Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дневниците на вампирот (The Vampire Diaries)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Maturantka, 15 септември 2010.

 1. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  не се врколаци туку нормални луѓе. Кој починале во сообраќајка, а Елена останала жива . гледај понатаму ќе се откријат и случат многу работи да не ти откривам нема да ти биде интересно :x
   
  На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.852
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  А бе мене баш ми се супер Елена и Стефан, и двацата се добри мили. А Дејмон и Катарина да да тие двајца ептен си одговараат.
   
 3. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.190
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Мене па обратно. Стефан ми е идеален за Кетрин а Дејмон за Елена. Одсекогаш сакам парови кои немаат ништо заедничко поинтересни ми се. Кога за се се сложуваат досадни ми се.
   
  На dancing.queen му/ѝ се допаѓа ова.
 4. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  И јас сакам да бидат заедно :nod:
  [​IMG]
   
 5. specificone

  specificone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  830
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Колку само не се сложувам со мислењаво.
  Многу повеќе на Дејмон му одговара она лошо и иронично момче, мислам дека поадекватен глумец не можеле да изберат.
  Не се сложувам со делот дека Дејмон треба да е добриот а дека е убав е преубав
  [​IMG]
  :inlove: :inlove: :inlove:
   
  На dancing.queen му/ѝ се допаѓа ова.
 6. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  4.089
  Допаѓања:
  30.210
  Пол:
  Женски
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Да подобро му одовара оваа улога шо веќе ја има...ама некако ногу ми се идеален пар со Елена,како само таа да може да го извлече она најдоброто од него,со неа е толку различен,нежен и секси...аххх има ги најубавите плави очи :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На deedee0 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Срце е :inlove: :inlove:
  http://www.youtube.com/watch?v=GkXVo4AMLRU Еленчето тука го бира Стефан но потаму сакам а се смени ! Порано фан ми беше стефан но сега ми е Демијан . :l:
   
 8. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  А има ли некој група за Ијан(Демиан) или да направам една , мислам дека заслужува.
  http://cwtv.com/thecw/the-vampire-diaries-game еве и друга игра се забравам да ја објавам . забегав јас , ај доста ми се офф топици
   
 9. specificone

  specificone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  830
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Доста се слики од Иан
  Ќе ставам и од Џереми
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Кјут ес хел! Убавко детенце :D :D

  Немат да е фер ако остани со
  Бони
  нека дојди во Макдонија ]:) ]:)
   
  На 1209, dancing.queen и Strumfeta93 им се допаѓа ова.
 10. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  спецификуан да видиш ккао Џереми ѓи оѕговара нашите имиња имам линк објавено во погорните постови .


  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] :whew:
   
 11. specificone

  specificone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  830
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Уфффф и Тејлор го заборивав кој убавец е и тој :) :)
   
  На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  4.089
  Допаѓања:
  30.210
  Пол:
  Женски
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Добро женски а до која епизода е стигнато на тв?Јас само што ја изгледав 11 од втора сезона и сакав да ја симнам 12 ама ја нема...веројатно не е уште излезена на тв?Има некој линкче од 12? :)
   
 13. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.852
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Серијата не ја даваат на тв, мислам не и кај нас во Македонија, а 12 епизода ќе излезе на 27ми овој месец :)
   
  На dancing.queen и 1209 им се допаѓа ова.
 14. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.190
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Мене најискрено од женските најмногу ми се допаѓа ликот на Керолајн. Значи колку го созреаа нејзиниот лик, не можам да поверувам. Од иритирачко деволјчиште (какви што мразам најмногу во серии), ја направија најинтересна. Мислам дека со тоа што ја претворија во вампир, го направија најдобриот потег досега.

  И многу ми фали Ана (од прва сезона, девојката на Џереми). Многу беа слатки заедно, и таа и Перл. Штета што ги тргнаја, беа супер ликови.
   
  На dancing.queen му/ѝ се допаѓа ова.
 15. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Sparks се согласувам со тебе во делот со Керолајн . http://twitpic.com/2mxlac еве и последната слика на Елена со Керолајн.
  Баш ме интересира што ќе направи Керолајн , со кој ќе избере да биде со Мат или Тејлор ? Јас мислам Тејлор некако многу се зближија :^) Вие што мислите ???
   
 16. specificone

  specificone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  830
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  dancing.queen видов дека имаше пишано нешто како ќе изговори Џереми ако може еден линк ;)
  Иначе со ова погоре што го имаш напишано:
  Нели при трансформација од човек во вампир,
  вампирот ќе е вечно заљубен во личноста што ја сакал додека беше човек.
  Е сега повеќе се заедно Тејлор и Керолајн ама немат смисла таа да се заљубит во него поради горе споменатово, ама можит и ќе го прекршат тоа за да е поинтересно
   
 17. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  мислам дека беше човекот кога ќе стане вампир старите чуства му се враќаат и се згоелемени , но нели Стефан беше со Керолајн кога таа минуваше низ фазите?? .
  А линкот еве го
  http://bloodlines.cwtv.com/att/
   
 18. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Изгледа наредните епизоди ќе бидат интересни.За сите што следат 2 сезона, погледнете што најдов . :)


  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 19. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.852
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)


  Аааааа која е девојката на првата и третата слика? :^)

  А ова од каде го знаете?

  А и Вики беше интересна личност штета што ја килнаа.. А која беше Перл? леле сум заборавила..
   
  На dancing.queen му/ѝ се допаѓа ова.
 20. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Незнам која е изгледа нова ќе да е :lol:

  Перл беше она малото вапирче што му се закачи на Џереми .

  Ако мислиш за Тејлор и Керолајн
  во видеото за нердна епизода има како Тејлор ја бакнува Керолајн и после Мат ја бакнува и Керолајн вика Everyone stoр kissing me нешто така