1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дневникот на дадилката

Дискусија во 'Филмови' започната од tea4e, 3 ноември 2012.

 1. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
  Филмов ми го раскажа една другарка деновиве.И баш е интересен.
  Студентката завршува економски факултет.Нејзината мајка сака од ќерка си да биде голем економист,но таа сеуште не знае што сака да биде.
  Еден ден,седејќи во паркот здогледува дете на кое му се заканува опасност така што ќе го згази мотор.Студентката веднаш потрчува да го спаси.Мајката на детето многу и е благодарна и и` дава понуда да и биде дадилка.Во исто врееме неколку жени го слушаат разговорот,и тие и предлагаат работа како дадилка.Но,таа сепак ја приваќа понудата на мајката од спасеното дете.
  Но,таа мора да ја излаже својата мајка дека нашла добра работа во Њујорк.Следнииот ден почнува со работа како дадилка.Мајката на детето,нејзината газдарица,и дава список на правила што треба и не треба детето да прави.Но,правилата се многу строги.
  Детето и прави многу проблеми и неможе да излезе на крај со него. Потоа ,за прв пат го зема детето од училиште,но тоа и бега.Кога стигаат дома,тоа ја заклучува надвор ,а детето влегува во домот.Таа незнае што да прави.Доаѓа соседот,кој е многу згодно момче,и и` помага.
  По извесно време детето сака да оди на одмор ,но таткото на детето вели дека има многу работа.Тогаш студентката го здогледува таткото на детето со друга жена.Тоа сака да и го каже на мајката на детето,но мајката мисли дека маж и ја изневерува со неа и ја брка од работа.
  Студентката се враќа во својот дом,кај мајка и,и и` расккажува дека ја излажала.
  На крај студентката е заедно со соседот кој и помогна и се завршува среќно..


  Сте го гледале? :)
   
 2. razocaranaODse

  razocaranaODse Активен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2012
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  10
  Не сум го гледала но,по тоа што го прочитав ми изгеда интересен и занимлив. Би сакала да го гледам,па Дали знаеш дали може да го најдам на нет да го гледам на пц? ;)
   
 3. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.293
  Пол:
  Женски
  Го имам гледано, ептен е интересен, едно време на Канал 5 го даваа. Го препорадувам. Одличен филм е.
   
 4. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
  Мислам дека го нема на нет,барем колку што знам јас.
  Можеби ќе се најде реприза по каналиве... ;)

  Навистина е интересен и ви го препорачувам. ;)
   
 5. April87

  April87 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  549
  Допаѓања:
  446
  Пол:
  Женски
  На tea4e му/ѝ се допаѓа ова.
 6. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.793
  Ако зборувате за тој со Скарлет, го има за спуштање, а можеби и некаде за онлајн гледање. Еве линкче, па ако сака некоја нека го спушти: http://kat.ph/the-nanny-diaries-dvdrip- ... 47462.html

  Инаку го гледав пред неколку години кога го даваа на ТВ и ми се допадна. :)
  Скарлет ми беше срцка. :D
   
  На tea4e му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  добар е сум го гледала на ТВ....
   
 8. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Го имам гледано филмов два или три пати и интересен е не е лош, актерите се ептен погодени, само што сметам дека книгата е многу подобра од филмов бидејќи во филмот некои делови фалат, а во книгата се многу убаво објаснети.
   
 9. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  555
  Филмот е супер! Го имам гледано :) Ама машкото е... :inlove:
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 10. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.845
  Допаѓања:
  47.938
  Пол:
  Женски
  Која ку’ка беше мајката со нејзините строги правила, интересен филм крајот ми се допадна секој си го доби заслуженото, иначе периодов го даваат постојано на тв1000
   
 11. Евроазија

  Евроазија Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2022
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  2.339
  Пол:
  Женски
  Го имам гледано над 10 пати и одличен е.
  Исто и јас го гледав на TV1000.:)