Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дневниците на вампирот (The Vampire Diaries)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Maturantka, 15 септември 2010.

 1. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.852
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  не не мислам дека Ана се викаше вампирката со Џереми.
   
 2. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  4.089
  Допаѓања:
  30.210
  Пол:
  Женски
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Девојката на Џереми беше Ана, а мајка и Перл.Девојката на сликата е женска на Мејсон(чичко на Тајлор)и таа е врколак исто и е лошка некоја :rofl: ,а онаа со кратката коса е Роуз си се симпатизираат со Дејмон.Инаку и мене ме е жал за Ана,таман си најде некоја Џереми одма ја убиваат ;( А Каролајн и мене ми се многу допаѓа сега,се промени во секоја смисла а и сакам да е со Мет...
   
 3. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  [​IMG]оваа не е девојката на Мејсон !!! Оваа е друга . http://cwtv.com/shows/the-vampire-diari ... 0605360225 од тука ги преземав сликите и сега видов дека под сликата пишува  сега прочепкав нив Гугл и го најдов ова за таа женската од 1 и 3 слика
  Jessica: A 22 year old girl, Driving along road when she almost hits a guy laying in the road. She runs out to make sure he’s okay, she’s scared and can’t see his face.
  After Guy pulls a bottle out, she comes to the conclusion that he’s drunk. She gets smart and starts to return to her car.
  Damon vamps out and compels her not to move. He then starts talking outloud to himself, wondering if he should kill her or not.
  She pleads with him not to. He says, “I have to”, and rips into her throat.
   
 4. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.852
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Лелеее кој ти знае уште колку ликови ќе се појават, се надевам за наредните епизоди нема да прават толкави паузи, неможам да дочекам да излезе нова епизода :inlove:
   
  На dancing.queen му/ѝ се допаѓа ова.
 5. specificone

  specificone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  830
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Ајде уште една недела до новата епиза.
  Какви возбудувања не очекуваат????
   
 6. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Нови вести од серијата,тие èто гледат 1 да не отвараат :!:
  http://vamp-diariesbg.blogspot.com/
   
 7. broken099

  broken099 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2010
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  434
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Немам гледано ниту една епизода, ама нешто интересна ми стои. :)
   
 8. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Брокен да си ја спуштиш 1ва сезона и да почнеш да ја гледаш ептен е интересна серијата , секоја епизода те тера да ја гледаш и следната и следната..... Нема да зажалиш ако ја загледаш .Ако се решиш да ја гледаш види во погорните постови треба да имам објавено линк од 1 сезона со сите епизоди , а да и не е серијата како оние сапуниците ,туку 22 епизоди само 1ва сезона и сега 2ра излева ке биде исто толку . :)
   
 9. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.190
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Кај сте да коментирате? :D :D

  Каква епизода човече, за разлика од госип, предобар кам бек на серијава...

  Дејмон, Дејмон, Дејмон :l: :l: :l:
  Како беше сето она со Роуз осмислено, трогателно и добро. А и крајот исто. Го реметат Дејмон и тоа најмногу во серијава. Го сакам со Елена бе, и точка.

  П.С Ќе си го ставам и Дејмон во листата на омилени негативци. Иако не е толку голем негативец.
   
  На deedee0 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Dgirlll

  Dgirlll Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  952
  Допаѓања:
  7.282
  Пол:
  Женски
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Sparks ќе можи линк од торентот :) фала од напред.
   
 11. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.852
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Јас седнувам да го гледааааааааамм [​IMG]
  [​IMG]
   
  На dancing.queen му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.190
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  http://thepiratebay.org/torrent/5316713

  Изволте!

  Штрумфета, тебе кој ти лежи фазла на срце, Стефан или Дејмон?
   
  На Dgirlll му/ѝ се допаѓа ова.
 13. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Потполно се сложувам со Спаркс . :)
  [​IMG] :l: :l: :l:
  Сакаам да се заедно.А она со Роуз предобро .
   
  На deedee0 и Strumfeta93 им се допаѓа ова.
 14. specificone

  specificone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  830
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Луда епизода!
  Ги има повеќе волци
  Иан има најјака улога без сомнание, Стефан ми е досаден ама од Дејмон секој епизода е се` поинтересен и поинтересен 8)
  Едвај чекам другиот Четврток......
   
 15. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.852
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Значи епизодата беше врв до сега од сите случувања [​IMG]. Сцените со Роуз ми беа ептен напнати [​IMG]. Браво за Елена за големата храброст, со кој ум остана сама со Роуз [​IMG]. Конечно Дејмон да ми го освои првото место на ликови во серијата :inlove: . Сонот беше најубавото нешто што го сторил во целава серија [​IMG]. Ептен жал ме фати и за него и за Роуз :( и Спаркс во целост се согласувам дека Дејмон и Елена би биле совршен пар....[​IMG] :up: :handshake:
  Ипресии, импресии, импресии...
  Едвај чекам да излезе 13 епизода лелее [​IMG]
  Ах овај.. со раната на Роуз, незнам дали им е грешка, но кога и рипна оваа врколакот, ја легна на грб а сега раната и се ширеше ептен позади што ми нема никаква логика :^) ај вие што мислите?
   
  На dancing.queen му/ѝ се допаѓа ова.
 16. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  http://www.youtube.com/watch?v=657trEpkSU0 новото промо , ми личи на нова интересна епизода.
   
 17. SuperGirl2010

  SuperGirl2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  316
  Пол:
  Женски
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Епаа... ја изгледав и новата епизодата од серијава (значи сите успеав да ги стигнам неделава)! ;)
  Ми беше жал за Дејмон. Конечно си најде типот некоја шо го свиѓа и оп... му ја “умреа“. Сега лошото момче се враќа :P Ми недостигаше Кетрин. (Подобро го глуми Нина нејзиниот лик) Керолајн +Тајлер.. подобро него со Мет и онака се поврзаа веќе :) Сакам Џереми да го видам во следната епизода. Очекувам да биде интересна после ова со Дејмон и најавата на новите “волци“ (од страна на таа плавушата)
   
 18. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  4.089
  Допаѓања:
  30.210
  Пол:
  Женски
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Сите сте ја гледаме а јас никако неможам да ја гледам...ја симнав двапати и несака да ми се пушти...зошто така ;( а викате интересна,не се ни сомневав де...едвај чекам Дејмон пак да си го гледам :inlove:
   
 19. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  1209 од кај ја симна?
   
 20. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.852
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Леле интересна ќе биде и наредната епизода,
  многу сакам сега Дејмон да ја убие оваа врколакот :devil: . А сега пак овој од каде се појави, вујко и на Елена? Малку глупаво ми е ова дека Изобел знае нешто за Клаус па таа е многу млада вампирка, Елајџа незнае каде е а пак Изобел. А баш ме копка каков план има Елајџа, договорот со Елена некако ми смрди. Навистина Нина многу подобро ја глуми Катарина или пак мене повеќе ми се свиѓаат такви улоги во филмови отколку како Елена.