Дневно мени за трудници

Дискусија во 'Бременост' започната од MissDior, 1 март 2015.

 1. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.560
  Пол:
  Женски
  Доручек: Кришка леб, 1 варено јајце, кашкавал и чаша јогурт.
  Ужина : чаша млеко со 1 лажичка мед, потоа 1 банана, неколку зрна аронија и едно кокос чоколатче.
  Ручек: Печена риба со компир, младо кромитче.
  Ужина: Смоки , неколку урми.
  Вечера: Ајвар и сирење.
  Во текот на денот пијам доста вода и сокови.
   
  На eleni27 и kikin им се допаѓа ова.
 2. eleni27

  eleni27 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2011
  Пораки:
  1.471
  Допаѓања:
  8.128
  Пол:
  Женски
  Vcera mi propadna vecerata,mnogu mi se gadese i povrakav do iscrpuvanje.
  Denes isto mi e loso,kasnav edna vegetka, pa vtor pojadok sega ke jadam pica burek.
  Rucek- letna mandza so oriz i kompir
  Prva vecera- 2-3 kriski namackani so topeno sirenje i patlidzan
  Vtora vecera ke jadam dzank fud,na primer hot dog
   
 3. alisijad

  alisijad Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  3.305
  Допаѓања:
  6.726
  Пол:
  Женски
  Пoјaдoк: Геврече и јoгурт, сoк oд пoртoкaл
  Ужинa: Бaнaнa и кoрнет слaдoлед
  Ручек: Пржени млaди кoмпири и тиквички сo дoмaтен сoс.
  Ужинa: Суви сливи
  Вечерa: Чoкoлaднo млекo и лепче сo нутелa.
   
 4. Asiana

  Asiana Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2015
  Пораки:
  424
  Допаѓања:
  936
  Пол:
  Женски
  Доручек - пирошка со сирење
  Ужина - банана и наполитанки
  Ручек - манџичка спанаќ со ориз
  Ужина- портокал
  Вечера- салата патлиџан со кромид и две варени јајца.
   
 5. alisijad

  alisijad Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  3.305
  Допаѓања:
  6.726
  Пол:
  Женски
  Пoјaдoк: Лепчињa нa тoстер сo путер, шaренa сoл, зденки и сoк oд јaбoлкo.
  Ужинa: Јaгoди
  Ручек: Тaвче грaвче сo спaнaќ и сaлaтa oд мoркoви.
  Ужинa: Сутлијaш
  Вечерa: Млекo сo несквик
   
  На eleni27 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. eleni27

  eleni27 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2011
  Пораки:
  1.471
  Допаѓања:
  8.128
  Пол:
  Женски
  Sutlijas :wasntme: Treba da trpam uste 3 saati :worried:
   
 7. alisijad

  alisijad Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  3.305
  Допаѓања:
  6.726
  Пол:
  Женски
  Имa нa Здрaвје гoтoв,мoже дa си купиш дa не чекaш тoлку :)
   
 8. eleni27

  eleni27 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2011
  Пораки:
  1.471
  Допаѓања:
  8.128
  Пол:
  Женски
  Па за да си купам. На работа сум и не можам да излезам :^)
   
 9. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.560
  Пол:
  Женски
  Пред доручек : Бисквити со млеко.
  Доручек : Ајвар, сирење и јогурт.
  Ужина: 1 јаболко, кришка со еурокрем.
  Ручек : Посна сарма
  Ужина: Портокал и урми.
  Вечера : Тост
   
  На Lorins и eleni27 им се допаѓа ова.
 10. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.455
  Doruchek-omlet so kashkaval i patlidzan +ceden sok.
  Ruchek-Gravche so meshana salata.
  Vechera-Nekoj meshan ordever so jajca (tie shto ispukaa u varenje) sirenje maslinki...
   
  На Lorins му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.268
  Допаѓања:
  6.559
  Пол:
  Женски
  Dorucek- tost I nautlija so sirence I maslinki
  Uzina kroasan
  Rucek - suvomesnato, kaskaval, kompir salata
  Vecera- skara ;)
   
 12. eleni27

  eleni27 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2011
  Пораки:
  1.471
  Допаѓања:
  8.128
  Пол:
  Женски
  Dorucek br.1 - makaroni so sos od 4 vida sirenje
  Dorucek br.2 - parce pica od amati (vero centar)
  Uzina - golemo zeleno jabolko i fstaci
  Rucek - pecena riba so zelencuk
  Uzina- ceden sok od mandarini (ne se lupat, pa mora da gi cedam)
  Vecera - patlidzan i sirenje (denot ne pominuva bez ovoj obrok (facepalm))

  @DigY ti deneska jajca na 100 nacini :D
   
  На DigY, alisijad и savana им се допаѓа ова.
 13. alisijad

  alisijad Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  3.305
  Допаѓања:
  6.726
  Пол:
  Женски
  Појадок: Пита со спанак и сирење и јогурт
  Ужина: Јагоди
  Ручек: Ориз со печурки, салата краставица и морков.
  Ужина: Банана
  Вечера: Тост со шунка, кашлавал и доматен сос.
  Преку цел ден се налевам со сокови домашно цедени.
   
  На DigY му/ѝ се допаѓа ова.
 14. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.455
  @eleni27 bogami sve jajca :D moram srcka proteini ..

  Doruchek-ordeverche so mlechni proizvodi+ceden sok
  Ruchek- letna madza
  uzina-kapreze salata
  desertche-sladoled
  vechera-lisnati kiflichki bela salata kashkaval maslinki...

  P.S. dnevno jadam po kilo patlidzan. najdov choek shto domashen mi prodava i e neverovaten kolku e vkusen. bash kakov shto jas sakam... :D
   
  На eleni27 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. alisijad

  alisijad Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  3.305
  Допаѓања:
  6.726
  Пол:
  Женски
  Појадок: Јуфки со јајца и сирење и кисело млеко
  Ужина: Јаболко, кива и портокал
  Ручек: Пилешки стек и увијач на скара, компирчиња, салата марула и краставица.
  Ужина: Штрудла со јаболка
  Вечера: Суви сливи и банана
   
  На DigY му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Karmenniksof

  Karmenniksof Активен член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2015
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  dali nekoja od vas drzela nekoja dieta potocno konzumirala samo zdrava hrana vo bremenosta?
   
 17. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.560
  Пол:
  Женски
  Доручек: 2 кифлички, сирење и чаша јогурт.
  Ужина: 1 јаболко, парче торта, ореви.
  Ручек: Манџа со компир и грашок, салата марула со млад кромид.
  Ужина: банана, какао.
   
  На DigY му/ѝ се допаѓа ова.
 18. KoZee

  KoZee Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2015
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  314
  Пол:
  Женски
  Dorucek: dve vareni:D jajca i kiselo mleko
  Rucek: sarmicka
  Uzinka: ovosen jogurt
  Vecera: pece:Pni pica makaroni
  Preku celiot den pijam svezo cedeni sokovi i mnogu voda
   
  На tanja manja му/ѝ се допаѓа ова.
 19. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  3.944
  Допаѓања:
  13.096
  Пол:
  Женски
  Доручек: млеко со бисквити
  Ужина: овошна салатичка (банана, мандарини, јагоди и киви)
  Ручек: варени па потпечени кори со сирење и супа
  Ужина: благичко домашни колачи
  Вечера: ???? Не знам и дали ќе јадам пошто во последно од вечерите многу ми е лошо ;)
   
  На tanja manja му/ѝ се допаѓа ова.
 20. tanja manja

  tanja manja Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2016
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  1.514
  Пол:
  Женски
  Будење-банана
  Појадок-стапче со вегета и јогурт, јаболко
  Ужина-краставичка, па потоа овошно јогуртче
  Ручек-пица со разни сувомеснати (после која сигурно ќе ја гушкам wc шољата)
  Вечера-милиброд или парче торта
  * во текот на цел ден 2л вода со лимон и чајчиња од брусница.
  P.s кафе за време пауза во 12.00ч и гарант кока кола ( ме уби нискиов притисок)
  :)
   
  На kikin му/ѝ се допаѓа ова.