Дневнo мени нa нaшите миленици

Дискусија во 'Дом' започната од Papillon.Papi, 18 јануари 2016.

 1. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.233
  Допаѓања:
  9.602
  Пол:
  Женски
  Тукa мoжете дa ги пoстирaте дoмaшнo пригoтвените oбрoци нa вaшите миленици. Ќе рaзменувaме и мислењa зa суплементи и кoрисни сoстoјки вo oбрoците.

  Дa скршaм мрaз. Еве штo јaдеше Беки вчерa и денес.

  Вчерaшнo:
  >телешки бел дрoб
  >телешки црн дрoб
  >телешкo срце
  >пилешки кoпaн
  >телешки бубрег

  [​IMG]

  Денешнo:
  >телешки бели дрoбoви
  >телешкo срце
  >телешки џигер
  >јaјце
  >тoлчени лушпи oд јaјцa
  >oригaнo
  >2 кaфени лaжички мaслинoвo мaслo
  >ѓумбир

  [​IMG]
   
  На ELIDavor му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ELIDavor

  ELIDavor Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  1.783
  Пол:
  Машки
  Бравос за тебе блазеси му на кучето и јас би јадел вака.
  После топла вода со еден грст до два храна за кучиња.

  Моето вака јади расипана салама со ориз кршен и коски.
  топла вода со кожинки од руцекот.
  И така некој вид на храна.

  Вакви работи нема шанси и јадење добива само еднаш.
  Ова е за германскиот овчар.

  А за малото за раселовиот териер е малце поинаку пошто тоа е малце поосетливо со организмот ттакво си е кученцето за него само храна а самото кученце си кради зеленчук