1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дневниците на вампирот (The Vampire Diaries)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Maturantka, 15 септември 2010.

  1. specificone

    specificone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    836
    Што им требаше дури до 7 Април.
    Па тоа е повеќе од 1 месец!
    Исабел нешто смислува штом се вратила
    Кетрин, Исабел и Џон ќе им поматуваа сметки на Елена, Стефан и Дејмон или ќе им помогнат :?
     
  2. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    ^
    Ма не верувам дека сакат да помагаат. Види го промото за 17та епизода
     
  3. specificone

    specificone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    836
    Нешто сигурно смислуваат, ај вондер ват
     
  4. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    ^Ни преостанува само да чекаме :doh:
     
  5. Sparks

    Sparks Популарен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    896
    Допаѓања:
    3.194
    Не знам дали приметивте колку убава музика имаше во последнава епизода?
    Ептен ме разнежнија со музиката

    http://www.youtube.com/watch?v=geoywnZHnVs

    (Keролајн што му ја пееше на Мет) :inlove:

    http://www.youtube.com/watch?v=26PAgklYYvo

    И оваа прекрасно ја искомбинираа

    Алал да им е!
     
    На dancing.queen, Strumfeta93 и SuperGirl2010 им се допаѓа ова.
  6. dancing.queen

    dancing.queen Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2010
    Пораки:
    752
    Допаѓања:
    1.087
    Преубава беше 16 епизода, се радувам за Бони и за Керол и Мат. Читав на интернет и е потврдено дека ке има трета сезона . А кај е чичо Џон нешто не го покажуваат или го нема зошто мисли какви сшлетки да направи :?:
     
  7. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    ^Сега како се појави оваа мајката на Елена сигурно и него ќе го има. Сега Мат сиротки како ќе го поднесе ова не знам. Ама па навистина Керолајн нема никаква врска со Вики.
     
  8. GarpovaV

    GarpovaV Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    1.962
    Пол:
    Женски
    И јас ја гледам редовно серјава...послдениве епизоди се многу интересни :)
     
  9. GarpovaV

    GarpovaV Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    1.962
    Пол:
    Женски
    Инаку омилени ми се Тајлор, Џереми, Стефан и Дејмон :) а од женските Елена/Кетрин и Бони (иако во некои ситуации почнува да ме нервира :D )

    Еве и неколку слики :)
     

    Прикачени фајлови:

  10. poison.ivy

    poison.ivy Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    198
    Ја изгледав прва сезона и 5 епизоди од вторава и си викам ај да искоментирам нешто за серијава :)

    Значи, воопшто не сакам вампирски работи и такви слични глупости од типот на Twilight. Филмот ич не ми се допаѓа и мислев дека и оваа серија е нешто од таква бранша. Но, бидејќи останатите 2 серии што ги гледам потфрлија си реков да почнам нешто ново за гледање, го видов насловов на форумов и си реков па ај да го видам и тоа чудо :) Бев скептична, и првите 3-4 епизоди не ме импресионираа нешто посебно, ама сепак дадов шанса. Е сега како се одвиваше дејството натаму ме навлече целосно и пред да се свестам сфатив дека ова воопшто не личи на Twilight и е далеку подобро од тој shit филм. Веќе вторава сезона е закон :rock: Не можам да поверувам колку е добро направено се: дејство, ликови, глума на актерите, напнатост, дрн-дрн, непредвидливост, да не знаеш што ќе се деси во следна епизода. Едно големо браво :clap: успеаја да ме импресионираат мене - најголемиот мразач на вампирски филмови :lol:

    Посебно ми е добро тоа што ликовите се така комплексни и не ги упропастуваат во стилот: лош, лош па на крај да испадне најголем наивец како што прават по другите серии. Сите ликови го имаат тоа добро и лошо во себе, не си го променуваат карактерот така одеднаш, однесувањето им е во склад со емоциите. И така, јас се заборавив во анализите :rofl:

    Погоре некаде кажав дека омилен и преубав ми е Мет. И Дејмон ми е пресекси :lol: А од жениве, па хм, секако Кетрин :) Обично секогаш ми се омилени негативците и ова е единствената серија во која најомилен ми е добар лик :lol:
     
    На alekce83 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    уште неколку епизоди ми останаа од втората сезона...интересна ми е серијата многу...туку се прашувам што ќе гледам сега откако ќе ја догледам и оваа ? :?: Инаку МОРАМ вака да се искажам ДЕЈМОН ]:) :inlove: :inlove: :inlove:
     

    Прикачени фајлови:

    • images.jpg
      images.jpg
      Големина на фајлот:
      7,2 KB
      Прегледи:
      148
    На dancing.queen му/ѝ се допаѓа ова.
  12. specificone

    specificone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    836
    Ве молам не зборувајте за убавината на глумците дека ќе збеснам до 7 Април :rofl: :rofl: :rofl:
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Не отворајте ако не сакате да гледате убави лица :lol: :lol: :lol:
     
    На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.758
    Допаѓања:
    37.853
    Пол:
    Женски
    Де бре 7ми ;( не е фер стварно,јас конечно ја гледав 16та и ваква бев :o
    Прво ме беше жал за Лука и татко му ама па пречка беа некако,мада претераа малце со умирањето еден куп убави улоги изумреа,не требало толку.А со Кетрин стварно поинтересно е,не си бива без неа.Подобро и одговара оваа улога,ама одлично глуми како тотално две различни лица да се.Ама како се нервирам кога ги гледам Елена и Стефан арно рече некој погоре како стар брачен пар се,нема некако динамичност,страст многу се такви слоу :D Абе Дејмон е вампир ипол го сакам за Елена и ТОЧКА. :|
     
  14. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    16 епизоди се од втората сезона ? Јас 15 гледав :D Значи уште една треба да си спуштам :) А до 7 април треба да чекам сега за следна епизода ? ДАЛИ СЕ НОРМАЛНИ БРЕ ????
    Елена и Стефан ми се ПРЕДОСАДНИ-лигловци :puke:
     
  15. GarpovaV

    GarpovaV Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    1.962
    Пол:
    Женски
    Пред малце прочитав дека 2 сезона ќе има 17 епизоди, 17 нели ќе биде на 17 Април, но пред некое време бев читала дека исто така ќе има 22 епизоди и оваа сезона како претходната и дека ќе заврши на 21 Мај. Па сега незнам што е поточно :^) А инаку стварно ова и е многу голема пауза, цел месец :worried:
     
  16. dancing.queen

    dancing.queen Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2010
    Пораки:
    752
    Допаѓања:
    1.087
    Нема шанси да бидат 17 , на нет веќе се и дадени датите кога излегуваат другите епизоди. А наредната е на 7 кај нас на 8
     
  17. GarpovaV

    GarpovaV Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    1.962
    Пол:
    Женски
    Знам имав читано но прееска на Wikipedia прочитав ја имаше како последна 17 ама можеби таму ги пишуваат тие што се излезени и следната што треба да излезе :)
     
  18. Astrid

    Astrid Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    23
    До денес има 16 излезено, а искрено да ви кажам дека е добра оваа пауза од еден месец, и мислам дека ќе има вкупно 22 епизоди, а трета сезона треба да започне накај септември.... Па ако не беше паузата, замислете колку повеќе време ќе поминевме без The Vampire Diaries..... :doh: Иначе Дејмон и Елена :inlove:
     
  19. Shila89

    Shila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2010
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    204
    Си ја најдов песната од 9та епизода јеееј :rofl: :rock:

    <object width="640" height="510"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/ZKB3PZenrj4?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/ZKB3PZenrj4?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="510"></embed></object>
     
  20. GarpovaV

    GarpovaV Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    1.962
    Пол:
    Женски
    Леле стварно :( после до септември :o Ама тогаш некако полесно ќе ,,преживееме‘‘ бидејќи ќе биде лето... :) но сега :?: