1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дневно мени на диеталките

Дискусија во 'Диети' започната од strawberry111, 17 јули 2014.

 1. strawberry111

  strawberry111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  57
  Здраво девојки! Бидејќи има многу од вас што се трудат да ослабнат и да се стегнат а секако тоа не може без добра исхрана , мислев дека темата ќе биде од помош бидејќи колку повеќе членови ќе пишуваат толку повеќе нови идеи за останатите.
  Исто така некои од вас пишуваа во други теми па таму се бунеа и мислам дека оваа тема ќе ви се допадне.Во спротивно - канта!

  Јас и немам некој проблем со тежината но сакам да се хранам здраво и да си го затегнам телото па се трудам да јадам колку што можам поздраво но секако правам и грешки. Еве го моето мени од денес:

  Појадок: Палента и јогурт
  Ручек: 3 печени компири и шопска салата
  Вечера : Шопска салата и 2 парчиња двопек
   
 2. smiley16

  smiley16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2012
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  50
  Појадок 1 средна јаболка и 1 средна праска
  Ручек 1 варено јајце, 1 среден домат, 50 гр сирење и 2 парчиња двопек
  Вечера Овесни снегулки 50 гр со јогурт Баланс 250 мл
  Ужина црно кафе со 1 лажица шеќер и 1 чаша Цедевита :)
   
 3. mimiiiii

  mimiiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  2.827
  Допаѓања:
  11.139
  Пол:
  Женски
  Да ви се приклучам , оти кога пишувам што јадам па и вака јавно имам поголема самоконтрола . :D

  Доручек - праска, кајсија и банана
  Ручек - 2 варени јајца со салата

  Вечера - веројатно салата , гарант ќе има и некоја чашка бело вино , сепак петок е. :wasntme:

  Патем кафето го пијам без шеќер .
   
 4. strawberry111

  strawberry111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  57
  Oчекував повеќе одзив на темата , но за жал нема....

  Инаку од денес :

  Појадок : Овесни снегулки со млеко
  ужина: 2 праски

  Ручек : 2 јајца(варени) , павлака , домати и 3-4 парчиња двопек

  Вечера: Лубеница
   
 5. Val-Dim

  Val-Dim Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  1.659
  Допаѓања:
  59.644
  Девојки какви се овие дневни менија? Зар со оваа храна ќе можете да функционирате
  и зар мислите дека на овој начин ќе се затегнете?
  Моето мислење е дека немора да бирате мала или средна јаболка, праска, домат... изедете ги најголемите што постојат и не една-две туку колку Ви се сака - нема да Ви се зголемат килограмите од овошје и зеленчук! А, во дневното мени вклучете и малку посно месо или риба - и од нив нема да се здебелите ако бидете умерени!!!
  И при креирањето на дневното мени обавезно запишете - ПЕШАЧЕЊЕ Т.Е. БРЗО ОДЕЊЕ НЕКОЛКУ КИЛОМЕТРИ!!! Само со физичка активност ќе успеете да ги согорите вишокот на килограми и внесени калории и секако ЌЕ СЕ ЗАТЕГНЕТЕ!!!
  Ви посакувам успех на сите во борбата со вишокот килограми и успех во обликувањето на цврсто и затегнато тело!!! :inlove:
   
  На stilas7 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  552
  Допаѓања:
  439
  Пол:
  Женски
  Ова е дури многу! Какви јогурти, двопеци, сирења и ужини?
  Јас денес јадев само една лажица манџа со компири и ориз, а за ручек туна, и без леб или двопек.
   
 7. redhott

  redhott Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  29
  Од денес официјално и јас ви се придружувам.
  Имам 64кг, а висока сум 169см, сакам да дојдам до 57кг.
  Утрово за почеток на денот млака вода со лимон,
  за поручек имав 2 јаболки и кафе, до 12ч испив литар и пол вода,
  во 13ч ужина салата од рендан морков+зелка само со цеден лимон и едно варено јајце,
  за ручек супа со зеленчук без резанци и зелка салата.
  во текот на целиот ден испив околу 2,5 - 3 литри вода + чаша чај од брусница + зелен чај.
  Од физичка активност 30 мин Орбитрек.
  И да, се чувстувам гладно... Ми се јаде топлa баничка зденка маслинка од делишс (facepalm)
   
 8. redhott

  redhott Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  29
  Денес до 17ч имав само овошје(2јаболки, кива, банана), 20 бадеми и 3 суви смокви со тоа литар и пол вода.
  За ручек варен ориз со бибер, кари и кромид, и салата.
  За вечера имам бистра супа со зеленчук и салата.
  Орбитрек: 40мин
   
 9. Lovegirl123

  Lovegirl123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  2
  Јас веќе еден месец си применувам свој начин на исхрана мислам дека нема потреба од никакви ригорозни диети едноставно да се внимава на исхраната што не е здраво,,ке споделам со вас што содржат моите оброци :)
  За доручек-или кајгана на малце маслиново масло или пченкарни и овесни снегулки, со една лажичка ленено семе и баланс јогурт.
  За ручек-печен стек исто така на малце маслиново масло претходно обарен да омекне со мешан зеленчук малце ориз и обавезно салата (марула,краставица,брокула,ротквица...)
  За вечера-обично истото од ручекот во помала количина или марула со туна.
  Да не заборавам денот го почнувам со пола исцеден лимон во млака вода, 2л вода и 800мл зелен чај.
  Пилатес-три пати неделно. Искрена да бидам на вага сум само ослабена 3 кила,меѓутоа кога ке се поледнам во огледало изгледам многу повеќе, нормално и коментарите од тие што не ме виделе подолго време) Се надевам ке ви помогнам некако :)