1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дневниците на вампирот (The Vampire Diaries)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Maturantka, 15 септември 2010.

 1. Maturantka

  Maturantka Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  1
  Ве молам ако некој знае во колку часот и на која телевизија се прикажува The vampire diaries да пише. Фала ви однапред :)
   
 2. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.309
  Допаѓања:
  489
  The Vampire Diaries

  На ниедна наша телевизија не се прикажува серијата.
  Можеш да си ја симнуваш ако сакаш, сега во Америка почна втора сезона.
  Серијата ми е преееубава :inlove:
   
 3. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  The Vampire Diaries

  Ќе може ли да добијам кратка рецензија за серијава?
   
 4. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  The Vampire Diaries

  Епа девојки незнам дали имате слуснато за оваа серија прекрасна е.
  писувана е од L.J.smith, glavni ulogi se Nina Dobrev , Paul Weslеy i Ian Somelhader .
  Накратко ве казам сто се зборува за сте сто мислат дека го има зборот вампири веднас помислат дека е со крв убивајне и бла бла напротив во филмот 2 вампири добар и лос залубени во една девојка која потекнува од вампирско семејство да се разбереме не е вампир :)
  Добриот вие Стефан во филмот а лосиот Демијан (јан или Иан во приватен зивот има глумено во лост ) .
  И натаму настануваат збрки :lol: најдобрата другарка на Елена (нина добрев) е вестерка .
  Филмот излегува секој петок со превод но 6та епизода несто касни ;(
  Има 2 сезони за сега 1 со 22 епизоди и 2 ке биде со толку
  Дколку и вие го гледате споделете некое мислнје да и кој вие омилен лик мене ми се сите 3ца главни улоги сто се 8)
  [​IMG]
  [​IMG]¨
  [​IMG]
  [​IMG]
  http://www.youtube.com/watch?v=OIzN8yKDnH4 малку од сезона 1 само 1епизода имате 2-3 сцени со крв и такви работи др не се узивајте
  [mod-dupla:frxyq68v][/mod-dupla:frxyq68v]
  [mod-tekst:frxyq68v][/mod-tekst:frxyq68v]
   
  На Lovely му/ѝ се допаѓа ова.
 5. specificone

  specificone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  836
  The Vampire Diaries

  Мојата омилена серија сега само што ја гледав 6 епизода од 2 сезона и станува се` по неизвесно и поинтересно
   
 6. Gabriella90

  Gabriella90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Serijava ne se prikazuva kaj nas no veruvam deka mnogu od vas ja gledaat na internet a dokolku ne ja gledate morate da pocnete ednostavno nema da mozete da i odoleete:)
  [mod-kirilica:4kfs18vp][/mod-kirilica:4kfs18vp]
   
 7. Gabriella90

  Gabriella90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
 8. ludacaa

  ludacaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  180
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  јас ја глеам серијата и преубава ееееееееее од двај чекам другарками да ми го дае цд па да ги гледам епизодите од 1ва сезона пак од поцеток :rofl:
   
 9. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  160
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Мене симната ми е првата сезона, само никако да начекам време да ја гледам. А и цел купи први сезони од други серии симнав и не знам од кај да почнам :talk:
   
 10. specificone

  specificone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  836
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  ^Да почнеш да ја гледаш, серијава е преинтересна, посебно 2 сезона
   
 11. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Значи среијата ја обожавам. Ја имам изгледано целата прва сезона а сега ги гледам и од втората... еве ја и деветата епизода јухуууууууу...
   
 12. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  прочитав дека следната епиѕода ке иѕлеѕе за 3недели поточно на 2 или 3 декември па јас една недела немоѕам да чекам не пак 3 :(
   
 13. specificone

  specificone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  836
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Конечно излезе и 10 епизода од 2 сезона.
  Се` понеизвесно станува.
   
 14. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Јас имам слушнато но ја немам гледано серијата, сега кога го видов видеото многу ми се допадна. Ај ако може линк, бидејки рече дека го гледаш негде со превод.
   
 15. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Да не знае некој кога ке излезе 11 епизода?
   
 16. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  леле го обожавам филмов си ја симнав 1 сезона сега сакам и 2 да си ја симнам ја има?
   
 17. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Само до 10 епизода ги има од втората сезона
   
 18. specificone

  specificone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  836
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  штрумфета мислам дека 11 епизода стандардно ќе излези- Четврток а по нашки Петок :)
   
  На Strumfeta93 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.194
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Искрено не знам зошто серијава има толку мала гледаност кај нас. Можам слободно да кажам дека Дејмон Салватор ми е втор омилен машки лик после Чак Бас. Серијава има се, од љубов до неизвеснот, до сплетки... Комплетна е во сите полиња. Да не зборувам дека сите глумци се преубави. Јас искрено ја чекам новата епизода иако е далеку. Инаку има и прекрасна музика. Слушнете ја Cut - Plump, all i need within temptation, Stateless - Bloodstream... Еве некој од Главните глумци.

  Ian Somerhalder
  [​IMG]

  Paul Wesley
  [​IMG]

  Steven R. McQueen
  [​IMG]
   
  На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  кажете за што отприлика се работи во серијава?