Дневно мени за трудници

Дискусија во 'Бременост' започната од MissDior, 1 март 2015.

 1. bela.m

  bela.m Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2015
  Пораки:
  1.393
  Допаѓања:
  6.501
  Пол:
  Женски
  ПД: Рака микс јаткасти плодови, банана и чаша чоколадно млеко;
  Д: Две парчиња леб со путер, сирење и пршута;
  У: Круши;
  Р: Тавче-гравче и салата од домати и краставица;
  У: Чоколадно млекои бадеми;
  В: Едно парче леб со плескавица и жолто сирење;
  У: Брусница.
   
  На Bonnie Top му/ѝ се допаѓа ова.
 2. bela.m

  bela.m Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2015
  Пораки:
  1.393
  Допаѓања:
  6.501
  Пол:
  Женски
  ПД: Рака микс јаткасти плодови и чаша цеден сок од цвекло, јаболко, морков и лимон;
  Д: Две парчиња леб со ајвар и сирење;
  У: Варена пченка или дудуле по наше :) ;
  Р: Печени пилешки крилца и салата од домати;
  У: Круши и сува брусница. Една краставица;
  В: Две парчиња леб со кашкавал и пршута;
  У: Филџан чоколадно млеко.
   
  На dunika и Bonnie Top им се допаѓа ова.
 3. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  2.348
  Допаѓања:
  4.735
  Браво за исхраната. Секогаш имаш разновидно мени. Плус зошто читав дека си пиеш чоколадно млеко, ме инспирираше да си купувам и сега и јас имам стално во фрижидер :)
   
  На bela.m и Bonnie Top им се допаѓа ова.
 4. Bonnie Top

  Bonnie Top Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2015
  Пораки:
  156
  Допаѓања:
  470
  Пол:
  Женски
  Од вчера:

  ПД: какао и овошна салата
  Д: мусли со јогурт
  Р: турлитава со телешко, цвекло и корнишон
  У: јаткасти плодови
  В: малиџано со сирење и браво сокче
   
  На bela.m му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Bonnie Top

  Bonnie Top Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2015
  Пораки:
  156
  Допаѓања:
  470
  Пол:
  Женски
  @KuklickaSk не си единствена, читајќи ја бела и јас почнав со чоко млеко :)))
   
  На Martka, bela.m и KuklickaSk им се допаѓа ова.
 6. bela.m

  bela.m Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2015
  Пораки:
  1.393
  Допаѓања:
  6.501
  Пол:
  Женски
  @KuklickaSk абе не дека нешто многу разновидно јадам. Децава во стомак ги растам со бразилски ореви, индиски и бадеми, Моја Кравица, банани, зденки и пршута. Тоа ми е задолжително. Без нешто од ова во фрижидер, ме фаќа паника. А замисли, благо млеко цел живот не сакав да помирисам. Сега го пијам како луда.
  Мм вели, ај да одам да купам Моја Кравица за моја кравица :D
  Моите кога доаѓаат одамна веќе не ме прашуваат што да донесат, го знаат менито на денот.
  Ручек и вечера менувам, а пред доручек и доручек тоа се тие вообичаени намирници.
  Инаку, како што можам да забележам сите овде си внимаваме и со убаво си ги полниме стомаците, нема дилема :)
   
  На dunika и Bonnie Top им се допаѓа ова.
 7. Adams

  Adams Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2018
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  3.960
  Од вчера
  П.Д: Грозје
  Д: Тараненик со сиренце и чаша јогурт
  У1: Кафе и чоколадо со лешници ( со другарка ми се немавме видено 5 дена :D )
  Р:Грашок со мелено мевце и салата марула со кромидче (Киселини до небо после :D )
  У2:Три домашни кифлички со еурокрем и млеко
  В: Три лепчиња со павлака краставичка и чајна.
   
  На Bonnie Top и bela.m им се допаѓа ова.
 8. bela.m

  bela.m Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2015
  Пораки:
  1.393
  Допаѓања:
  6.501
  Пол:
  Женски
  ПД: Рака микс јаткасти плодови и чаша чоколадно млеко;
  Д: Чорба од тиква и парче леб;
  У: Цеден сок од цвекло, јаболко, морков и лимон. Сува брусница;
  Р: Манџа со грашок и свинско месо;
  У: Бадеми и чаша чоколадно млеко;
  В: Две парчиња леб со зденка и пршута;
  У: Канче кисело млеко.
   
  На dunika му/ѝ се допаѓа ова.
 9. dunika

  dunika Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  1.721
  Допаѓања:
  58.616
  Пол:
  Женски
  Д.Овесна каша со боровинки и ореви,прелиена со мус од бадеми
  У.Смоква и мандарини
  Р.Крап на скара со мешана салата
  У.Сливи,црно чоколадо,некое кругче ресана
  В.Тост од интегрален леб со кашкавал и јогурт

  Течности-Вода,Ладен чај незасладен,кафе едно и какао
   
  На bela.m му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Adams

  Adams Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2018
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  3.960
  Д: Кроасан и млеко
  Р: Ориз и копан со салата зелка
  У: Кроасан, Ресана кафе
  В: Кисело млеко со 1 парче леб и чајна
  У: Јаболко
   
  На bela.m му/ѝ се допаѓа ова.
 11. bela.m

  bela.m Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2015
  Пораки:
  1.393
  Допаѓања:
  6.501
  Пол:
  Женски
  ПД: Рака микс јаткасти плодови и чаша чоколадно млеко;
  Д: Тост со кашкавал и салата од домати;
  У: Сува брусница, круши;
  Р: Леќа и салата од домати и краставица;
  В1: Кајгана со едно парче леб;
  В2: Гиро;
  У: Банана.
   
 12. bela.m

  bela.m Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2015
  Пораки:
  1.393
  Допаѓања:
  6.501
  Пол:
  Женски
  ПД: Рака микс јаткасти плодови и чаша чоколадно млеко. Банана;
  Д: Две парчиња леб со кашкавал и маслинки. Пола парче леб со путер и мед;
  Р: Кофте, помфрит и зелка салата;
  У: Сува брусница;
  В: Две парчиња леб со ајвар и сирење;
  У: Рака бадеми.
   
  На Филотеа и dunika им се допаѓа ова.
 13. belmoni

  belmoni Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2018
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  332
  Пол:
  Женски
  Вчера -
  Д - 1 кришка интегрален леб со две јајца варени сирење малку и јогурт.
  Р - Кришка ипол малиџано со сирење. Маслинки и кашкавал.
  У - јаболко и банана. После саат супа од зеленчук морков компир и грашок.
  В - само парче свинско месо
  И на крај најлошото гледавме со сопругот филм и чипс јадев ]:)

  Денеска :
  Д. јогурт со овесни снегулки. Кафе
  Р. само месо и малиџано без леб.
  Лимон цеден и мед.
  В. паштета, сирење и 2 кришки интегрален леб.
  Обично не вечерам касно секогаш јадам кај 5-6 или 7 Па нека се смета за вечера .
  У. Сончоглед.
  Пред спиење - Какао со млеко. И вода пијам заборавам да пишам а таа е најважна. :D
   
  На bela.m, Bonnie Top и dunika им се допаѓа ова.
 14. bela.m

  bela.m Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2015
  Пораки:
  1.393
  Допаѓања:
  6.501
  Пол:
  Женски
  ПД: Рака микс јаткасти плодови и чаша чоколадно млеко;
  Д: Две парчиња леб со ајвар и сирење (пак);
  У: Банана;
  Р1: Домашни безглутенски пирошки;
  Р2: Риба и компир салата;
  У: Филџан чоколадно млеко;
  В: \
   
  На dunika и Bonnie Top им се допаѓа ова.
 15. dunika

  dunika Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  1.721
  Допаѓања:
  58.616
  Пол:
  Женски
  Д.Тост од р’жано лебче со кашкавал и путер
  У.Круша
  Р.Супа од тиква со потпечено лебче со лук и путер
  У.Бразилски ореви и едно Киндер пингви+филџан какао
  В.Грчки јогурт со свежи боровинки и ореви
   
  На bela.m, belmoni и Bonnie Top им се допаѓа ова.
 16. Bonnie Top

  Bonnie Top Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2015
  Пораки:
  156
  Допаѓања:
  470
  Пол:
  Женски
  ПД: какао и овошна салаата
  Д: леб, аргета, домат и свежа пиперка
  Р: грав со цвекло и корнишон
  У: рака јаткасти плодови
  У2: овошен јогурт
  В: две лепчиња со путер, сирење и маслинки
   
  На bela.m и dunika им се допаѓа ова.
 17. Adams

  Adams Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2018
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  3.960
  Јас денес уклучена на струја со апетит :D
  ПД: Три парчиња лубеница
  Д: Две кифлички вртени со сиренце и Јогурт
  У:Капучино и пиварка блакце
  Р: Гравче тавче пиперки со оцет и лук и чајна
  У: Јаболка и гумени бомбони
  В.1: Домашно селско месо со салата макарони
  У: Два еклера
  В.2: Едно домашно пупче со сиренце маслинка и ајвар
  У: Две парчиња лубеница
   
  На bela.m, Bonnie Top, dunika и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.895
  Допаѓања:
  19.189
  Пол:
  Женски
  Што е пупче? :wasntme:
   
 19. Adams

  Adams Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2018
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  3.960
  Домашно лепче месено во форма на топче :D
   
  На 0ли му/ѝ се допаѓа ова.
 20. bela.m

  bela.m Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2015
  Пораки:
  1.393
  Допаѓања:
  6.501
  Пол:
  Женски
  ПД: Рака микс јаткасти плодови, чаша чоколадно млеко и една банана;
  Д: Две пирошки (од вчера);
  Р: Чорба од тиква и парче пилешки стек;
  У: Рака бадеми. Сува брусница;
  В: Планирам парче леб со кашкавал и маслинки. Може и уште еден тањир од чорбата.
   
  На Bonnie Top му/ѝ се допаѓа ова.