1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дневникот на Фериде (Calıkusu) [Алфа]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од BI-44, 3 март 2014.

  1. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
    И денес во некои земји е дозволено да стапат во брак први братучеди, а и дозволено им е да имаат и повеќе од една жена.
     
  2. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
    Некој нека пиши како ќе се спаси Ќамран од казна?
     
  3. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Не знам битно ќе се спаси ќе си шета слободно.
     
  4. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.734
    Пол:
    Женски
    А овој Селим лепотанчето навистина е лудо заљубен во Фериде?
     
  5. a.navy.stan

    a.navy.stan Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2014
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    9
    знае некој во кој период се случува дејството? Не можам да определам според облеката..2тите , 19ти век..? Ај ако знае некој нека пише молам
     
  6. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.734
    Пол:
    Женски
    кон крајот на 19 век кога беше при крај Османлиската империја
     
  7. ivinakit

    ivinakit Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2012
    Пораки:
    829
    Допаѓања:
    576
    Пол:
    Женски
    што се случи вчера, неуспав ни репризите денес да ги фатам :|
     
  8. sagittarius57

    sagittarius57 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2013
    Пораки:
    1.006
    Допаѓања:
    2.266
    Пол:
    Женски
    Може ли некој да ми објасни зошто бега Ќамран и за што го бараат, не го гледам редовно филмов и незнам што се случи :)
     
  9. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
    Ќамран за да го спаси татко му му даде од неговата крв, ама било тоа грев и сега го бараат за да го погубат зашто кадијата го казни со смртна казна
    ама ќе се поболи и синот на кадијата и докторите од болницата ќе му речат дека само Ќамран може да го спаси, па така кадијата ќе го промени законот и Ќамран ќе го ослободат
     
    На eliesaab и sagittarius57 им се допаѓа ова.
  10. angelbaby

    angelbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2011
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    Ја изгледав серијата на страната натабану и серијата е премногу интересна.Ќе видите натака многу интересни работи ќе се случувааат,ќе има многу сплетки кои ќе им наштетуваат на Ќамран и Фериде.инаку некаде прочитав дека во турција паднал интересот за серијата (не ми е јасно зашто кога е многу интересна) па малку ми е страв дека нема да ја доснимаат серијата (дека уште се снимаат во турција новите епизоди ,несакам да ја скратат).Многу ме интересира дали Ќамран и Фериде на крај ќе останат заедно,баш би салала. :D Да прашам знае ли некој/а дали навистина Фериде и Ќамран сега во приватниот живот навистина се во врска,оти така прочитав :)
     
  11. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
    Мислам дека не се во врска во приватниот живот. Јас прочитав дека девојката на Ќамран во приватниот живот и тој раскинале бидејќи таа била љубоморна а Фериде.
     
  12. angelbaby

    angelbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2011
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    јас прочитав дека сега веќе бившата девојка на Ќамран во приватниот живот (а мислам дека биле и верени не сум сигурна) почнала воопшто да не му обрнува внимание и да го изневерува,дури и за неговиот роденден додека неговите пријатели му организирале забава во некој клуб,неговата девојка си била во друг клуб и се забавувала со други момчиња,на што тој многу се налутил и изнервирал ја напуштил својата роденденска забава и после тоа раскинале.а што се однесува на фериде прочитав дека после тоа откако тој раскинал со девојката со која бил у врска почнал да се гледа со фериде.инаку таа неговата бивша ич не ми се допаѓа ,некако грда ми е во спореда со неговата убавина :inlove: :$
     
  13. Isabel

    Isabel Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    1.514
    Допаѓања:
    2.158
    Вчера се изнагледав на natabanu.com
    Како да немав попаметна работа, ама не можев да се одделам цело време чекам да си признаат дека се сакаат и конечно го дочекав тоа :)
    Инаку од тоа што гледав вчера малце со скокање. Вдовицата ќе го скрши прозорот на онај Левент и тие двајца заедно со татко му на Ќамран како сведок ќе бидат кај кадијата. И така ќе дознае Ќамран дека таа го пријавила за да го фатат кога го бараа за да го погубат и нема да сака да ја види повеќе.
    Фериде ќе му каже на Ќамран за отровните чоколади на Селим, тој нема да и верува, но после мајка му ќе ги најде во собата на сестра му и ќе му каже. Во школото на Фериде ќе ги ослободат една недела, нешто ќе реновираат и таа нема да сака да оди во конакот бидејќи им е лута на Ќамран и мајка му. И кога ќе тргне да оди кај другата тетка во друг град Ќамран ќе тргне по неа и таму ќе си признаат дека се сакаат. И кога ќе се вратат татко му на Ќамран ќе му каже дека Фериде е законска жена на Селим, т.е. дека тој тоа го фалсификувал... а Селим ќе глуми нешто луд за да не му пресудат. И последно што видов е дека Ќамран ќе ја запроси Фериде во училиштето на прославата што ќе ја имаат за 50 годишнина.
     
  14. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
    Многу убав пар се :inlove:
    Се надевам дека ќе заврши убаво оваа серија бидејќи после Аси ниту една друга серија ми немаше привлечено толку внимание. Само да не направат како и со многу други серии да умри некој од главниве ликови и да се запусти целата серија.
     
  15. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
    Фериде после веридбата со Ќамран ќе ја киднапира Селим, ама ќе ги пронајди Ќамран. Селим ќе го повреди. После знам дека Нериман ќе биде бремена ама незнам дали е тоа вистина. Татко му на Ќамран ќе ја земи како втора жена Нериман за Фериде да не дознај, ама Нериман ќе и кажи на Фериде дека чека дете од Ќамран и Фериде ќе си замине од куќата и до тука се дојдени, незнам дали се снима или сеуште немаат почнато со снимање
     
  16. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
  17. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    На natabanu.com ја има до 23 епизода и најава за 24. Ама од кога е така,и немаат ставено нова епизода. Што е работа толку ли имаат снимено или??
     
  18. angelbaby

    angelbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2011
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    ја ја изгледав исто серијата на табану ама незнаев дека најавата за 24 епизода стои одамна иначи во турција се дава секој четврток во 20:00 и мислев дека сега овој четврток ќе ја даваат.сега сум во мисла да не ја прекинале со емитување во турција поради малата гледаност на серијата :( инаку мислам дека имаат снимено до 25 епизоди и уште се снима
     
  19. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
    Во најавата на канал д во турција има дека во 20 и 00ч во четврток ќе се емитува. Незнам од каде се овие информации дека во турција не е гледана серијата. Баш е супер и се надевам дека ќе има добар крај и дека нема да ја запустат
     
  20. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    И мене ми се убав пар и би сакала да бидат заедно во приватниот живот, но кој ме прашува мене :lol: на почетокот кога почна да се снима, не знам каде прочитав дека главните глумци не се поднесувале воопшто и едвај глумеле на сетот се навредувале а Ќамран односно Бурак ја нарекувал Фахрије дебела и непривлечна, но кој знае што е вистина , во денешно време новинарите се пишуваат за поголем тираж .
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.