Дневниците на вампирот (The Vampire Diaries)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Maturantka, 15 септември 2010.

 1. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  3.318
  Допаѓања:
  26.052
  Пол:
  Женски
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  И јас ја изгледав сега 13та,ауу со подотворена уста ја гледав...колку ми е жален Дејмон само кога збореше за Елена ;( ја сака бреј што љубов ќе беше.А се прашувам на кој да верувам што ли смислуваат сега овие тројцата :?: Многу добра епизода,ама ми се чини се пократко траат,некако првите како подолго да траеа...или може ми се причинува од што сум унесена и многу брзо ми минува.Немам никакви представа како ќе заврши филмот,можно е да има и друга сезона не фер само уште 9 епизоди да си го гледам Дејмон, сакам уште :D
   
  На dancing.queen му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.848
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  А бе само две сезони ли ќе се?
   
 3. poison.ivy

  poison.ivy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  406
  Допаѓања:
  198
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Девојки дали некоја знае која е песната што иде во првата епизода кога првпат пат се појавува Дејмон пред Стефан, многу ми е убава, еве на оваа сцена конкретно мислам

  http://www.youtube.com/watch?v=eVJWBU351eE

  т.е. мислам на моментот пред оваа сцена кога се појавува Дејмон на прозорецот.

  Фала однапред :)
   
 4. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Ова ти се песните од таа епизода слушни ги на јутјуб или пак од замунда симни си го целиот саундтрак од 1 сезона. :hai:
   

  Прикачени фајлови:

  • tvd.jpg
   tvd.jpg
   Големина на фајлот:
   19,2 KB
   Прегледи:
   218
  На poison.ivy му/ѝ се допаѓа ова.
 5. poison.ivy

  poison.ivy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  406
  Допаѓања:
  198
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Фала за листава ќе ги слушнам :) Поздрав :)
   
  На dancing.queen му/ѝ се допаѓа ова.
 6. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Новата епизода исто како и претходните и како да не ги гледам кога секоја епизода те тера да ја гледаш и следната, со нетрпение чекам петок . :lol: Ајде изгледајте па ќе коментираме за новата , да не пишувам спојлери.
   
 7. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.248
  Допаѓања:
  1.729
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  НАЈУБАВАТАААААААААААААА СЕРИЈАААААААААА!!!
  Можам со денови да ја гледам .. мх мх мх!
  Сите епизоди ги имам гледано по два пати, а одвај чекам да дојде петок за да можам да ги гледам (затоа што во америка играат во четврток а на нет ги ставаат во петок) мммм :)
   
 8. specificone

  specificone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  830
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Јаоооо епизодава, наговестува пеколе тек понатака, кен`т вејт фор д некст епизод!!!!!!!!!!!!!!!
  А и промо гледав леле, леле фантастично!
  ПС.Ај ем ин лов
  [​IMG]
  :inlove: :inlove:
  Енд Џереми ис соу свит
  [​IMG]
   
  На dancing.queen му/ѝ се допаѓа ова.
 9. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.248
  Допаѓања:
  1.729
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Не верувам во никој случај :) Не се секирај,ке има повеќе :hai:
   
 10. Dgirlll

  Dgirlll Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  951
  Допаѓања:
  7.279
  Пол:
  Женски
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Оти на замунда неможам да најдам торент од 14 епизода ?? од кај ја далнлоадиравте вие?
   
 11. kejsi

  kejsi Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  28
  На Dgirlll му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.848
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  14 и 15 епизода одеднаш :o Леле ама се исќефив мх.. Да е до мене никогаш да не заврши серијава ^_^
   
 13. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.188
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  ^ Ќе се отепам, нема да се отепам... Да се отепам?

  Не не не...Не? ДШК!

  И како последица на моево коментирање влегува цинерката и ме прашува моме арно ти е? :D :D

  Иначе уште другиот четврток па ќе чекаме до Април за нова епизода. :devil: :devil:
   
 14. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.848
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  АПРИЛ?????

  Леле беееееееее... оти така ни прават па :doh:
   
 15. specificone

  specificone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  830
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Јакоооооо одлична епизода
  Многу добро ја испланирале ''смртта'' на Илајжа
  Луѓе од каде таа информација дека дури Април нова епизода, јас гледав промо за наредната епизода и пишување нареден Четврток :)
   
 16. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.848
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  ^Наредната ќе е во четврток но понаредната во април
   
 17. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.848
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  И за крај ми се исцрта на лицето една смешка :)
  Катарина бе, шис бек 8) . Сеуште сум под импресии. Толку брзо се одвиваа работите што ми требаше време да сватам што навистина се случуваше :lol: . И да бе, се почудив како Дејмон влезе во гробницата. Само неколку прашања не можам да си ги одговорам. Сега Елена вампирка ли е? Не го разбрав баш диалогот меѓу неа и Елајџа. Пред тоа нешто Дејмон го прашуваше, што е толку значајно нели таму во библиотеката? А и толку глупаво го изведоа првиот потег да го убијат. Нели Елајџа беше потпрен на столот како толку лесно му го заби. Некако неоригинално го изведоа. Е дури сега Катарина ќе ја опрај работата :x
   
 18. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Вчера цел ден и цела ноќ ја симнував епизодата со мојот тракторски интернет :@ Ама си вредеше,велкм бек Кетрин , што си сега намислила . :?:
  А сега кај Елена во крвта има вампирска крв од Стефан и ќе стане ли вампирка , ова некако не го сфатив. Илајџа ис дед :o и тоа од Елена :clap: :clap: :clap: Кога Аларик му го забоде тоа на Илајџа бев ваква :o И уште нешто Бони сега сите сили ги изгуби ???А што во видеото занаредната епизода има овие вештерите седат со Стефан и Бони и овој стариот му вика не требаше така да направите(не сум сигурна толку успеав да слушнам зошто многу ми кочи.)
   
 19. specificone

  specificone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  830
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Илајџа ја прекина магијата на Бони во тунелот и ја ''хипнотизира''(не можам да најдам прав збор за компелт)да не излгува до тунелот пошто нели оригиналните го можат тоа и во врска со Елена таа треба во рок од 24 од кога се напи од крвта од Стефан за да се претвори во вампирка така да не е сеуште вампирка
   
  На dancing.queen му/ѝ се допаѓа ова.
 20. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Дневникот на вампирите(The Vampire Diaries)

  Потврдено е кој ке гo глуми Клаус. Убав е, па ви серијата има ли некој што не е убав? :D
  Еве го
  [​IMG] Joseph Morgan :inlove:
  А во следната епизода стариот волшебник им вели : Како планирате да го убиете Клаус кога единственото оружје го искористивте на Илајџа и Стефан прави ваква фаца :^)