1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дневникот на дадилката

Дискусија во 'Филмови' започната од tea4e, 3 ноември 2012.

  1. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    Филмов ми го раскажа една другарка деновиве.И баш е интересен.
    Студентката завршува економски факултет.Нејзината мајка сака од ќерка си да биде голем економист,но таа сеуште не знае што сака да биде.
    Еден ден,седејќи во паркот здогледува дете на кое му се заканува опасност така што ќе го згази мотор.Студентката веднаш потрчува да го спаси.Мајката на детето многу и е благодарна и и` дава понуда да и биде дадилка.Во исто врееме неколку жени го слушаат разговорот,и тие и предлагаат работа како дадилка.Но,таа сепак ја приваќа понудата на мајката од спасеното дете.
    Но,таа мора да ја излаже својата мајка дека нашла добра работа во Њујорк.Следнииот ден почнува со работа како дадилка.Мајката на детето,нејзината газдарица,и дава список на правила што треба и не треба детето да прави.Но,правилата се многу строги.
    Детето и прави многу проблеми и неможе да излезе на крај со него. Потоа ,за прв пат го зема детето од училиште,но тоа и бега.Кога стигаат дома,тоа ја заклучува надвор ,а детето влегува во домот.Таа незнае што да прави.Доаѓа соседот,кој е многу згодно момче,и и` помага.
    По извесно време детето сака да оди на одмор ,но таткото на детето вели дека има многу работа.Тогаш студентката го здогледува таткото на детето со друга жена.Тоа сака да и го каже на мајката на детето,но мајката мисли дека маж и ја изневерува со неа и ја брка од работа.
    Студентката се враќа во својот дом,кај мајка и,и и` расккажува дека ја излажала.
    На крај студентката е заедно со соседот кој и помогна и се завршува среќно..


    Сте го гледале? :)
     
  2. razocaranaODse

    razocaranaODse Активен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2012
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    10
    Не сум го гледала но,по тоа што го прочитав ми изгеда интересен и занимлив. Би сакала да го гледам,па Дали знаеш дали може да го најдам на нет да го гледам на пц? ;)
     
  3. Vikica.cuci

    Vikica.cuci Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    1.520
    Допаѓања:
    3.293
    Пол:
    Женски
    Го имам гледано, ептен е интересен, едно време на Канал 5 го даваа. Го препорадувам. Одличен филм е.
     
  4. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    Мислам дека го нема на нет,барем колку што знам јас.
    Можеби ќе се најде реприза по каналиве... ;)

    Навистина е интересен и ви го препорачувам. ;)
     
  5. April87

    April87 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    550
    Допаѓања:
    447
    Пол:
    Женски
    На tea4e му/ѝ се допаѓа ова.
  6. L-enna

    L-enna Популарен член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2010
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    1.793
    Ако зборувате за тој со Скарлет, го има за спуштање, а можеби и некаде за онлајн гледање. Еве линкче, па ако сака некоја нека го спушти: http://kat.ph/the-nanny-diaries-dvdrip- ... 47462.html

    Инаку го гледав пред неколку години кога го даваа на ТВ и ми се допадна. :)
    Скарлет ми беше срцка. :D
     
    На tea4e му/ѝ се допаѓа ова.
  7. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    добар е сум го гледала на ТВ....
     
  8. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Го имам гледано филмов два или три пати и интересен е не е лош, актерите се ептен погодени, само што сметам дека книгата е многу подобра од филмов бидејќи во филмот некои делови фалат, а во книгата се многу убаво објаснети.
     
  9. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555
    Филмот е супер! Го имам гледано :) Ама машкото е... :inlove:
     
    На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
  10. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.848
    Допаѓања:
    47.942
    Пол:
    Женски
    Која ку’ка беше мајката со нејзините строги правила, интересен филм крајот ми се допадна секој си го доби заслуженото, иначе периодов го даваат постојано на тв1000
     
  11. Евроазија

    Евроазија Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2022
    Пораки:
    871
    Допаѓања:
    2.356
    Пол:
    Женски
    Го имам гледано над 10 пати и одличен е.
    Исто и јас го гледав на TV1000.:)