Дневно мени за трудници

Дискусија во 'Бременост' започната од MissDior, 1 март 2015.

 1. Adams

  Adams Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2018
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  3.960
  Вчера
  Д:Кифлички со парче кашкавал и варено јајце
  У:Нескафе
  Р:Сарма и динствувано Телешко месо со баник и шопска салата
  У: Лубеница две парчиња и еклер
  В:Повторно од баникот со чаша јогурт
   
  На bela.m му/ѝ се допаѓа ова.
 2. EvieBabe

  EvieBabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2019
  Пораки:
  602
  Допаѓања:
  2.320
  Пол:
  Женски
  Каква ви е таа чорба од тиква што ја јадете сите? :D Мене месецов ми е хит крем чорба од брокула, со цели парчиња брокула внатре и кога ќе ја ставам во чинија ставам две топки павлака во неа, ммммм... Два пати неделно ја јадеме со мм, па после тоа некое парче месо.
   
  На bela.m и tina2018 им се допаѓа ова.
 3. dunika

  dunika Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  1.721
  Допаѓања:
  58.610
  Пол:
  Женски
  9F64CD16-81D2-4DF3-AA18-ED6CC982D33A.jpeg
  Еве ваква @EvieBabe
  Мене ми е превкусна,се давам во неа на есен и зима.
  Динсташ кромид,морков на малку масло или путер,па додаваш околу 400 гр тиква исечена на коцки,промешуваш и поливаш со 1л зеленчуков бујон или коцка за супа.
  Од зачини сол,бибер и малку кари.
  За 15тина мин ке смекне тиквата,изблендирај со рачен пасатор,истури една мала кисела павлака,остави уште некоја мин и кркај.Превкусна е.
   
  На *malenavolena*87, do-re-mi, bela.m и 2 други им се допаѓа ова.
 4. bela.m

  bela.m Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2015
  Пораки:
  1.393
  Допаѓања:
  6.501
  Пол:
  Женски
  ПД: Рака микс јаткасти плодови, една банана и филџан кефир;
  Д: Тост со кашкавал и чаша домашен јогурт;
  У: Чорба од тиква;
  Р1: Полнети бабури;
  Р2: Турлитава со многу зеленчук и свинско месо;
  У: Сува брусница, рака индиски ореви;
  В: Ајвар и сирење.
   
  На dunika и Bonnie Top им се допаѓа ова.
 5. bela.m

  bela.m Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2015
  Пораки:
  1.393
  Допаѓања:
  6.501
  Пол:
  Женски
  ПД: Филџан кефир, банана;
  Д: Едно парче леб со путер и мед;
  У: Сува брусница;
  Р: Печени копанчиња со пире, варена брокула и салата од домати и краставица;
  У: Рака микс јаткасти плодови. Филџан чоколадно млеко и една банана. Неколку Негро и Херба бомбони (им го имам меракот нешто);
  В: Едно парче леб со кашкавал, маслинки и домат;
  У: Мислам дека ќе прескокнам :)
   
  На joy1, KuklickaSk, Bonnie Top и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. dunika

  dunika Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  1.721
  Допаѓања:
  58.610
  Пол:
  Женски
  Д.Ладен сендвич со кашкавал и пршута
  У.Круша и малку слатко лебче со парчиња чоколадо во него.
  Р.Леќа и салата рукола со шери домати
  В.Зеленчукова супа со фиде
  Ако останам будна до покасно,ке пијам какао:)
   
  На KuklickaSk и bela.m им се допаѓа ова.
 7. Bonnie Top

  Bonnie Top Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2015
  Пораки:
  156
  Допаѓања:
  470
  Пол:
  Женски
  ПД: какао и овошна салата
  Д: 2 тост лепчиња со 2 варени јајца, путер и домат
  У: чоколадно млеко и ред чоколадо
  Р: ќофтиња со пире, домат и свежа пиперка
  В: зеленчукова супа со кнедли
  У: рака јаткасти плодови
   
  На KuklickaSk, dunika и bela.m им се допаѓа ова.
 8. dunika

  dunika Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  1.721
  Допаѓања:
  58.610
  Пол:
  Женски
  Д.Интегрален кроасан со семиња,мандарина и банана
  Р.Печен лосос со сладок компир(батат),и варена брокула со морков
  У.Индиски ореви
  В.Густ јогурт со малку овес,мед,и семки од сончоглед
   
  На Bonnie Top, bela.m и KuklickaSk им се допаѓа ова.
 9. bela.m

  bela.m Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2015
  Пораки:
  1.393
  Допаѓања:
  6.501
  Пол:
  Женски
  ПД: Рака микс јаткасти плодови и чаша чоколадно млеко. Една банана;
  Д: Две парчиња леб со кашкавал и маслинки;
  У: Филџан кефир;
  Р: Риба и варен зеленчук;
  У: Сува брусница. Сутлијаш;
  В: Едно парче леб со путер, кашкавал и канче кисело млеко.
   
  На tina2018 и Bonnie Top им се допаѓа ова.
 10. dunika

  dunika Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  1.721
  Допаѓања:
  58.610
  Пол:
  Женски
  Д.Р’жано тост лебче со павлака и кашкавал.
  У.Круша и малку палента
  Р.Спанаќ со ориз
  У.Едно куки’с бисквитче
  В.Две зелени јаболка и малку лупен сончоглед
   
  На joy1 и bela.m им се допаѓа ова.
 11. bela.m

  bela.m Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2015
  Пораки:
  1.393
  Допаѓања:
  6.501
  Пол:
  Женски
  ПД: Рака микс јаткасти плодови, чаша чоколадно млеко и една банана;
  Д: Пржена урда со буковец и салата од домати;
  У: Зелено јаболко;
  Р: Јанија манџа, шопска салата и печени пиперки;
  В: Чварки
   
  На dunika и Bonnie Top им се допаѓа ова.
 12. Adams

  Adams Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2018
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  3.960
  ПД: Капучино
  Д: Ѓеврече и јогурт
  Р: Турли тава со стек на скара и зелка салата
  У: Нескафе и два реда бело чоколадо со лешници
  В: Варени јајца салата ( од кога ги мислам)
   
  На bela.m, dunika, Bonnie Top и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. dunika

  dunika Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  1.721
  Допаѓања:
  58.610
  Пол:
  Женски
  Д.Тост со кашкавал
  У.Свежи смокви
  Р.Германски(бели) колбаси на скара,рендана кисела зелка,и салата домат со зелена пиперка и кромид.Ова го јадев надвор,имаше некоја Октоберфест забава во локален ресторан.Ептен ми се слади(fingers)
  У.Зелено јаболко

  Вечера се си мислам ке прескокнам,само едно какао ке биде:)
   
  На bela.m и Bonnie Top им се допаѓа ова.
 14. Bonnie Top

  Bonnie Top Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2015
  Пораки:
  156
  Допаѓања:
  470
  Пол:
  Женски
  ПД: овошна салата и какао
  Д: бурек и јогурт
  У: 2 коцки чоколадо
  Р: пилешко во бел сос и салата
  В: кроасан и чоко млеко
   
  На bela.m и dunika им се допаѓа ова.
 15. bela.m

  bela.m Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2015
  Пораки:
  1.393
  Допаѓања:
  6.501
  Пол:
  Женски
  ПД: Една банана и филџан чоколадно млеко;
  Д: Пржена урда и чварки (бебињата полудеа внатре по чварки :D);
  У: Смути од банана, зелено јаболко, јагоди, ленено семе и киноа;
  Р: Печено ребро, помфрит, салата од модар патлиџан, јајце, павлака и лук плус печена пиперка;
  У1: Зелено јаболко. Негро бомбони;
  У2: Сладолед Twix (од малите);
  В: Едно парче леб со паштета Carnex и два големи филџани јогурт.
   
 16. dunika

  dunika Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  1.721
  Допаѓања:
  58.610
  Пол:
  Женски
  Д.Овесна каша со боровинки,банана и јатки,прелиена со мед и мус бадем.
  У.Мал тост со кашкавал и капучино
  Р.Помфрит,печурки,шопска салата

  Пак ке прескокнам вечера:|
   
  На Sexybaby86, bela.m и Bonnie Top им се допаѓа ова.
 17. bela.m

  bela.m Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2015
  Пораки:
  1.393
  Допаѓања:
  6.501
  Пол:
  Женски
  ПД: Чаша чоколадно млеко и банана;
  Д: Тост со кашкавал и чаша домашен јогурт;
  У: Рака бадеми и индиски ореви;
  Р: Ориз и месо во рерна;
  У: Смокви и грозје (во прилично голема количина);
  В: Само филџан чоколадно млеко и банана.
   
  На Bonnie Top му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Bonnie Top

  Bonnie Top Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2015
  Пораки:
  156
  Допаѓања:
  470
  Пол:
  Женски
  ПД: какао и овошна салата
  Д: ѓеврек, ајвар со зденка и неколку маслинки ( по ова следеше страшна киселина) :)
  Р: телешко месо со пире и цвекло
  У: чоко бисквит
  В: пржени лепчиња со јогурт, по некое време испив чаша компот од модри сливи
   
  На dunika и bela.m им се допаѓа ова.
 19. bela.m

  bela.m Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2015
  Пораки:
  1.393
  Допаѓања:
  6.501
  Пол:
  Женски
  ПД: Рака микс јаткасти плодови, чаша чоколадно млеко и една банана;
  Д: Две парчиња леб со ајвар и сирење;
  У: Смокви, грозје и зелена јаболка;
  Р: Леќа и салата од краставица;
  У: Лубеница;
  В: Гиро
   
  На Bonnie Top му/ѝ се допаѓа ова.
 20. dunika

  dunika Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  1.721
  Допаѓања:
  58.610
  Пол:
  Женски
  Д.Р’жано лебче со павлака,краставица свежа и малку говедска пршута
  У.Банана и мандарина
  Р.Зелена салата со домат,варени јајца,пиперка,грилирани пилешки гради,младо сирење(cottage cheese) и 1/4 авокадо
  У.Две коцки млечно чоколадо
  В.Филџан какао и неколку вилушки од пастата за м.м за утре на раб:)
   
  На bela.m и Bonnie Top им се допаѓа ова.