Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дневно мени - УН диета

Дискусија во 'Диети' започната од iskraFem, 20 март 2015.

 1. ♡Lady♡

  ♡Lady♡ Активен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2016
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  78
  Пол:
  Женски
  Прв, протеински.
  Д: само кафе
  Р: две пржени јајца, две мали интегрални лепчиња, салата од краставица.
  В: исто само едно јајце и едно парче леб.
   
 2. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.024
  Допаѓања:
  103.221
  Пол:
  Женски
  Д - грешка!! Зошто прескокнувате оброци не ми е јасно:^)
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ♡Lady♡

  ♡Lady♡ Активен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2016
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  78
  Пол:
  Женски
  Знам дека е грешка, свесна сум. Не го прескокнав доручекот намерно. Ама праските ми скапале а немав ништо друго овошје и не бев во можност да купам. Нема да ми се повтори.
   
  На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.024
  Допаѓања:
  103.221
  Пол:
  Женски
  :hug: те дружам јас да знаеш, месец дена веќе :makeup:
   
  На ♡Lady♡ му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ♡Lady♡

  ♡Lady♡ Активен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2016
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  78
  Пол:
  Женски
  Мене ми е прв ден. :)
  Се надевам ќе ја издржам цела диета.
  Ти колку симна за овој месец?
  :l:
   
 6. jasmina00

  jasmina00 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2012
  Пораки:
  961
  Допаѓања:
  1.371
  Пол:
  Женски
  Кажете ми, Цедевита дали смее да се пие кога веќе макијато не смее? (* мислам на оние моменти кога се излегува со друштво на кафе ) :))
   
 7. ♡Lady♡

  ♡Lady♡ Активен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2016
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  78
  Пол:
  Женски
  Цедевита никако не смее. Подобро густи сок од портокал да речеме отколку цедевита. Најдобро ти е кисела вода со лимон.
   
 8. jasmina00

  jasmina00 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2012
  Пораки:
  961
  Допаѓања:
  1.371
  Пол:
  Женски
  Бидејки има адитиви, заради тоа ??? Ме збуна со густи сок од портокал???
  Цеден пијам ако не сум доручкувала, но скоро секој ден сум на кафе излезена....а не варат сегде турско кафе :) уффффффф
   
 9. jasmina00

  jasmina00 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2012
  Пораки:
  961
  Допаѓања:
  1.371
  Пол:
  Женски
  нели не треба кашкавач????
   
 10. ♡Lady♡

  ♡Lady♡ Активен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2016
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  78
  Пол:
  Женски
  Не знам зошто ама ми имаат кажано дека цедевита никако не смее за време на диета.
  Ако грешам нека ме исправи некој.
   
  На jasmina00 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Sky-butterfly

  Sky-butterfly Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 декември 2013
  Пораки:
  3.059
  Допаѓања:
  55.916
  2/90 скробниот ден

  Д: две јаболки

  Р: полнети пиперки со ориз и зеленчук (кромид, морков, тиквичка,патлиџан), интегрално лепче, салата од патлиџан и краставица. Се изедов :$
  received_10154297951959906.jpeg
  В: од истото ко за ручек само помалку, ако воопшто ќе ми се јаде, или само салата

  Сабајле пиев турско, со шеќер :$
  И потоа нес без млеко и шеќер
  Многу вода.
   
  На fallenangel, kjukli, Winter Lady и 4 други им се допаѓа ова.
 12. Sky-butterfly

  Sky-butterfly Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 декември 2013
  Пораки:
  3.059
  Допаѓања:
  55.916
  3/90 ЈХ

  Д: три праски (дека помали :) )
  Р: пица со зеленчук
  received_10154301408199906.jpeg

  В: долго очекувана, чоколаден сладолед :inlove: :D
  received_10154301407629906.jpeg
   
  На blondinka0530, fallenangel, ToksycznaReakcja и 6 други им се допаѓа ова.
 13. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  4.457
  Допаѓања:
  73.232
  Пол:
  Женски
  Еве прво слика од 02/90 скробен
  13729174_1148658161842127_3579065005842732376_n.jpg

  03/90 јх само од ручекот
  13781994_1148658055175471_3166644163675622961_n.jpg

  Од вчера од овошен нема слика :D
  Ама има од денеска :rofl:
  05/90 протеински
  д: една голема праска
  р:кајгана со печурки и шопска
  в: пола од ручекот
  Еве и сликовито :D јас мешам протеини ако ме читате во ун сигурно веќе знаете затоа да не се објаснувам на секој посебно ако планира да ме цитира заради тоа :) Кајганата пола остана повеќе удрив на салата па затоа ќе се најде за вечер :)
  13729191_1148657895175487_1616480713888556690_n.jpg
   
  На blondinka0530, ToksycznaReakcja, mareane и 4 други им се допаѓа ова.
 14. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.414
  Допаѓања:
  26.041
  Пол:
  Женски
  Молим те слика од кафето.
  Или од она големите пакувања нес за во машинка земаш ?
   
 15. Sky-butterfly

  Sky-butterfly Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 декември 2013
  Пораки:
  3.059
  Допаѓања:
  55.916
  Нес кафе од лименка е Винтер.
  Само ставам топла вода :)
   
 16. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.414
  Допаѓања:
  26.041
  Пол:
  Женски
  Фала, и јасз а истото мислев.
  Јако е ептен тоа само така, ама некогаш ќе се истрпи.
   
 17. Sky-butterfly

  Sky-butterfly Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 декември 2013
  Пораки:
  3.059
  Допаѓања:
  55.916
  Стави повеќе вода :)
   
 18. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  4.457
  Допаѓања:
  73.232
  Пол:
  Женски
  06/90
  IMAG0628.jpg

  Превкусен печен компир дури поубав и од помфрит.
  Сосот е налик на летна манџа 4главици кромид 2пиперки 3свежи домати и томатело.Остатокот ќе ми се најде за утре за пицата :D
   
  На blondinka0530, mareane, Winter Lady и 3 други им се допаѓа ова.
 19. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.414
  Допаѓања:
  26.041
  Пол:
  Женски
  Тука ли ќе се рецептите ?
  Јас наместо една банана изедов две во 11 ипол часот, и дури сега јадев касбо ми стаса гравот :emo:
  Ќе умрев за јадење и кога седнав да јадам изедов три лажици и ќе пукнев, па на сила јдев барем да изедам пола од ова.
  А краставиците и получените пиоерки и од нив ептен малку каснав.
  Некогаш ако не пијам вода неможам залак да ставам во уста и ќе морам да се одвикнам додека јадам да не пијам, а инаку многу малку вода пијам
  Тавче гравче, испасирав малку и со зејтин потпржив и додадев многу црвен пипер :tmi:
  IMG_20160723_155937.jpg IMG_20160723_155801.jpg IMG_20160723_155819.jpg
   
  На fallenangel, ♡Lady♡, Sky-butterfly и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  4.457
  Допаѓања:
  73.232
  Пол:
  Женски
  07/90
  Појадок лубеница 13731523_1150094001698543_3947023782079263383_n.jpg Ручек пица :)
  13728948_1150093981698545_4110141228239757754_n.jpg 13620326_1150093885031888_1375786258521354394_n.jpg
   
  На *Amethyst*, fallenangel, Tajnaotrovna и 3 други им се допаѓа ова.