Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дневно мени - УН диета

Дискусија во 'Диети' започната од iskraFem, 20 март 2015.

 1. Sanimk1

  Sanimk1 Активен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  97
  Пол:
  Женски
  JХ ДЕН 36/90
  П: 2 портокали
  Р: Пица со кромид, печурки и маслинки.
  В: 3 обланди и ред чоколадо.
   
 2. FlameFairy

  FlameFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  197
  Овошен ден 4/90
  Две банани, две киви, мандарина и домат. Ако ми се пријаде покасно ќе си каснам уште една кива.
   
 3. Sanimk1

  Sanimk1 Активен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  97
  Пол:
  Женски
  Овошен ден:
  П: 1 портокал
  Р: 1 банана и 1 јаболко
  В: 1портокал и 1 јаболко
   
 4. Аматиел14

  Аматиел14 Активен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2015
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  175
  Пол:
  Женски
  Ајде тука ќе пишувам, да не ја полнам другата тема со дневно мени, иако гледам дека единствена ќе бидам што пишувам тука, слабо активна темава.. ..

  1/90
  Протеински ден
  П: портокал;
  Р: едно варено јајце, парче сирење, еден домат (без сол, зејтин, без ништо), парче леб, чинија супа;
  В: чинија супа.
   
  На The-Queen му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Аматиел14

  Аматиел14 Активен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2015
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  175
  Пол:
  Женски
  2/90
  Скробен ден
  П: две парчиња лубеница;
  Р: печен компир, краставица и парче леб;
  В: печен компир.
   
  Последна измена: 18 јули 2015
 6. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.024
  Допаѓања:
  103.221
  Пол:
  Женски
  Браво за тие кои држите диета, само да ви напоменам дека целта не е да изгладнувате и да избегнувате оброци, често гледам п/ , значи се што е наведено во одреден ден треба да се јаде, и исто ако јадеш месо за ручек и вечера треба истото пола количина. Кога веќе се нафаќате и 3 месеци држите режим држете го правилно. А јас ја имам држено диетава пред три години и само да ве охрабрам дека резултати има, повеќе од 20 кг намалив, од тогаш родив уште едно и за кратко пак си ја вратив старата линија. На вистина само со дисциплинираност доаѓа до трајна промена на метаболизмот. И не мерете се секој ден, јас на пример од кога ја завршив после 3 месеци наеднаш се стопив за рок од неколку дена. Со среќа на сите!
   
  На Mammina, Vidi Vini, Аматиел14 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Аматиел14

  Аматиел14 Активен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2015
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  175
  Пол:
  Женски
  3/90
  Јх ден (омилениот :inlove: )
  П: две праски;
  Р: геврек;
  В: две белисимо и ред чоколадо за готвење.

  И обавезно чаша сок од праски смеело или несмеело. Сигурно не е некој голем прекршок.
   
 8. Vidi Vini

  Vidi Vini Активен член

  Се зачлени на:
  25 јули 2015
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Blagodaram, me ohrabrivte. Denes za prv pat ja pocnav dietava, voopsto do sega ne sum drzela dieta, sega mi e mnogu potrebna. Poradi operacija na kicmata i dolgo vreme vo postela, ne aktivnost vo sekoj pogled, potrebno mi eda namalam 20 kg i resiv da bidam disciplinirana. Se nadevam na uspeh :)
   
  На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Vidi Vini

  Vidi Vini Активен член

  Се зачлени на:
  25 јули 2015
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  I bi ve zamolila za pomos, dokolku gresam so dietata da me koregirate. Edinstveno nema da jadam cokolado bidejki ne go sakam, i dali moze bez leb ili mora da se jade vo tie denovi?
   
 10. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.024
  Допаѓања:
  103.221
  Пол:
  Женски
  Не мораш леб ако не сакаш, тестенини јади тој ден со кечап, навечер благо или ао не си љубител пак тестенини но мораш еден ред темно чоколадо со мин 70посто какао да изедеш, тоа е поради спречување на појава на алергија во држење диета и е јак антиоксиданс, само позитивно е за тебе,јади со сила ако не те бендиса, ќе се навикнеш. Можеш тука да си ги запишуваш оброците за надерниот ден кои ги планираш па ако нешто грешиш ќе те корегираме
   
  На Vidi Vini му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Аматиел14

  Аматиел14 Активен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2015
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  175
  Пол:
  Женски
  Подобро без леб, ќе имаш подобри резултати.
   
  На Vidi Vini му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Vidi Vini

  Vidi Vini Активен член

  Се зачлени на:
  25 јули 2015
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  • 2/90 dva portokali i kafe bez seker. Rucek : testenini so sol, kecap ne jadam, vecera testenini so sol. Sekako ke probam da najdam crna cokolada, neznam dali ovde vo Antalija ja ima.
   
 13. Аматиел14

  Аматиел14 Активен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2015
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  175
  Пол:
  Женски
  @Vidi Vini Јас планирам да ја почнам на 1 август, бидејќи тука на одмор немам можности да ја држам диетава. Колку кг сакаш да симнеш? Јас имам доста вишок ама 15 да симнам ќе бидам презадоволна.
  Од 1 август ќе се дружиме на темава. Се надевам на добри резултати. :)
   
  На Vidi Vini му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Vidi Vini

  Vidi Vini Активен член

  Се зачлени на:
  25 јули 2015
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Pozdrav
  Mojata zelba e otprilika 20 kg, no ova e samo zelba :) imam uslovi za prosetki pokraj more preku celata godina, sto dosega ne mozev da si dozvolam poradi bolki vo kicmata, sega sum podgotvena pa ke vidime. :) vaga nemam pa ke se orientiram po garderobata koja samo mi visi vo plakarot. ;)
   
  На Аматиел14 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Vidi Vini

  Vidi Vini Активен член

  Се зачлени на:
  25 јули 2015
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Bidejki si ja uvidov greskata sama ke se koregiram :) 2/90 : dva portokali i kafe bez seker za dorucek.Za rucek crvena leka i salata marula, za vecera isto samo vo pola kolicina :)
   
 16. Vidi Vini

  Vidi Vini Активен член

  Се зачлени на:
  25 јули 2015
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
 17. Vidi Vini

  Vidi Vini Активен член

  Се зачлени на:
  25 јули 2015
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  3/90 dorucek edno rezne lubenica i kafe bez seker. Rucek mskaroni so edna lazica pire od piperki. Večera makaroni i ke probam cokolada za gotvenje
   
 18. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.486
  Пол:
  Женски
  денесс почнувам и на моето мени е сојата , значи едно јаболко сабалје , и соја за ручек и вечера :)
   
  На Tajnaotrovna, Ctete и s&s им се допаѓа ова.
 19. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.024
  Допаѓања:
  103.221
  Пол:
  Женски
  Пρв ден.
  Κафе, соκ од јаболκа и една чинија овошна салата
  Пилешκи стеκ со салата и супа
  Ваρен батаκ со салата
  Многу течности, чаеви, мултивитамини и железо со ц витамин и една супена лажица ρибино масло κои сеκојдневно си ги земам одамна
   
  На Tajnaotrovna, Ctete и s&s им се допаѓа ова.
 20. happt.girl

  happt.girl Активен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2014
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  113
  Пол:
  Женски
  3/90
  два портокали
  макарони со кечап
  колациња и ред чоколадо за готвење
   
  На Tajnaotrovna му/ѝ се допаѓа ова.