Дневно мени за трудници

Дискусија во 'Бременост' започната од MissDior, 1 март 2015.

 1. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  3.944
  Допаѓања:
  13.096
  Пол:
  Женски
  Не сум сама со нискиов притисок значи....мислам само јас сум зашеметена :)
   
  На tanja manja му/ѝ се допаѓа ова.
 2. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.455
  doruchek-omlet so sirenje i patlidzan
  uzina-jagodi jabolko krusha
  ruchek preskoknat
  grickav chips - lut
  vechera-shpageti vo sos i puding
   
  На alisijad, savana, kikin и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. KoZee

  KoZee Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2015
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  314
  Пол:
  Женски
  Auuuu kaj me poceti za chipsot ljut :)
   
  На tanja manja му/ѝ се допаѓа ова.
 4. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.455
  toa @kikin :D
   
  На kikin му/ѝ се допаѓа ова.
 5. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.560
  Пол:
  Женски
  Доручек: Пржена урда со јајца, кришка леб и чаша јогурт.
  Ужина: Колаче, аронија и портокал.
  Ручек: Супа, ориз со пилешко и салата марула.
  Ужина: Чипс.
  Вечера: Интегрални житарки со млеко.
   
  На DigY му/ѝ се допаѓа ова.
 6. alisijad

  alisijad Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  3.305
  Допаѓања:
  6.726
  Пол:
  Женски
  Појадок: Кифлички, сирење и јогурт
  Ужина: Суви сливи
  Ручек: Ориз и компири тавче, салата домат и кромид.
  Ужина: Торта
  Вечера: Овошна салата
   
  На Delfina15 и DigY им се допаѓа ова.
 7. Delfina15

  Delfina15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2015
  Пораки:
  379
  Допаѓања:
  416
  Пол:
  Женски
  Devojki
  koi suplementi gi koristite? Zasega nishto ne mi preporachaa samo folna pijam!!!
   
  На KoZee му/ѝ се допаѓа ова.
 8. KoZee

  KoZee Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2015
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  314
  Пол:
  Женски
  Koja nedela si?
   
 9. Neodlucna

  Neodlucna Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  819
  Допаѓања:
  941
  KoZee мене докторот цела бременост не ми даде суплементи и додатоци дека крвта беше ок, само до 12 недела фолна. Само ми рече црвено месо и јајца да јадам нели освен овошје и зеленчук.
   
  На Delfina15 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Delfina15

  Delfina15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2015
  Пораки:
  379
  Допаѓања:
  416
  Пол:
  Женски
  KoZee Na pochetok 3
   
 11. alisijad

  alisijad Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  3.305
  Допаѓања:
  6.726
  Пол:
  Женски
  Делфинa пиши вo труднички муaбети, a имa и темa зa витaмини. Инaку јaс пијaм oд сaм пoчетoк премaмa дуo.
   
  На Delfina15 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. KoZee

  KoZee Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2015
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  314
  Пол:
  Женски
  @Delfina15 jas na pocetokot piev folna i bedoksin 2x1 na den
   
  На Delfina15 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Asiana

  Asiana Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2015
  Пораки:
  424
  Допаѓања:
  936
  Пол:
  Женски
  Доручек -лиснато со сирење
  Ужина - цреши
  Втор доручек -пирошка со сирење
  Ручек -селско (без месо)
  Ужина -банана, јаболко и киви
  Вечера-варени јајца.
   
 14. alisijad

  alisijad Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  3.305
  Допаѓања:
  6.726
  Пол:
  Женски
  Кaј имa цреши кaжувaј :D мм викa немa уште нa пaзaриве a бaш ги мислев пред некoј ден :)
   
  На DigY му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Asiana

  Asiana Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2015
  Пораки:
  424
  Допаѓања:
  936
  Пол:
  Женски
  Свекрва ми ми купила вчера од пазар. Трк до Тетово на пазар и ќе најдеш. Инаку и јас обожавам цреши одвај ги дочекав:D
   
  На alisijad му/ѝ се допаѓа ова.
 16. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.455
  kaj mene za nekoj den vetija ke donesat (avtokomanda)
   
 17. alisijad

  alisijad Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  3.305
  Допаѓања:
  6.726
  Пол:
  Женски
  Чим така ке ги има и на бит пазар само што ке се 200 кило :D имаме ние цреша на викендица едвај ја чекам неа :$ цреши по цело кило јадам ги обожавам ^_^
   
  На Asiana му/ѝ се допаѓа ова.
 18. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.455
  toj vika sea se 120 zatoa cheka nekoj den pa kje donel demek kje padnele malce... koj go znae..
   
 19. alisijad

  alisijad Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  3.305
  Допаѓања:
  6.726
  Пол:
  Женски
  тешко...лани ова време па и покасно беа по 180-200 баш се секавам си зедов пола кило само стрв ме фати :D ке го пратам мажле утре нека бара кај знае готово чим умислам ]:)
   
  На DigY му/ѝ се допаѓа ова.
 20. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.455
  sigurno na bit pazar ima :D