1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дневни соби

Дискусија во 'Дом' започната од milce, 3 април 2010.

 1. milce

  milce Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  22
  Ajde stavete sliki od vasite dnevni sobi bidejki ke dobieme idei kako da si ja sredime dnevnata soba.Jas licno mnogu sakam svetli boi a moze i so ukrasni tapeti tie se sega pak vo moda
   
 2. milce

  milce Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  22
  eeeeeeeeeeeeeeeeee so e so se sramite pa e si gi pokazuvate dnevnite sobi????Ajde dajte nekoja idea,boja,i sl.
   
 3. Angel.in.dark

  Angel.in.dark Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2010
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  25
  Нема да ставам слика од собата затоа што има веројатност некој од челеновите да ја препознае
  затоа имам подобра идеја да си ја опишеме дневната соба
  Јас ќе почнам прва:
  Кај мене дома се е или зелено или жолто или бело..
  Па така и дневната соба:
  Имам бела кожна гарнитура ниска и бела малечка масичка ( ако најдам слика ќе ставам)
  Oдозгора е покриена со тапети зеленки, кремасти и со зеленки перничиња во форма на бонбончиња.
  Пред гарнитурата се наоѓа мојот лцд телевизор кој се наоѓа на бела комода, на која што ишто таака има многу книги,
  двд плеер, и некои украси...доле има зелен тепих
  и бели плочки па затоа секогаш си носам собни папучи :)
  Се надевам дека ти дадов некоја идеја :lol:
   
 4. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  341
  Ако ви е срам еве ке прикачуваме слики од интернет
   

  Прикачени фајлови:

  На Lovely и Chocolate.me им се допаѓа ова.
 5. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  341
  Се извинувам,не видов дека има други вакви теми :rofl:
   
 6. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
  За дневна соба ми се допаѓа црно-бела комбинација и нешто на сиво.Мојата дневна соба е нешто во ваков стил:
   

  Прикачени фајлови:

  На hermosa, SimonaTino и srna22 им се допаѓа ова.
 7. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  97
  лелел сакам да имам дневна соба како на сликите од блубери ммм
   
 8. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  341
  кој не сака........... :(
   
 9. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  97
  ај белки ќе имаме некогаш такви ....барем ќе се тешиме надежта последна умира :*
   
 10. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.646
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На anastasija85 и Minnie93 им се допаѓа ова.
 11. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.646
  Пол:
  Женски
 12. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.876
  Допаѓања:
  13.392

  Не сакам да е пренатрупано. |(

  Последната соба е преубава. :inlove:
   
 13. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
  Порано сакав дневната соба да ми биде уредена во потемни бои,нешто црно-сива комбинација.Сега повеќе ми се допаѓаат светли бои,посебно белата некако делува позитивно, освежувачки,шири хармонија.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Chocolate.me му/ѝ се допаѓа ова.
 14. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.567
  Пол:
  Женски
  Во план сум да ја уредам одново дневната соба, сакам да се одлучам за дневна од комбинација со бела, сива, метална боја и секако за освежување би ставила некои детали, слики, цвеќе во некоја свежа боја ( црвена, зелена ). Дајте ми некој предлог :)
   
 15. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.642
  Многу ми се допаѓа комбинација бело со портокалово или црвено.И првата слика ви е најубава :)
   

  Прикачени фајлови:

  На elisabeta и mal.ecka им се допаѓа ова.
 16. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.349
  Пол:
  Женски
  Савана треба да ја уредиш ( ако досега не си ја уредила ) по твој вкус , како тебе најмногу ти одговара, бидејќи сепак ти најмногу време таму си поминуваш и тебе треба да ти биде најудобно.
  Можеш убави комбинации да направиш со бојата на ѕидовите од мебелот, ама тоа зависи пак од тебе и твојата креативност, фантазија.
  Најважно е да ти биде се при рака, да изгледа убаво, комотно, јас сакам кога дневната не е многу (начичкана) пренатрупана со работи - мебел, а сепак да има доволно место во неа за повеќе работи убаво наместени (мала библиотека за чување книги, место за двд гледање филмови) и што е најважано да ти биде удобно во неа и да биде функционална, а не само за украс или само за пречекување на гости.
   
  На savana му/ѝ се допаѓа ова.
 17. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Сакам дневни соби во кои просторот е целосно искористен, но не сакам да е пренатрупано. Шарени тапети или налепници, уметнички слики или некои штосни додатоци можат многу да го разубават просторот.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 18. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.977
  Допаѓања:
  4.825
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

 19. frutini

  frutini Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  252
  Сакам голема, осветлена дневна соба. Да не биде во премногу модерен и минималистички стил, во таквите соби воопшто нема топлина. Да биде во некои неутрални тонови, со некои интересни детали, во јаки бои :) А најголема желба ми е да имам огромни полици со книги :D Совршенство :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] :inlove:
   
 20. angie

  angie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  242