Дневно мени за трудници

Дискусија во 'Бременост' започната од MissDior, 1 март 2015.

 1. Tsukinory

  Tsukinory Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2019
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  968
  Пол:
  Женски
  Вчера:
  Д: Круша
  У: Лубеница и цреши
  Р: Пржени кришки со зденка/мед
  У: Сладолед
  В: Лубеница
   
 2. Krofna*

  Krofna* Активен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2019
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  199
  Пол:
  Женски
  Вчера:
  Појадок: 2 варени јајца, патлиџан, абц сир и маслинки и кашкавал
  Ужина:јаболко, портокал, јагоди
  Ручек: шпагети со бел сос (моцарела,хопла, маслинки, пршут)
  Вечера: двопек и зденка


  Денес
  Појадок: 1 кришка леб со грчки јогурт краставичка и сиренце
  Ужина: банана бадеми и лимонада и една рум штангла ( хит ми се денови)
  Ручек: копанчиња со морков на путер
  Вечера: можно е да ја скокнам, секоја вечер ми е лошо и повраќам
   
 3. Butterfly1107

  Butterfly1107 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2018
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  1.785
  Пол:
  Женски
  Една шака ореви
  Д: Едно варено јајце, една пиперка, пола домат и пола краставица, две лажички хумус намачкани на едно тонус лепче и две лажици нискомаслено кисело млеко
  У: Една лажица путер од кикирики, шака јагоди и шака цреши
  Р: Една пастрмка, еден печен компир и 200грама брокула
  У: цреши и едно парче кашкавал
  В: Кисело млеко
  У: Збрегов чоколаден протеин 150мл
   
  На eta му/ѝ се допаѓа ова.
 4. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  2.123
  Доручек:смуди од малини капини пола банана и вишни+ 1 јајце по 2 часа од смудито

  Ручек:шопска
  ужина:кроасан бусто
  Вечера: 2 кроасани бусто + цреши
   
 5. Milkiway

  Milkiway Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2020
  Пораки:
  884
  Допаѓања:
  1.348
  Денес цел ден читам што сте јаделе собирам идеи за ручеци за наредна недела :D да активираме малку тема:
  Д: Пржени лепчиња со сирење
  У: Сладолед и кафе па 1 тост со кашкавал
  Р: Пица со кулен и кока кола
  У: Сладолед и Праска
  В: остатокот од пицата :D
  Денес вака утре поздраво малку ќе мора:?:
   
  На BabyD0ll, ivance.. и @rollercoaster@ им се допаѓа ова.
 6. @rollercoaster@

  @rollercoaster@ Активен член

  Се зачлени на:
  19 март 2020
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  91
  Јас обично што ќе ми направат бабите, тоа ручам ...
  Д: лиснато тесто
  У: сладолед
  Р: полнета пиперка со зелка салата и една кришка леб
  У: банана и ореви
  В: планирам корнфлекс со јогурт
   
  На Milkiway му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Lovebug01

  Lovebug01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2020
  Пораки:
  432
  Допаѓања:
  801
  Пол:
  Женски
  Вчера:
  Д: Овесна каша со банана и јатки
  Р: Гравче тавче и шопска салата со 1 парче тост-леб
  У/В: Нескафе, 3 Бевита кекси, 2-3 кајсии
   
  На @rollercoaster@ и Milkiway им се допаѓа ова.
 8. Tsukinory

  Tsukinory Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2019
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  968
  Пол:
  Женски
  Вчера:
  Д: праски
  У: лепчиња со еурокрем
  Р: пилешка супа со зеленчук
  У: нескафе и банана
  В: шпагети со сирење и томато
   
  На Milkiway му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Среќичка

  Среќичка Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2017
  Пораки:
  1.361
  Допаѓања:
  3.158
  Пол:
  Женски
  Вчера:
  П: Пржени лепчиња со сиренце и јогурт
  У: Цреши и 1 мачмалоу
  Р: Топено сирење со печено лепче
  В: Краставица и праска

  Денес:
  П: Пишија со сирење и јогурт
  У: Праски
  Р: Полнети тиквички
  В: Планирам шопска
   
  На Milkiway му/ѝ се допаѓа ова.
 10. @rollercoaster@

  @rollercoaster@ Активен член

  Се зачлени на:
  19 март 2020
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  91
  Јас денес
  Д: 3 лепчиња мали со путер, јајце, зденка и чај
  У: лубеница
  Р: пржени пиперки и домат со сирење
  У: ќе јадам бадеми со гројзе и јаболки
  В: салата ќе гледам да биде
   
  На Milkiway му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Milkiway

  Milkiway Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2020
  Пораки:
  884
  Допаѓања:
  1.348
  Што е Пишија? Не сум чула за вакво нешто до сега :)
   
 12. Milkiway

  Milkiway Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2020
  Пораки:
  884
  Допаѓања:
  1.348
  Д: Омлет со пиперка и сирење
  У:сладолед и банана
  Р: Телешко со зеленчук печен
  У: Праски
  В: Пита со сирење
   
 13. Happyinlove

  Happyinlove Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  1.810
  Допаѓања:
  6.318
  Пол:
  Женски
  Мекици:) њамии;)
   
  На Lovebug01 и Milkiway им се допаѓа ова.
 14. Milkiway

  Milkiway Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2020
  Пораки:
  884
  Допаѓања:
  1.348
  Ааа и јас викендашки ги правам за доручек сега малку паузирам од нив :D Другиот викенд обавезно ќе напраам :muscle:
   
  На Среќичка и Happyinlove им се допаѓа ова.
 15. Среќичка

  Среќичка Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2017
  Пораки:
  1.361
  Допаѓања:
  3.158
  Пол:
  Женски
  66293_449705685066584_1731469691_n.jpg
  Да, мислам дека вие мекици ги викате. Сликава е од нет.
   
  На Milkiway и Lovebug01 им се допаѓа ова.
 16. Tsukinory

  Tsukinory Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2019
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  968
  Пол:
  Женски
  Д: праски
  Р: стек со зеленчук
  У: шпагети дојадував
  В: шопска салата и леб
  У: сладолед

  Боље да не пишувам вака сфаќам колку сум претерала. ..(facepalm)
   
  На Milkiway му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Lovebug01

  Lovebug01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2020
  Пораки:
  432
  Допаѓања:
  801
  Пол:
  Женски
  И јас денес претерав со нездрава храна :lol:
  Д: смути со банана, портокал и шумско овошје, по 1 час пециво со шунка и кашкавал
  Р: Прво патлиџан салата, па по 1 час пилешки и свински ражнич со таратур и домашен помфрит
  Ужинки и вечера немав дека доцна ручав. Се напив 1 кока кола лименка после ручекот.

  Вода периодов слабо пијам, мора да се активирам со повеќе:D
   
  На Milkiway му/ѝ се допаѓа ова.
 18. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  2.123
  Појадок: 2 тонус парчиња едното со еурокрем а другото со путер од кикирики и банана
  Ручек :скара, бел леб 2 парчиња морав ваков леб за макање од салатата и салата од домат и пиперка
  Ужина:домашни јагоди,10 зрна аронија
  Вечера:супа од брокула морков пашканат и компир (варам па блендирам сето заедно и додавам зачини)
  Ужина:пола банана
   
  На Milkiway и Среќичка им се допаѓа ова.
 19. BabyD0ll

  BabyD0ll Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2011
  Пораки:
  448
  Допаѓања:
  671
  Пол:
  Женски
  Луѓе многу сум ви љубоморна што можете да јадете. Јас слабо јадам поради гадењето.
  Д: Банана
  Р: Супа
  У: Две банани
  В: Ќе пробам пица маргарита ама знам дека ќе ја исповраќам.
   
  На Milkiway му/ѝ се допаѓа ова.
 20. sun995

  sun995 Активен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2017
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  80
  Пол:
  Женски
  Хелоу
  Д: две кришки леб со маслинки и руска салата
  У:торта
  Р: помфрит
  И до после ќе видиме
   
  На Milkiway му/ѝ се допаѓа ова.