол:
    Женски
    На Waka-waka му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Konfetka

    Konfetka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    34
    Од прво ми беше безвезе дека Кери остана без Себастијан но богами (с)и најдоа убава замена. Фустанот што го носеше и беше многу модернистички но како и во Сексот и Градот таа го искомбинира на свој начин со многу накит. Меги убаво и покажа на таа шмизлата каде и е местото. Сепак некако сакам да има повеќе заплети вака ако оди се како подмачкано понатаму ќе почне да станува досадно за гледање.
     
  12. Elena-97

    Elena-97 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    2.107
    Јас мислам дека целава ситуација со мајката беше убав контраст, бидејќи во 90% од серииве мајките на слаткото момче се лоши и дигнати, јас тоа и помислив, дека госпожава Кик ќе биде лоша со Кери,ама се случи спротивното. И мило ми е што оваа Блајв (море,море на сите им ги запамтив имињата!) не играше некоја огромна улога во епизодава, мислев дека ќе се деси некое огромно фијаско.
    Џорџ е ептен сладок, супер се со Кери. Овој повеќе ми се допаѓа од Себастијан.
    Маус и нејзиниов Сет, срциња се, мој омилен пар!
    Следната епизода ќе биде интересна, Кери пробува да готви вечера за денот на благодарноста :D
    И Кери и Џорџ ќе се :* , барем тоа го видов од промото.
     
  13. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Леле Меги ми беше најсмешна, како се буткаше со Дона за сепарето. :rofl: И во последната сцена Hi, he is my boyfriend. :D Дона совршено си ја игра улогата на bitch, и slut воедно.
    Сексот беше ту уајлд, се тресеа чаршафи.
     
  14. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.585
    Допаѓања:
    80.672
    Пол:
    Женски
    Леле, онаа шмизлата, Дона чинам се викаше.
    Ми личи на коњ во фацата. :D
    И овој новиов момак на Кери воопшто не ми се допаѓа.
    Волт и Меги ми се најубавиот пар во серијава. :wasntme:
     
  15. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    И јас почнав да ја гледам серијата, тинејџерска е малку повеќе ама ок ми е за сега.
    Туку мене ми текна на една епизода од Сексот и градот каде Кери раскажуваше дека во младоста останала трудна од еден келнер што била со него само една вечер и абортирала после тоа, ви текнува? Па одеше она после во истиот ресторан и сеуште работеше истиот дечко таму и тој не ја позна. На крај заклучи дека ја донела вистинската одлука со абортусот.
    Не се сеќавам само дали било тоа во тинејџерските години и подоцна.
     
  16. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Ах мене па не ми се допаѓа ништо посебно овој новиов,
    Себас ми е појебозовен и посекси, ама испадна говедо со Дона.
    Да тоа со мајка му на новиов испадна многу поокеј него што очекувавме.
    Сите си имаат слабости и добра страна, па дури и разгалените богаташици.
    Меги е опасна, ептен ми е забавна.
    Мене Маус и Сет не ми се нешто интересни онака.
    Послатки ми се Валт и Меги, иаку мислам дека Волт сепак треба да си признае дека е геј.
    Промо за следната
    http://www.youtube.com/watch?v=znshfth_BNI
     
    На sweet-cherry и Mishela им се допаѓа ова.
  17. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Меги беше најдобра во епизодава :D ју гоу грл. Така треба :!:
    За момциве
    [​IMG]
    :^) :worried: да појдам јас таму да бирам глумци за машките ликови, може? :D
     
    На Sanniii и Mishela им се допаѓа ова.
  18. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    28.794
    Пол:
    Женски
    Продолжив да си ја гледам серијава, онака ми исполнува време башка интересна ми е, а и доста сменив мислење за Кери, ептен ми е слатка, посебно во последната епизода.
    И морам да признаам доста умешно се снајде со фустанот, мене доста ми се допадна.А за Себастијан и Џорџ, мене Себастијан ми е далеку посладок, ама па кај ја најде Дона, ми иде на нерви ради тоа :D А најсладок пар ми се Валт и Меги, срцки се.И Mеги страшно многу ме потсетува на Leighton Meester.
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Sanniii

    Sanniii Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    1.291
    Допаѓања:
    3.113
    Пол:
    Женски
    Кравче нека позајмат некој од екипана на TVD, нема да згрешат.:wasntme:
    Инаку онака беше епизодава. Ништо посебно, но имаше и некои интересни моменти како "тепачката" помеѓу Дона и Меги. Ме изнасмеаја како се препукуваа и тераа инает. И на крај кога седна Меги и направи една Like a boss фаца.:mm:
    [​IMG]

    Добро е што ја немаше во епизодава Дорит. Ужасно антипатичен лик ми е, само се плетка некаде и постојано е нешто лута и навредена. Покрај тоа, сакајки да и доловат некој тинејџерски изглед, бајаги грдичка ја имаат направено со креонот под очи и јакиот кармин.:worried:

    И да, Лариса многу фалеше во епизодава.:angel:
     
    На kravce му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.585
    Допаѓања:
    80.672
    Пол:
    Женски
    Има нова епизода, ама нешто ве нема на темава. :)
    Кај мене моментално се симнува, па ете ви торентче за да си ја симнете.
    http://thepiratebay.se/torrent/8160926/The_Carrie_Diaries_S01E06_HDTV_x264-LOL_[eztv]
    Ќе искоментирам откако ќе ја изгледам. :$