1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дневникот на една проститука (Secret Diary of a Call Girl)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од JuLleE, 19 јули 2013.

 1. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  17.189
  Допаѓања:
  235.171
  Тајниот дневник на една проститутка (Secret Diary of a Call Girl) е британска серија, која има 4 сезони, со по 8 епизоди и секоја епизода трае по 20-ина минути.
  Реалтивно кратка серија, но доста интересна, онака за релаксација.
  Повеќе девојки ја имаат препорачано, ама тема сеуште нема :) .

  Се гледа во 2 дена, само што врие од еротски сцени, па ако не сте сами дома гласот нека ви е на муте :D . Јас така ја гледав :) .

  Серијава е базирана врз белешките на лондонската проститука Бела.
  Се работи за една девојка која работи како проститука и која ја обожава нејзината работа, го опишува животот на девојките како неа, ја опишува секоја нејзина врска со клиентите, какви се фетиши постојат, сексуални фантазии и ред други работи кои знаат да бидат и на момент одвратни.

  Интересна е, но не секому ќе му легне. Сепак во добар дел серијата наликува на порно серија, не случајно е за 18 +, но верувам дека повеќето ја имаат гледано, па темава ќе потикне дискусија.

  http://www.imdb.com/title/tt1000734/
   

  Прикачени фајлови:

 2. L-a-r-a22

  L-a-r-a22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2013
  Пораки:
  1.337
  Допаѓања:
  10.769
  Пол:
  Женски
  Сега ставив да ја симнам првата сезона... Секако немам што да правам па барем серии ќе гледам :D
   
 3. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.418
  Пол:
  Женски
  Не ми се свија што ја прекинаа и на крај заврши глупаво, недоискажано.
  Ја изгледав лани и јас букавално во 2-3 дена и од се во серијава најголем впечаток ми остави стилот на девојкава, екстра добар накит носеше, предобар.
   
 4. CrAzZyYy

  CrAzZyYy Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2011
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  2.157
  Пол:
  Женски
  И јас почнав да ја гледам и сум до 2ра сезона планирам вечер да ја смачкам цела па ќе видиме што како :)
   
 5. L-a-r-a22

  L-a-r-a22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2013
  Пораки:
  1.337
  Допаѓања:
  10.769
  Пол:
  Женски
  2ра сезона ја изгледав, сега се симува 3тата... :)
   
 6. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.635
  Допаѓања:
  4.456
  Пол:
  Женски
  Ок серија за тепање време .... само не ми е јасно како свесно си го заебуваѓе животот за кариерата , премногу работи изгуби ..... мислам дека луксузот и лесните пари ја влечеа кон тој живот .... Актерката ич не ми беше погодена некако коњопеста до немај каде , почни од забите па се понатака , прилично ружничка , ама глумата и беше одлична во секој случај , како што реков за досадни моменти е ок , не би ја гледала по втор пат од мене има 5/10
   
 7. paleska3

  paleska3 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2013
  Пораки:
  1.204
  Допаѓања:
  3.156
  Почнав да ја гледав оваа серија и многу ми се свиѓа, баш си го пополнив слободното време, само многу малку епизоди има во една сезона се ке изгледам за два дена :)
   
 8. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.596
  Оваа серија ми е една од најомилените, а Бел ми е нетипична убавица, но има нешто во неа што ужасно те привлекува да ја гледаш и да не тргнеш очи од екранот.
  Интересно е што серијата е направена по вистински настан.
  За мене има фантастично сценарио, девојката си е таква каква што е, не глуметара, не се залажува, искрена и отворена.
  Музичето е супер, а алиштата и модните додатоци феноменални.
  Ми се допадна и крајот, заврши во стилот на Бел (Хана), не дека очекував да се омажи и скраси со 3 дечиња. :)
   
  На JuLleE му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.986
  Допаѓања:
  4.845
  Пол:
  Женски
  Серијава влегува во омилените.
  На убав реален начин е раскажана приказната. И покрај толку секс, мажи и пари, секоја девојка посакува да има некој кој ќе ја сака таква како што е.
  Сакав да заврши со Бен, многу ми беа убави заедно и башка човеков ја сакаше. Цели 4 сезони :D
  Ми текна на Данкан, уф :x Убав маж со ужасен карактер!
  [​IMG]

  Девојкава дава супер совети, некои цитати вредат да се запаметат! ;)
  За модата немам зборови. Прекрасен избор на облека, накит и долна облека
  Слики
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   

  Прикачени фајлови:

  • 16.jpg
   16.jpg
   Големина на фајлот:
   109,1 KB
   Прегледи:
   421
  • 165.jpg
   165.jpg
   Големина на фајлот:
   127,6 KB
   Прегледи:
   421
  • 9.jpg
   9.jpg
   Големина на фајлот:
   96,8 KB
   Прегледи:
   421
  • 26.jpg
   26.jpg
   Големина на фајлот:
   139 KB
   Прегледи:
   421
 10. ripkata

  ripkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2011
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  68
  Веќе излезе 4тата сезона , сите ми ја фалат па ги симнав сите 4 сезони наеднаш :D
   
 11. ToRi123

  ToRi123 Активен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2013
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  4
  Од дамна е излезена 4та сезона. Летоска ја изгледав серијава и цело време ме одушевуваше накит облека а и самата серија али последната епизода ме разочара многу некако чкљ ми заврши...