1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дневниците на вампирот (The Vampire Diaries)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Maturantka, 15 септември 2010.

  1. Sparks

    Sparks Популарен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    896
    Допаѓања:
    3.194
    Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

    Штрумфетке изгледа лошо си разбрала.

    Џон не и е вујко на Елена, татко и е. Се сеќаваш на епизодата со Изобел? Кога Дејмон заклучи дека 2+2=4, а и исто кога Изобел и Џон правеја договор да ги убијаат Стефан и Дејмон, и нели Изобел му рече мора да ја заштитиме нашата ќерка...Ти текнува?

    И Изобел знае се за вампирите затоа што таа и тоа го работела пред да стане вампир, односно нели истражуваше се за нив. Затоа знае се и сешто.

    И Елајџа знае каде е Клаус, само него го нервира, па затоа сака да го убие. Инаку мислам дека Клаус ќе се појави во финалето од сезонава, исто како Кетрин лани.

    А за Нина, секако дека фазла сакам кога ја глуми како Кетрин... Фазла ги сакам негативците, мислам се приметува тоа :lol:
     
    На Strumfeta93 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

    Навистина тој и беше татко, сум ја избришала таа информација од главата. Мислам дека сега е вампир, нели Кертрин го уби па после можеби некој вампир дошол и му внел вампирска крв во организмот. А ако тоа му е планот на Елајџа без никаки други скриени вртки и сутки, затоа што сумливо ми падна со каменот, што не му ја одзема моќта, а пак од друга страна после Клаус Елајџа ќе биде најмоќен вампир а и така си носи прстен, прокелтството не му е потребно да се прекрши, а пак од друга страна врколаците се овде а тие сакаат да го прекршат проклетството а во тој случај животот на Елена, некој вампир и вештерка се во опаснот. Ах колко само сплетки има. Имате ли некои информации колку епизоди ке има оваа сезона?
     
  3. dancing.queen

    dancing.queen Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2010
    Пораки:
    752
    Допаѓања:
    1.087
    Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

    Штрумфета и оваа сезона ќе има 22 епизоди.
    А мене ме интересира како Елена е пред најстариот вампир :^) А каменот нели Бони го унишуваше со Лука , но тој ја измами . И тој татко му на Лука работи со Елајџа и кројат само планови .
     
  4. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

    Не те разбирам како мислиш Елена е пред најстариот вампир? И да тие кројат планови но не знаеме какви ]:)
     
  5. dancing.queen

    dancing.queen Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2010
    Пораки:
    752
    Допаѓања:
    1.087
    Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

    На почетокот од новата епизода 12(мислам на тоа кога даваат од претходната епизода) ,Елена имаше една реплика и велеше ''The oldest vampire in history of time is coming after me
     
  6. specificone

    specificone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    836
    Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

    The oldest vampire in history of time is coming after me тоа е Клаус, сака да ја уништи клетвата на Вампирите со тоа што ќе ја жртвува Елена
    http://www.vampire-diaries.net/tv-series/tvlines-ausiello-the-search-for-klaus-is-over
    уфффф ако е тој Клаус што е на сликата :inlove: :inlove:
     
    На dancing.queen му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

    :D coming after е фразален глагол и тие не се преведуваат буквално, таа кажа дека најстариот вампир ја бара, доаѓа по неа.

    А во истиот тој дел има една сцена кога зборуваат за ограниченоста на вампирите, нели Дејмон без прстен ја става раката на сонце и му ја гори :^) . Оваа сцена до сега не сум ја сретнала. Во која епизода се случува?
     
    На dancing.queen му/ѝ се допаѓа ова.
  8. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.816
    Допаѓања:
    38.309
    Пол:
    Женски
    Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

    Па си го симнав од btjunkie секогаш од таму спуштам :worried: ,ама ете сега оваа епизода не се пушта ни за жива глава...со сте плеери пробав и нема слика воопшто...имаш ти линкче,торент :?:
     
  9. dancing.queen

    dancing.queen Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2010
    Пораки:
    752
    Допаѓања:
    1.087
    На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. dancing.queen

    dancing.queen Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2010
    Пораки:
    752
    Допаѓања:
    1.087
    Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

    WOW која епизода , се поинтересни,помистериозни и позаплеткани стануваат.За Керолајн ми падна жал кога ја малтретираа.Џон си има некое планче со Изобел и Кетрин :?: . Сцената со волците и со браќата ептен ми беше неизвесна , а овој Тајлор ама е заспан :lol: Дејмиан не може да биде добар , многу е заљубен во Елена ептен е :l: :!: Да си се редактирам заборавив да кажам дека ја мразам Џулс :swear: :swear: го влече Тејлор на нејзина страна . ВНИМАНИЕ !!!Видеото е од следната епизода , има сцени кои ќе ве изненадат во негативна смисла . http://www.youtube.com/watch?v=GM__0Oxx ... r_embedded
     
  11. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

    Downloading...
     
  12. Sparks

    Sparks Популарен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    896
    Допаѓања:
    3.194
    Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

    :drunk: :drunk: Е ваква бев кога го гледав Дејмон...

    Ептен интересна новава епизода, алал да им е, не промашија ниту една до сега. Изгледајте ја ќе коментираме да не пишувам спојлери сега :)

    П.С крајот го очекував.
     
  13. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

    Леле бе, сум заборавила да споделам импресии. Супер епизода како и претходната. Дефинитивно оваа серија ми го зазема број 1. омилени серии што ги имам досега гледано. Друго.. во спојлерче :)
    Интересно ова со Елајџа стварно не знам што да верувам и кои му се целите. Таа пак од кај дојде со Дејмон што беа во кадата, дали е некој значаен лик или само привремена негова играчка незнам. А Елена браво што не му верува на татко и. Сега незнам дали тој ги излажа за убиството на оригиналите, можеби ќе го полудат Елајџа па тогаш нивното ќе е. Се препотувам кога помислам за наредните епизоди. А сега пак овие тројцата што ќе прават (Џон, Катарина и Изобел). Секој со своите интереси за нас делумно познати, па како да ја оставам серијата така на средина?
    Патем кога ќе излезе наредната епизода?
     
  14. dancing.queen

    dancing.queen Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2010
    Пораки:
    752
    Допаѓања:
    1.087
    Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

    На 11 фебруар .
    Eве за наредните
    2х14 Crying Wolf САД 11.02

    2x15 The Dinner Party 18.02

    2х16 The House Guest 25.02
    овој месец нема паузи :dance: . Имаше една многу убава страна како излегуваат точно епизодите ден/час/минути ама ја ѕаборавив :(
     
    На Strumfeta93 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.816
    Допаѓања:
    38.309
    Пол:
    Женски
    Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

    А излезе 13 епизода? Пошто јас ја гледав 12та сега,кога ќе стигне во четврток?
     
  16. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

    Има и 13 е излезена, провери на замунда ако имаш акаунт. А инаку другите епизоди ќе излезат во наредните петоци.
     
  17. poison.ivy

    poison.ivy Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    198
    Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

    Почнав да ја гледам серијава, сега ја изгледав прва епизода. Не е баш по мој вкус, не сакам вампирски работи и слично, ама ќе и дадам шанса :)

    Инаку кај го најдоа овој главниот Стефан, без навреда за неговите обожавателки ама мене ми е прилично грд. Дејмон аххх :inlove: е тој ми е секси. И Мет исто така, бившиот на Елена ми е убав :)
     
    На dancing.queen му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

    Интересна е гледај, овде вампирите се заљубени ;)
     
  19. specificone

    specificone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    836
    Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

    Во оваа серија има најубави глумци :lol: Дејмон, Мет, Тејлор, Џереми.... :)

    Туку да споделам импресии од 13 епизода.
    Епизода полна со акиција и пресврти.
    Што и да смислуваат Изабел, Кетрин и Џон не е на добро :lol:
     
  20. Sparks

    Sparks Популарен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    896
    Допаѓања:
    3.194
    Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

    ^ Така е, ама зарем не ја сакате Кетрин фазла надвор, отколку заклучена во гробницата? Ќе ги подпоремети сите сега, претчувствувам :D