Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дневниците на вампирот (The Vampire Diaries)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Maturantka, 15 септември 2010.

 1. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.190
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  ^ Главната хероина е Елена, девојче на кое пред неколку месеци загинале родителите во несреќа со автомобил. Од тој момент, таа се повлекува сама во себе пишувајќи дневник во кој што си раскажува се. На првиот училишен ден дознава дека нејзиниот брат се дрогира, а и неможи веќе да поднеси сите да прашуваат дали е во ред, и по навика да кажува дека е кога не е. Во школото иди нов ученик, кој уште од првата сцена гледаме дека иако ги нема потребните документи, лесно се запишува во школото. Тие двајцата се запознаваат и одма се раѓа хемија помеѓу нив, и се навестува романса која никој не може да ја спречи... Или можеби само братот на главниот лик?

  Пофилмски од ова неможи, гледајте го пилотот ако ве бендиса(а знам ќе ве бендиса, ретко кој останува имун на оваа серија), ќе ви стани многу појасно.
   
  На i-am-who-i-am му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.852
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Погледни го траилерот. Многу добра серија е. Ако почнеш да ја гледаш нема да зажалиш. Во серијата се зборува за вампирите и врколаците, како нивната моќ им е ускратена од вештерките со тоа што се осудени вампирите да не можат слободно да се шетаат на сонце а врколаците да се пременуваат само на полна месечина. Тие се борат едни против други за да си ја вратат моќта итн... Голема интересна историја и голема неизвесност. Секоја изгледана епизода те копка и те тера да ја гледаш наредната и наредната.

  http://www.youtube.com/watch?v=OIzN8yKDnH4
   
 3. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.852
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Спаркс а кога ке излезе наредната епизода?
   
 4. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  http://zamunda.net/browse.php?search=the vampire diaries&cat=0&incldead=1
  во линкот ги имате до сега сите епиѕоди од 1 и од 2 до 11епизода :)

  12 епозода ке излезе на 27 јануар |-) кој пак ке чека само паузи прават

  http://bloodlines.cwtv.com/att/ ова ми е многу интерсно го играв 1оо пати :lol:
  а мн интересно ми го иѕговара името :inlove:
   
 5. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.852
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Лееејј далеку е ова бре сега баш во најинтересните епизоди. А од каде дознавате кога излегува наредната епизода, а за ова мора да имаш фејс за да го играш нели?
   
 6. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Штрумфета немораш да имап фејс можеш да и се зачлениш на сајтот :)
  а ѕа епиѕодата видов на страната на
  тв http://cwtv.com/shows/the-vampire-diaries jas od tuka si gi sledam ama sega vidov kaj niv na 27 znaéi kaj nas na 28
   
 7. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Штрумфета немораш да имап фејс можеш да и се зачлениш на сајтот :)
  а ѕа епиѕодата видов на страната на
  тв http://cwtv.com/shows/the-vampire-diaries jas od tuka si gi sledam ama sega vidov kaj niv na 27 znaéi kaj nas na 28 ќе си почекаме сеа баш кога се најинтерсните епизоди ;(
   
 8. specificone

  specificone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  830
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Јас на промото на наредната епизода видов 27 Јануари.
  Ја претераа веќе и тоа баш во најинтересното ќе треба да чекаме месец и пол -.-
   
 9. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.056
  Пол:
  Женски
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Јас сега пробав да ја играм ама ништо неможам да најдам :(
   
 10. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.852
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Ајде малку да прокоментираме за содржината. Мене баш ме интересира дали Елајџа е искрен и не ми е јасно како само Стефан излезе од гробницата а Катерина остана :^) а и Елена што ја затворија дома, па нели Бони нема толкава сила да ја тргне магијата. Сега кој ти знае колку време ке остане Елена затворена... Оф леле а пак оние вештерите за добро или зло се дојдени... Кој ке чека цел месец нема смислаа :(
   
 11. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  документите во првото ниво се на полицата со многу книги на вториот рафт
  2ниво составуваш слика
  3ниво ти прават магии и ке видите др
  4 ниво не ви кажувам нема да ви биде интересно :tmi:
   
  На Lovely му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.056
  Пол:
  Женски
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Фала многу dancing.queen сега ке пробам да ја играм :*
   
  На dancing.queen му/ѝ се допаѓа ова.
 13. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  ајде па чекам да ми кажеш како ти се допадна.
  http://www.youtube.com/watch?v=et_3kUAJJ30 видео од следната епизода
   
 14. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.056
  Пол:
  Женски
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Ја играв, не ја сватив многу 4тото ниво, сепак 2рото многу ме изненади не очекував да се појави мојата слика :D А каде можам да ја гледам онлајн?
   
 15. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Лавли онлајн можеш тука http://www.watchonlinevampirediaries.com/category/season-1 1 сезона
  http://www.watchonlinevampirediaries.com/category/season-2 сезона 2 :)
  Мислам да си ги симнеш ќе ти биде поевтино вака кога гледаш онлајн многу ти се троши интернетот една епиѕода ти е 350 МБ тоа е мое мислење ако се решиш да ги симнеш еве линк http://zamunda.net/browse.php?search=the vampire diaries&cat=0&incldead=1
   
  На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  4.089
  Допаѓања:
  30.210
  Пол:
  Женски
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Женски јас многу сакам да ја гледам серијата,може ли да се симне целиот серијал има ли некој торент?Или пак по епизоди да ги симнувам :?:
  Едит:Најдов торент за епизодите :)
   
 17. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.190
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Според најновите озборувања Нина Добрев (Елена) наводно започнала да се гледа со Иан (Дејмон) од серијава. Се зборува дека тие веќе се во врска, но сето тоа добро се крие за да влијае врз рејтингот на серијата, посебно за сите фанови кои ги сакаат Нина и Пол (Стефан) како пар. Со ова, наводно веќе започнале караниците меѓу триото, посебно сега кога Пол е повторно сингл, и се чувсвувал осамено покрај овие двајца.

  Може и во серијата Нина и Иан пар да бидат, мене ич нема да ми смета, напротив ќе бидам најсреќна :lol:
   
 18. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  4.089
  Допаѓања:
  30.210
  Пол:
  Женски
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Се заразив со филмот,вчера и денес изгледав до 10та ќе гледав уште да не ми е толку бавен нетот па се симнуваат по саат време и побавно.Леле Дејмон колку ми е уффф,требало тој да биде добриот, сакам тој да е во пар со Елена.Многу го сакам,колку е секси само :sweat:
   
 19. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Спаркс и јас го ова читав од поодамна има и слики на гугл од нив двајца.
  на една страна на фб има избришаните сцени од серијата ,ако ја најдам ке ти ја пуштам .Секако ако сакаш
  А да ,Спаркс ако ја обожаваш музиката од серијата , има торент излезено со сите песни од 2сезона. :)
   
 20. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  4.089
  Допаѓања:
  30.210
  Пол:
  Женски
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Нешто се загубив јас во серијата...сега ја гледав 10 епизода и сега не ми е јасно фамилијата на Елена што се...врколаци? :?: Не ми е јасно :D