Дневниците на вампирот (The Vampire Diaries)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Maturantka, 15 септември 2010.

 1. LittleGirl626

  LittleGirl626 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2016
  Пораки:
  156
  Допаѓања:
  263
  Пол:
  Женски
  Why Stefan?? ;(;(
  Team Stefan since Hello Brother..
  Ама не е фер што умира..
  (освен Стефан, Кај и Ензо ми се најубавиииии)
   
  На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
 2. rhcpfan

  rhcpfan Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  649
  Допаѓања:
  997
  Си се исплакав ептен убаво..Не беше лошо финалето,можело малку подолго да трае,немаше да ни штети ама ете...
  Од каде да почнам...Мило ми е што ја видовме Кетрин како за последен пат,Нина секогаш ме фасцинира со нејзината глума.
  Не сум била никогаш фан на Стефан, но дефинитивно не заслужи ваков крај...Со Керолајн не ги имам гледано, сеедно ќе ми беше дали ќе завршеа заедно среќни или не..Ама Стефан не заслужи да умре.Преубави беа сцените со Дејмон,кога и двајцата ја покажаа несебичноста.
  Бони, пресреќна сум што доби среќен крај но од друга страна никогаш нема да прежалам што Ензо не беше дел од таа среќна приказна;(;(;(
  Ах бе, Иан навистина немал врска од глума :rofl:, не можеше да се насмее нормално во after life :rofl:
  Ги сакав Дејмон и Елена,омилени ми беа ама Иан успеа да ги уништи во една епизода со неговата непрофесионалност.Нина барем се обиде да изгледа по природна и насмеана, додека Иан не можеше ниту среќна насмевка да одглуми, трагично :rofl: По нормално делуваше во сцените со Кетрин отколку со Елена,повеќе емоции имаше таму.
  А и една од најубавите сцени беше средбата на Лекси и Стефан.
  Најмногу ме допре покажувањето на сите ликови што поминале низ серијата на некој начин :u:
   
  На Marossa, the.vampire.girl, Victorian и 3 други им се допаѓа ова.
 3. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  2.731
  Допаѓања:
  42.743
  Заврши серијава еееј :D Јас ја пуштив последната епизода, иако не ги гледав последните сезони и искрено пуштив некоја солза. И убаво беше што вратија некои ликови од првите сезони. И Иан сеуште не знае да глуми :D
  најмногу возбудена сум за писмото на Клаус кон Керолајн 8-| :smirk:^_^
   
  На the.vampire.girl, rhcpfan, Victorian и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Tiki-lolipop

  Tiki-lolipop Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  1.277
  Мислам дека проблемот не беше тоа што Ијан не знае да глуми, туку дека и двајцата не се потрудија да ја одглумат сцената како што треба. И колку да негираат и Нина и Ијан и Ники дека меѓу нив нема никаква замерка, дека се пријатели бла бла, мислам дека се чисти глупости зашто очигледно најглавна причина зашто Нина ја напушти серијава е заради љубомората на Ники.
  Па дури затоа мислам и се врати само за една епизода, а не дека била зафатена со снимање на нов филм, што нема врска.
  Како и да е, требале да си ги остават на страна приватните проблеми, зашто реално една од причините зашто серијава почна да оди надолу беше раскинувањето меѓу Нина и Ијан и очигледното несогласување меѓу нив па затоа и се формираа тие приказни, Дејмон заглавен на друга земја итн..
  Двете сезони додека Нина беше отсутна Дејмон ги помина плачејќи по неа, Елена вака, Елена така, и на крај кога Елена конечно се појави нити една асална сцена заедно немаа. Дури не го ни одглумија бакнежот како што треба. Е само тоа онака ми сметаше, а мислам и на многу други фанови.
   
  На kravce, Victorian, srhsejbsk и 2 други им се допаѓа ова.
 5. Quincy

  Quincy Популарен член

  Се зачлени на:
  1 април 2015
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  3.455
  Серијата беше за приказната за Стефан како станал вампир. Незнам дали приметивте дека има 171 епизода, годините на Стефан и тоа уште повеќе ме расплака ;( гледајќи ја последната епизода. После сите случувања најбитна беше врската меѓу Дејмон и Стефан почна со Hello Brother и така заврши. :) Епизодата беше предобра баш убав крај и дадоа на цела серија. Се возбудив кога го видов Џереми ептен ми фалеше ама за жал само на две секунди го прикажаа.Е веќе писмото од Клаус беше јагода на шлагот. Се надевам Керолајн ќе биде во The Originals пошто само таа остана вампир (сите и заминаа) и ќе остани со Клаус(fingers) а и спрема содржината на писмото се си мислам дека така и ќе биде. Oд секогаш бев team Klaroline :inlove:
   
  На Rosonerka, kravce, Victorian и 3 други им се допаѓа ова.
 6. Rosonerka

  Rosonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2012
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  2.216
  Значи дојде крајот ;(
  Последнава епизода беше прекрасна, се она што се случуваше сите овие години толку емотивно прикажано во една епизода:clap::(:(:(
  Дефинитивно поврзаноста на Дејмон и Стефан и целата нивна жртва еден за друг беше појјака од се останато во серијава.
  Бони и Ензо ми беа совршени, за жал Бони никогаш не успеа да го има тоа што го сака и што и припаѓа...
  Јас во Дејмон сум in love уште од првата епизода, многу ми се допаѓаат во комплет со Каи, мислам дека може да има серија само со нив двајца и нивниот хумор :$
  Елена ко Елена една иста си остана до крај...|( Поубаво и стоеше улогата на Кетрин :devil:
  Ахх на крајот после толку непријатели и дешавки, they won:whew:
  Не очекував дека Стефан ќе стане човек и дека ќе заврши вака, сепак уште еднаш се покажа неговата добра страна и дека како и секогаш го спасува Дејмон.
  До следното "Hello brother";(;(;(
  large (1).jpg :worried:;(;(
   
  На Victorian и srhsejbsk им се допаѓа ова.
 7. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.572
  Допаѓања:
  17.899
  Пол:
  Женски
  8 сезона е последна така? Се изгубив со серијата, криво ми е :(
   
 8. Quincy

  Quincy Популарен член

  Се зачлени на:
  1 април 2015
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  3.455
  Да, да си ја догледаш :)
   
  На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. New York13

  New York13 Активен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2016
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  ШТО СЕ СЛУЧУВА ВО ФИЛМОВ СИТЕ МИ ГО ФАЛАТ ???
   
 10. kiss69

  kiss69 Активен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  Серијава е дефинитивно една од најаките серии кои ги имам гледано. Да имаа некој fail у последните 2 сезони ама да се разбереме дека го немаше главниот лик за кој 6 сезони се работеше. Можеше да се направи подобро али сепак серијава беше феноменална, буквално се изгубив во неа:inlove:
   
 11. zarkojames

  zarkojames Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2018
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  170
  Пол:
  Машки
  Дали се добро преведени книгите?
  И како ви се чинаат, дали е добра?
   
 12. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  966
  Пол:
  Женски
  Јас ги читам на англиски. Филмот и книгите се различни. Ем ликовите се сменети ем сцените.
  Ја изгледав. Не сум многу воодушевена, бидејќи се се вртеше околу Елена. Се нејзе да и се помогне да се спаси. Почна да ме нервира. Воедно, ми одмиле малку кога видов дека раскинаа Иан и Нина ( Дејмон и Елена). Глупо заврши. Секогаш Стефан беше жртвата за се и накрај умре.
   
 13. zarkojames

  zarkojames Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2018
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  170
  Пол:
  Машки
  Vo red a kade možam da gi najdam na angliski, me interesira kako e zatoa sto film i kniga e razlicno.
   
 14. zarkojames

  zarkojames Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2018
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  170
  Пол:
  Машки
  Серијата ми беше добра, до првата сезона, после никаква.
   
 15. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  966
  Пол:
  Женски
  Јас ги зедов од колешка. Ќе ја прашам и ќе те известам.

  Инаку да, после 1ва сезона се се' испомеша. Се појавија секакви ликови. Доволно е 1 епизода да скокнеш и после нема да можеш да се снајдеш.
   
 16. zarkojames

  zarkojames Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2018
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  170
  Пол:
  Машки
  Благодарам, да знам бидејки првата сезона ми беше прилихно добра, поготово првите неколку епизоди, сега сум на Supernatural жанрот е сличен.
   
 17. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.319
  Допаѓања:
  18.215
  Пол:
  Женски
  ја имам изгледано цела 3-4 пати и пак ни ја гледала.
  Веќе знам во која епизода што се случува хахахах
  Ја обожавам серијава.Дејмон и Стефан поготово :inlove:
   
  На JustaFriend и kiss69 им се допаѓа ова.