Дневно мени за трудници

Дискусија во 'Бременост' започната од MissDior, 1 март 2015.

 1. alisijad

  alisijad Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  3.305
  Допаѓања:
  6.726
  Пол:
  Женски
  Пoјaдoк: Oмлет сo спaнaќ,зденки,јoгурт.
  Ужинa: Интегрaлни кoлaчи
  Ручек: Тиквички, дoмaт.
  Ужинa: Млекo сo несквик,суви сливи.
  Вечерa: Oвoшнa сaлaтa
   
  На DigY му/ѝ се допаѓа ова.
 2. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.455
  Доручек-Осмина бурек со спањак и сирење (плус голема чаша јогурт)
  Доручек 2-Геврек
  Ужина-јаболко и цеден
  Ручек- Пире со златна мешавина чиа семе и ленено семе+краставица и сирење
  Десерт-2 рум штангли
  Ужина-Јаболко пак
  Вечера-Помфрит
   
 3. Anaksunamoon

  Anaksunamoon Активен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2016
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  140
  Пол:
  Женски
  појадок 1: кифла со пола литар јогурт
  појадок 2: банана и јаболка
  ужинка 1: пола кило јагоди
  ручек: компир со месо и салата
  ужинка2: парче торта :$
  вечера: гвакамоле со Доритос
   
 4. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  3.944
  Допаѓања:
  13.096
  Пол:
  Женски
  Пред јадење: 10 зрна аронија, па ореви со мед (секси салата :))
  Доручек: ладен сендвич со мајонез, салама, кашкавал, доматче и краставица;
  Ужина: мноогу јагоди, кива, мандарина и кафе
  Ручек: салата златна мешавина со туна
  Ужина: благо ( колачиња или сладолед, ќе размислам зашто ме боли грло)
  Вечера: млеко и бисквити
   
 5. Anaksunamoon

  Anaksunamoon Активен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2016
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  140
  Пол:
  Женски
  Појадок 1: банана па јаболко
  Појадок 2: 4вида житарки со 250мл јогурт
  Ужинка1: тањирче со јагоди
  Ручек: 2полнети пиперки со 2 парчиња леб
  Ужинка 2: сладолеед 8)
  Вечера: макарони со печурки
   
 6. alisijad

  alisijad Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  3.305
  Допаѓања:
  6.726
  Пол:
  Женски
  Пoјaдoк: Кaјмaк,свински врaт,кaшкaвaл и сoк oд пoртoкaл.
  Ужинa: Интегрaлни кекси сo темнo чoкoлaдo.
  Ручек: Пржен пипер сo урдa и јoгурт.
  Ужинa: Јaгoди
  Вечерa: Чoкoлaднo млекo и суви сливи.
   
 7. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.560
  Пол:
  Женски
  Пред доручек: Чаша природен цеден сок, 1 банана.
  Доручек: Пржен спанаќ со јајца, јогурт.
  Ужина: Колаче, нескафе , неколку зрна аронија.
  Ручек : Печени компири со пилешко, патлижан и млад кромид.
  Ужина : ореви и лешници.
  Вечера: Бисквити со млеко.
   
 8. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  3.944
  Допаѓања:
  13.096
  Пол:
  Женски
  Пред јадење: чаша цеден лимон и 10 зрнаа аронија;
  Доручек:млеко и бисквити
  Ужина: овошна салата ( банана, зелено јаболко, мандарина, кива и јагоди) +кафе
  Ручек: (денеес јадев надвор) пица и помфрит со сирење
  Ужина : сладолед
  Вечера : нема да вечерам оти се покасно ми е со спиењево
   
  На savana и DigY им се допаѓа ова.
 9. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.011
  Допаѓања:
  27.549
  Пол:
  Женски
  Пред пoјaдoк: Смути сo aрoнијa,млекo и бaнaнa.
  Пoјaдoк : Лиснaти кифли и сaлaтa сo урдa,пaвлaкa и крaстaвицa.
  Ужинa: Јaгoди
  Ручек: Пaстрмaјлијa
  Ужинa: Слaдoлед
  Вечерa: Јaбoлкo
   
  На alisijad, savana и DigY им се допаѓа ова.
 10. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  3.944
  Допаѓања:
  13.096
  Пол:
  Женски
  Пред појадок: мед и ореви
  Појадок: пржени јајца и сланина, сирење, домат и јогурт
  Ужина: немав бев на кафе :)
  Ручек: шпагети со СОС од печурки со павлака, со кари (мој рецепт)
  Ужина: овошна салата
  Вечера: нешто лесно не знам шо ќе биде

  Едит: шо и да јадам после ми се гади и одам над шоља се подолеснувам :whew:
   
 11. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.560
  Пол:
  Женски
  Пред доручек: Чаша млеко.
  Доручек: Пита со спанаќ и сирење, кисело млеко.
  Ужина: Лимонада, банана.
  Ручек: Мусака, салата зелка со краставици.
  Ужина: Неколку коцки чоколада.
  За вечера сакам да направам неколку палачинки со крем:inlove:
   
  На DigY му/ѝ се допаѓа ова.
 12. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.455
  Doruchek- jajca so urda i piperki+ patlidzan
  ruchek- krem supa od brokula so plus brokula vo nea, pire so leneno i zlatna meshavina.
  desert- site znaete. sladoled :D
  vechera- nudls.
   
  На savana и alisijad им се допаѓа ова.
 13. angrypepper

  angrypepper Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2015
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  120
  Пол:
  Женски
  До сега изедено:
  - 10 зрна аронија
  - јагоди
  - јајце варено
  - круша
  - салата од патлиџан и краставица со магдонос и урда
  До крај на ден планирано:
  - салата од зелка и краставица
  - тиквици со магдонос и лук
  - бродет од лигњи
   
 14. alisijad

  alisijad Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  3.305
  Допаѓања:
  6.726
  Пол:
  Женски
  Појадок: Лиснати со сирење и јогурт.
  Ужина: Сок од праски, банана.
  Ручек: Лека и грав манџа , салата морков и цвекло.
  Ужина: Пудинг од чоколадо
  Вечееа: Тост со сирење и павлака.
   
  На DigY му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Anaksunamoon

  Anaksunamoon Активен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2016
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  140
  Пол:
  Женски
  До сега "пикнав":
  1.Кифла и јогурт
  2.Мандарина и јаболко
  3.Пржено јајце, мајонез, пржени компирчиња, кечап, домат, леб, сирење, чајна :worried: во еден оброк.
  Планирам и
  4. Цреши
  5. Супа од зеленчук
   
  На DigY му/ѝ се допаѓа ова.
 16. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.455
  a ti na dieta si?
   
  На savana, svami, Anaksunamoon и 2 други им се допаѓа ова.
 17. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.560
  Пол:
  Женски
  Доручек : Домашна пица.
  Ужина: Банана , кафе, смоки.
  Ручек: Тавче гравче, салата патлижан ,краставицa и кромид.
  Ужина: кишка со еурокрем.
  Вечера: Варено јаце, павлака.
  После вечера јагоди :)
   
  На DigY му/ѝ се допаѓа ова.
 18. angrypepper

  angrypepper Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2015
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  120
  Пол:
  Женски
  Па не, ама гледам да не јадам премногу.. избегавам лебови, благо

  Инаку за денес, до сега изедено:
  - 10 зрна аронија
  - смути со банана, јагоди, какао, кефир и урми
  - салата од марула, краставица, патлиџан и урда

  За после работа планирано млад компир печен со салата.. вечер бадеми и индиски непечени несолени. И една ампула железо во сок од портокал.
   
  Последна измена од модератор: 10 јули 2017
 19. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.455
  искрено твое си е, ама олку малку јадење не ке да е на арно. пази од што пазиш да не претеруваш со многу да не претераш со малку.
   
  На savana му/ѝ се допаѓа ова.
 20. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.560
  Пол:
  Женски
  Досега изедено :)
  Доручек: Макарони со сирење.
  Ужина: Јагоди, штрудла и нескафе.
  Ручек: Пржен пипер со јајца, сирење.
  Темава омилена ми стана:D
   
  На anastasijaki, Anaksunamoon и DigY им се допаѓа ова.