1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дневникот на Кери (The Carrie Diaries)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Elena-97, 2 јануари 2013.

  1. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Колку ми беа добри Волт и Дона :D типкава одма го прочита, оваа Меги изгледа смотле е, толку време и на крај памет да не и дојде. Не знам дали има право сега он да и се лути :^) Неверство си е неверство.
    Се изнасмеав на Кери кога плачеше -сакаше да ми ја даде јакната- :rofl: Тоа е толку...женско :D
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Miss.Ricci

    Miss.Ricci Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    945
    Допаѓања:
    5.744
    Пол:
    Женски
    Лариса ѕвер. Како го убеди таткото на Кери алал да и' е :)
    Дона и Волт ми беа интересни многу, ама повеќе ми наликуваа како на двајца најверни другари (девојка и нејзин геј бест френд) отколку на пар. Имала разбирање и таа бре бре, велам јас ја засакав девојкава :D (како лик да се разбереме :!: )
    Кери и Себастијан што да зборувам и јас би се плашела на нејзино место :angel:
     
    На kravce му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Незнам за вас, мене малку досадна ми беше епизодава.
    Ништо посебно не се деси освен
    што Дона го откри Волт.АЛЕЛУЈА. И да Меги незнам како не го откри до сеа, или па има и друга варијанта, да знае ама да се преправа, како да не сака да мисли дека е геј, зашто и одоговараше да биде со него.Маус ми беше малку досадна, се мислам дека ќе ја спарат со овој црнецов, ама ќе видиме.
    И дефинитивно пребрзо ми ги враија Кидшо, да ептен си одогвараат, ама незнам мислам дека поинтересно ќе беше да се шмекаа, некоја епизода, па да ги спое по накрај.
    Вака сеа ќе мора сплетки да праат, меѓу нив.
     
    На kravce и sweet-cherry им се допаѓа ова.
  4. Elena-97

    Elena-97 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    2.107
    Дона и Волт ми беа ептен интересни заедно, но како што кажа Мис.Ричи, како најверни другари.Доста беше чудно да се види Дона во вакво светло,навикнавме да ја гледаме како bitch. Маус и тој црнецот Вест.. мислам дека тука ќе се деси нешто :D
     
  5. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    Се сложувам со Хипстер малку досадна на моменти беше, но не до толку лоша
    Кристално јасно беше дека Дона ќе го провали Волт, ишлифувана е премногу, а и имала постар брат кој е геј.Меги мислам дека си е малку простичка и затупена,за тоа не свати.
    Кери и Себастијан :inlove: Можно ли е да се толку слатки.Не фрчи кузнае колкава сексипилност, напротив толку се чисти и искрени.Јас незнам како глумицава успева да се воздржи да не го нападне.Нема да ме чуди да дознаам дека и во вистински живот се пар :D
    Мене Маус ме нервира малку, општо ме нервираат толку амбициозни луѓе на кој само личниот успех им е битен.Немаат никаква живост.
    И на крај добро бе луѓе само мене ми е страшно грда оваа Дороти, сестрата на Кери???Знам дека има таков хард кор стил ама девојчево е изузетно грдо, неможам ни да ја гледам
     
  6. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Дајте торент за 10-та епизода
     
  7. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Ах бе Кери, и ти ќе имаш секс ... некогаш! :D
    И сестра и се пољуби за прв пат, таман ќе беше за прв пат и Кери, ама режисериве нејзината невиност ќе ја чуваат изгледа уште долго.
     
  8. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Многу слатка епизода, многу.
    Не беше ништо посебно многу, ама ме врати барем 5-6 години наназад, ептен се почувстував тинејџерски.
    П.С песнава е предобра, незанам како не сум ја знаела до сега
    http://www.youtube.com/watch?v=HgqD826HGuI
     
  9. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Меги мор, абре светлечки знак да стават над Волт дека е геј, нема да го видиш :D
    Осеќам последна ќе дознае. Ама барем тој беше фер и призна дека имаше мал удел во целата работа. Иако неверство не оправдувам :!: Себастијан... |( проблемот кај тинејџерките, си мислевме дека наше е да ги решаваме сите проблеми.
    Срам ми е да кажам, да не ме гаѓате со камења :D ама мене Дона почна да ми се засвиѓува :wasntme: не физички, забавен лик е. Бар позабавна е од Маус :?:
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Aјмин!
    И мене ми е досадна Маус, и незнам како уште ја шемаат у серијава со учење и потресување за учење, ту бре го откачи детено зашто Б+ добила, ама ни харвард ни свети харвард нека е, не иде.
    И мене Дона ми е семшена, со тоа устата коа ќе напраив фаца, а и плус тоа со Волт се покажа дека не е така лоша како што сите мислеа.
     
    На sweet-cherry му/ѝ се допаѓа ова.
  11. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    Значи серијава ми е супер освежување за разлика од новиве модерни серии. :clap:
    И мене Дона ми станува симпатична :lol: Ми се допаѓа тоа што со неа знаеш на што си, искрена е и си кажува што си мисли, а малку се такви луѓе денеска.
    Кери и Себастијан ми се срцки невидени, и многу фер од страна на Кери што му посвети внимание на Себастијан кога му беше тешко.
    Дороти ваква таква се ќари момче и тоа супер слатко момче ;)
    Маус истата, бубалица |(
    Кери го проби Волт на забавата и многу убав гест што кога и ја подари ташната на Дона и и кажа фала за тоа што му била пријателка на Волт :clap:
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.671
    Пол:
    Женски
    Леле дечки, го запазивте ли моментот кога на Дона ѝ беше потсобрана косата чинам во репче и ѝ наѕираа увценцата - ко Дамбо ми беше и се убив од смеење. Па во комбинација со устата и жаба-фаците што ги прави - сум се убила од смеење на квадрат! :D
    Интересна ми е многу во последно време, се надевам ќе остане таква откачена барем да ја неутрализира некако неподносливоста што се создава околу Маус. |(
    Ај нека ја тргнат !? :wasntme:
    Нека си најде некој гик и нека ги снема, плиз.

    Не знам која пиша дека Дорит е одвратна. Абе дечки, таков му е стилот на девојчето, па и плус пубертетлика, не знам што очекувате од детево. Мене баш добро ми ја доловува таа слика на тазе-пубертетлија. :) Па и слатка ми е со тоа пегичките и многу убав пар би биле со дечкото со кој се бубнаа. :wasntme:
    А ме заскокотка некако, па да прашам - има ли некои навестувања, известувања енд соу он, кога Кери ќе се збогува со the V-card ? Баш ме интересира. ]:)
    Некако, уште ми изгледа преисплашена за нешто посериозно, мислам - плачеше оти Себастијан се грижел за неа и оти ја гледал така или што и да беше, па за ова ... |(
     
  13. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Интересна беше последнава епизода

    Конечно Волт сфати дека е геј кад-тад ќе мораше да го прифати тоа. Маус очекувам до крајов на сезонава да го бркне гикот број еден во нејзиниот клас Вест :D Дона ја немаше многу во епизодава, штета баш ми е интересна. Исто и Лариса, али Кери баш делуваше како нејзе со акцентот.

    Промо за следната
    http://www.youtube.com/watch?v=oA2yEsW1ukA

    Уште само две епизоди до крајот на сезонава. Се надевам серијава ќе има и втора сезона...
     
    На Miss.Ricci му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    ^На бабл е серијава, тоа им значи не е сигурна дали ќе се продолжи или не, критична е :|
    Мене ми е право расположение, ме опушта тотално, а не ми дебилна, она детска, ама со вкус.
    Ептен ја сакам, абре ме враќа у детство(бабата 22 годишна најде да се жали |( )
    И така, многу ми е слатка и Кери и Себас, па и Дона не ми е лоша.
    Маус малку ме смара само, али ќе ја заљубат у црнчево, осеќам па нема да досаѓа толку, вајда.
     
    На Miss.Ricci му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.671
    Пол:
    Женски
    И мене ми се допадна минатата епизода, а нешто ми вели дека и оваа како за пред крај ќе биде одлична. :wasntme:
    А нема никакви шпекулации дали ќе има/нема нова сезона?
    Ќе нема што да гледам, чувствувам дека пак ќе им се вратам на очајните домаќинки по којзнае и кој пат. :tmi:
    Многу ме релаксираат Кери и Себастијан и мене, ко мелем за очи ми се двајцата такви понесени. :D
     
    На Miss.Ricci му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Miss.Ricci

    Miss.Ricci Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    945
    Допаѓања:
    5.744
    Пол:
    Женски
    Не е фер. Баш се привикнав и ја засакав серијава, едвај чекав вторник да дојде па ги симнував торентите 5 минути откако беа поставени :)

    Поразлична е од другиве, не е глупава едноставно. Не е баш предвидлива или со сапуница шарм.

    Десет продолженија нека има ќе ги гледам :)
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Masnickaaa

    Masnickaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    897
    Пол:
    Женски
    Мене премногу ми се допаѓа серијава, многу е поразлична од другите, не е класична тинејџерска, ме опушта максимално :D Фин склоп на глумци, Кери ми е преслатка, Дорит е интересна, а и Дона станува интересен лик во последниве епизоди, Лариса е закон, Маус станува досадна :D Не сакам да заврши :(
    Сакам да се смират Кери и Себастијан :)
     
  18. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    И да бре, тамн ги пофаливме, ја унакација, малку глупаво ги скараа, не ми се свија.
    Од друга страна па ако уште од сеа имаа секс,немаше да биде толку интересно,вајда сеа ќе се смируваат до крајот на сезонава или во втора сезона, ако има, ма се надевам дека ќе има.
    А се си мислев дека може и Мадона ќе се појави, али ништо, нече срече.
    Преубава ми е Кери, како кукла е.
    [​IMG]
    И имаше добра комбинација во епизодава,
    [​IMG]
    И следната 13тата е финална, и според промово не се пише на арно
    http://www.youtube.com/watch?v=tSK2X0_MEho
    И тамн си помислив дека Меги ја нема ич...
     
    На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
  19. DjinTonik

    DjinTonik Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    399
    Допаѓања:
    110
    Ја гледав првата епизода со мајка ми и ни се допадна на двете, планирам да ги изгледам сите... само не можам да најдам превод на српски или хрватски за неа, така да на англиски ке треба да си ги гледам сама.
     
  20. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Мене ми се допадна епизодава, и наредната гледам ќе биде посебно интересна, нешто измеѓу Меги и Кери, Кери и Себастијан.
    Сигурно ќе има втора сезона, нема шанси вака да почне и заврши сезонава. Ако им се слаби рејтинзите, каша попара ќе биде последната епизода.
    Со ваков тек на настаните, мислам дека ќе има втора сезона. :)